Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ІНСТИТУЦІЙНІ ТРАНСФОРМАЦІЇ ТРАНСНАЦІОНАЛЬНИХ КОРПОРАЦІЙ В УМОВАХ ГЛОБАЛІЗАЦІЇ

ІНСТИТУЦІЙНІ ТРАНСФОРМАЦІЇ ТРАНСНАЦІОНАЛЬНИХ КОРПОРАЦІЙ В УМОВАХ ГЛОБАЛІЗАЦІЇ

Назва:
ІНСТИТУЦІЙНІ ТРАНСФОРМАЦІЇ ТРАНСНАЦІОНАЛЬНИХ КОРПОРАЦІЙ В УМОВАХ ГЛОБАЛІЗАЦІЇ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
24,77 KB
Завантажень:
89
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ СВІТОВОЇ ЕКОНОМІКИ І МІЖНАРОДНИХ ВІДНОСИН
КАРПЕНКО ГАННА ВАСИЛІВНА
УДК: 339.92
ІНСТИТУЦІЙНІ ТРАНСФОРМАЦІЇ ТРАНСНАЦІОНАЛЬНИХ КОРПОРАЦІЙ В УМОВАХ ГЛОБАЛІЗАЦІЇ
Спеціальність 08.05.01 – світове господарство і міжнародні економічні відносини
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Київ – 2004


Дисертацією є рукопис
Робота виконана у відділі глобальних проблем сучасних цивілізацій Інституту світової економіки і міжнародних відносин Національної Академії Наук України
Науковий керівник: ПАНЧЕНКО Євген Григорович,
доктор економічних наук,
професор кафедри міжнародного менеджменту
Київського національного економічного університету,
Офіційні опоненти: КРЕДІСОВ Анатолій Іванович,
доктор економічних наук, професор,
ректор Міжгалузевого інституту управління,
РУБЦОВА Марина Юріївна,
кандидат економічних наук,
старший науковий співробітник
кафедри світового господарства і
міжнародних економічних відносин
Інституту міжнародних відносин Київського
національного університету імені Тараса Шевченка,
Провідна установа: Київський національний економічний університет,
кафедра міжнародної економіки
Захист відбудеться “28” вересня 2004 року о 1600 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.176.01 Інституту світової економіки і міжнародних відносин НАН України за адресою: 01030, м. Київ-30, вул. Леонтовича, 5.
З дисертацією можна ознайомитись в бібліотеці Інституту світової економіки і міжнародних відносин НАН України за адресою: 01030, м. Київ-30, вул. Леонтовича, 5.
Автореферат розісланий “ 20 ”серпня 2004 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради А.М. Хахлюк


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Проблема інституційних трансформацій транснаціональних корпорацій набуває все більшого значення в умовах глобалізації сучасного світу. У розвитку міжнародних економічних відносин протягом останніх десятиліть посилюється вплив ТНК на діяльність урядів приймаючих країн, зростає їх роль та зміцнюються позиції у світовій економіці.
ХХ сторіччя взагалі стало переломним для функціонування ТНК. У 70-80-ті роки корпорації зазнали бурхливого розвитку, внаслідок чого, відбувся їх якісний розвиток як інституту та розширились сфери діяльності. Сьогодні вже гостро постало питання про зменшення негативного впливу корпорацій не лише на приймаючі країни, де завжди існує загроза експансії, але й на країни базування, оскільки ТНК поступово виходять з-під їх контролю, набуваючи все більшої фінансової могутності і прагнучи посилення влади шляхом впливу на державні інститути.
З іншого боку, 90-ті рр. ХХ ст. характеризувались внутрішньою кризою транснаціональних корпорацій: загостренням протиріч і трансформаціями відносин власності між менеджментом та акціонерами. Ця криза завдала значної шкоди інституту ТНК та призвела до втрати довіри з боку інвесторів, особливо дрібних.
Зазначені проблеми інституціонального розвитку ТНК не обходять і Україну. Адже незважаючи на всі проблеми в функціонуванні ТНК, Україна, яка прагне набути статусу країни з ринковою економікою і не хоче залишатися на узбіччі цивілізаційних перетворень, буде змушена, бажає вона того чи ні, активно включаючись до європейських та світових інтеграційних процесів, робити власні кордони “більш прозорими” та залучати в економіку інвестиції глобальних корпорацій.
Продумане заохочення інвестиційних ресурсів у відповідності до поточної ситуації, виважене інвестиційне законодавство можуть забезпечити Україну такими необхідними для розбудови економіки фінансовими ресурсами та науково-технічними нововведеннями.
Особливої актуальності досліджуваній проблемі надає той факт, що з 2004 року Україна має безпосередній кордон з країнами – новими членами Європейського Союзу, і в зв’язку з цим, виникає реальна можливість притоку в нашу країну інвестиційного капіталу тих компаній, яким важко буде пристосуватись до нових жорстких нормативів та стандартів ЄС. Тому вони прагнутимуть вкладати капітали в Україну, шукаючи ринкові ніші для своїх товарів та послуг.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ІНСТИТУЦІЙНІ ТРАНСФОРМАЦІЇ ТРАНСНАЦІОНАЛЬНИХ КОРПОРАЦІЙ В УМОВАХ ГЛОБАЛІЗАЦІЇ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок