Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РОЗРОБКА ЕПОКСИДНИХ КОМПОЗИЦІЙНИХ МАТЕРІАЛІВ З ПОНИЖЕНОЮ ГОРЮЧІСТЮ ТА ПОЛІПШЕНИМИ ЕКСПЛУАТАЦІЙНИМИ ВЛАСТИВОСТЯМИ

РОЗРОБКА ЕПОКСИДНИХ КОМПОЗИЦІЙНИХ МАТЕРІАЛІВ З ПОНИЖЕНОЮ ГОРЮЧІСТЮ ТА ПОЛІПШЕНИМИ ЕКСПЛУАТАЦІЙНИМИ ВЛАСТИВОСТЯМИ

Назва:
РОЗРОБКА ЕПОКСИДНИХ КОМПОЗИЦІЙНИХ МАТЕРІАЛІВ З ПОНИЖЕНОЮ ГОРЮЧІСТЮ ТА ПОЛІПШЕНИМИ ЕКСПЛУАТАЦІЙНИМИ ВЛАСТИВОСТЯМИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,48 KB
Завантажень:
295
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
АКАДЕМІЯ ПОЖЕЖНОЇ БЕЗПЕКИ УКРАЇНИ
СЕМКІВ ОЛЕГ МИХАЙЛОВИЧ
УДК 678.5.046
РОЗРОБКА ЕПОКСИДНИХ КОМПОЗИЦІЙНИХ МАТЕРІАЛІВ З ПОНИЖЕНОЮ ГОРЮЧІСТЮ ТА ПОЛІПШЕНИМИ ЕКСПЛУАТАЦІЙНИМИ ВЛАСТИВОСТЯМИ
Спеціальність: 21.06.02 – пожежна безпека
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
ХАРКІВ – 2003
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Академії пожежної безпеки України МНС України.
Науковий керівник: доктор технічних наук, професор Яковлєва Раїса Антонівна, Харківський державний технічний університет будівництва й архітектури, завідуюча кафедрою загальної хімії.
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, професор Бєліков Анатолій Серафимович, Придніпровська Державна академія будівництва та архітектури, професор кафедри безпеки життєдіяльності;
кандидат технічних наук, доцент Сирих Василь Миколайович, Харківський науково-дослідний інститут судової експертизи ім. М.С. Бокаріуса Міністерства юстиції України, завідувач сектором пожежно-технічних досліджень
Провідна установа: Український науково-дослідний інститут пожежної безпеки, МНС України, м. Київ.
Захист відбудеться 18 грудня 2003р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 64.701.01 при Академії пожежної безпеки України за адресою: 61023, м. Харків, вул. Чернишевського, 94.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Академії пожежної безпеки України за адресою: 61023, м. Харків, вул. Чернишевського, 94.
Автореферат розісланий 13 листопада 2003р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради В.І. Кривцова
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. В даний час велике значення для народного господарства України мають полімерні матеріали на основі епоксидних олігомерів. Це пов'язано з тим, що епоксидні матеріали мають цілий ряд цінних властивостей: вони характеризуються малою в'язкістю, можуть затверджуватися при кімнатній і підвищеній температурах без виділення побічних продуктів. В затвердженому стані епоксиполімери характеризуються високою адгезійною міцністю до різних матеріалів, достатньою теплостійкістю і механічною міцністю. Однак недоліком епоксиполімерів є їхня крихкість і горючість. Аналіз патентної і науково-технічної літератури показав, що для зменшення крихкості епоксиполімерів найбільш перспективне використання реакційноздатних олігомерів, що у процесі затвердження можуть взаємодіяти з епоксидним олігомером чи з застосовуваним затверджувачем.
Як свідчать літературні дані, найбільш перспективним методом зниження горючості полімерів є інтулісцентна технологія, що припускає інгібовану комбінацію процесу горіння на ранній стадії шляхом використання компонентів коксоутворення і спучування поверхні палаючого полімеру, що забезпечують одночасне спучування і коксоутворення в поверхневому шарі.
Для епоксидних полімерів найбільш ефективні галогенвміщуючі олігомери, наповнювачі і фосфоразотвміщуючі добавки. Застосування їх дозволяє створити інтулісцентну систему для епоксидних полімерів. Однак такі системи практично не вивчені. Дані про вплив наповнювачів на горючість і процеси термоокислювальної деструкції носять уривчастий характер. Практично немає системних досліджень про вплив фізико-хімічних властивостей поверхні наповнювачів на горючість полімерів.
Більшість з відомих епоксидних матеріалів зниженої горючості не знаходять широкого застосування, тому що уступають по технологічних і експлуатаційних характеристиках своїм горючим аналогам.
Епоксидні композиційні матеріали застосовуються в якості товстоплівочних антикорозійних покрить у будівництві, герметиків, клеїв, заливальних компаундів у виробах електротехнічного призначення. Вони в умовах експлуатації піддаються одночасній дії механічних, електричних і теплових навантажень. Тому необхідно створення матеріалів, що характеризуються, поряд зі зниженою горючістю, поліпшеними експлуатаційними властивостями.
Для визначення ефективності дії інгібіторів горіння доцільно проведення ряду досліджень з визначення горючості і пожежної небезпеки полімерних матеріалів у виробах для конкретних умов експлуатації.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: РОЗРОБКА ЕПОКСИДНИХ КОМПОЗИЦІЙНИХ МАТЕРІАЛІВ З ПОНИЖЕНОЮ ГОРЮЧІСТЮ ТА ПОЛІПШЕНИМИ ЕКСПЛУАТАЦІЙНИМИ ВЛАСТИВОСТЯМИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок