Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МЕТОДИ, МОДЕЛІ ТА ІНФОРМАЦІЙНІ ТЕХНОЛОГІЇ МОНІТОРИНГУ І ЛІКВІДАЦІЇ НАСЛІДКІВ НАДЗВИЧАЙНИХ ПРИРОДНИХ СИТУАЦІЙ

МЕТОДИ, МОДЕЛІ ТА ІНФОРМАЦІЙНІ ТЕХНОЛОГІЇ МОНІТОРИНГУ І ЛІКВІДАЦІЇ НАСЛІДКІВ НАДЗВИЧАЙНИХ ПРИРОДНИХ СИТУАЦІЙ

Назва:
МЕТОДИ, МОДЕЛІ ТА ІНФОРМАЦІЙНІ ТЕХНОЛОГІЇ МОНІТОРИНГУ І ЛІКВІДАЦІЇ НАСЛІДКІВ НАДЗВИЧАЙНИХ ПРИРОДНИХ СИТУАЦІЙ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
27,26 KB
Завантажень:
256
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18 
ХАРКІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ РАДІОЕЛЕКТРОНІКИ
Кузьомін Олександр Якович
УДК 004.5; 004.7; 004.8; 007.85
МЕТОДИ, МОДЕЛІ ТА ІНФОРМАЦІЙНІ ТЕХНОЛОГІЇ
МОНІТОРИНГУ І ЛІКВІДАЦІЇ НАСЛІДКІВ
НАДЗВИЧАЙНИХ ПРИРОДНИХ СИТУАЦІЙ
 
05.13.06 – інформаційні технології
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора технічних наук
Харків – 2008
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Харківському національному університеті радіоелектроніки, Міністерство освіти і науки України.
Науковий консультант – д-р техн. наук, професор Левикін Віктор Макарович, Харківський національний університет радіоелектроніки, завідувач кафедри інформаційних управляючих систем.
Офіційні опоненти:
д-р техн. наук, професор Додонов Олександр Георгійович, Заслужений діяч
науки і техніки України, заступник директора з наукової роботи Інституту
проблем реєстрації інформації НАН України;
д-р фіз.-мат. наук, професор Ляшенко Ігор Миколайович, Заслужений професор Київського національного університету ім. Тараса Шевченка професор кафедри математичної інформатики Київського національного університету ім. Тараса Шевченка;
д-р техн. наук, професор Алексієв Олег Павлович, завідувач кафедри мехатроніки автотранспортних засобів, Харківського національного автомобільно-дорожного університету.
Захист відбудеться « 23 » травня 2008 р. о 13 – й годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.052.01 у Харківському національному університеті радіоелектроніки за адресою: 61166, м. Харків, пр. Леніна, 14.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Харківського національного університету радіоелектроніки за адресою: 61166, м. Харків, пр. Леніна, 14.
Автореферат розісланий « 22 » квітня 2008 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради |
С.Ф.Чалий


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Під надзвичайними природними ситуаціями (НПС) розумітимемо порушення стійкого стану об’єктів навколишнього природного середовища, що під впливом метеорологічних та інших зовнішніх факторів набуває катастрофічного розвитку або поширення, яке не припиняється (перевищення швидкості зміни стану вище припустимого значення) та призводить до економічних, соціальних і людських втрат.
Геодинамічні процеси усередині Земної кулі, на її поверхні та в атмосфері викликають природні надзвичайні ризики, які пов’язані із землетрусами, цунамі, циклонами, сходами лавин, зсувами, селями, підтопленням помешкань тощо. Ці процеси лежать в основі еволюції Землі і є джерелом постійних перетворень, це її геодинаміка. Глобальне поширення їх на Земній кулі викликає необхідність активізації людських зусиль на проведенні досліджень і розробці засобів контролю, прогнозування, запобігання та прийняття рішень щодо надзвичайних природних ситуацій.
Слід зауважити, що в Україні у Карпатах, Криму, в різних куточках світу, особливо в гірській місцевості, дуже часто відбуваються надзвичайні природні ситуації. Кожного року в Україні трапляється близько десяти надзвичайних ситуацій, які пов’язані з НПС. Це лавини, зсуви, підтоплення помешкань, повені і штормові явища з дощем або снігом та ін. Виходячи з цього, в Україні прийнято Укази Президента України (№80 від 9.10.01) та Постанови Кабінету Міністрів (№215 від 7.03.01), головною метою яких є створення Урядової інформаційно-аналітичної системи з питань запобігання і реагування на надзвичайні ситуації та захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій природного та техногенного характеру. У зв’язку з цим актуальним є напрямок досліджень, який спрямований на розробку методів та інформаційних технологій моделювання, моніторингу й управління НПС.
Питаннями аналізу, прогнозування надзвичайних ситуацій займаються найбільші зарубіжні (США, Росії, Німеччини, Швейцарії, Австрії, Канади, Киргизстану, Узбекистану та ін.) та українські (Інститут проблем математичних машин та систем НАН України, Інститут проблем реєстрації інформації НАН України, Інститут кібернетики ім. В.М. Глушкова НАН України та ін.) наукові центри.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18 Реферат на тему: МЕТОДИ, МОДЕЛІ ТА ІНФОРМАЦІЙНІ ТЕХНОЛОГІЇ МОНІТОРИНГУ І ЛІКВІДАЦІЇ НАСЛІДКІВ НАДЗВИЧАЙНИХ ПРИРОДНИХ СИТУАЦІЙ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок