Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОТРИМАННЯ ФАКТОРА ПЕРЕНЕСЕННЯ ПРОТИ ЗБУДНИКА ХВОРОБИ АУЕСКІ ТА ВИЗНАЧЕННЯ ЙОГО БІОЛОГІЧНИХ ВЛАСТИВОСТЕЙ

ОТРИМАННЯ ФАКТОРА ПЕРЕНЕСЕННЯ ПРОТИ ЗБУДНИКА ХВОРОБИ АУЕСКІ ТА ВИЗНАЧЕННЯ ЙОГО БІОЛОГІЧНИХ ВЛАСТИВОСТЕЙ

Назва:
ОТРИМАННЯ ФАКТОРА ПЕРЕНЕСЕННЯ ПРОТИ ЗБУДНИКА ХВОРОБИ АУЕСКІ ТА ВИЗНАЧЕННЯ ЙОГО БІОЛОГІЧНИХ ВЛАСТИВОСТЕЙ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
12,95 KB
Завантажень:
324
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 
НАЦІОНАЛЬНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ім.О.О.БОГОМОЛЬЦЯ
Степанюк Ольга Володимирівна
УДК 573.6-619:615.37
ОТРИМАННЯ ФАКТОРА ПЕРЕНЕСЕННЯ ПРОТИ ЗБУДНИКА ХВОРОБИ АУЕСКІ ТА ВИЗНАЧЕННЯ ЙОГО БІОЛОГІЧНИХ ВЛАСТИВОСТЕЙ
Спеціальність 14.03.08 – імунологія та алергологія
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата біологічних наук
Київ – 2000
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Національному аграрному університеті Кабінету Міністрів України.
Науковий керівник: доктор біологічних наук, професор, член- кор.УААН
Онуфрієв Владислав Петрович
Національний аграрний університет
професор кафедри мікробіології і вірусології
Офіційні опоненти: —
доктор біологічних наук, старший науковий співробітник Бичкова Ніна Григорівна, головний науковий співробітник лабораторії клінічної імунології науково-дослідного лабораторного центру Національного медичного університету ім. О.О.Богомольця МОЗ України—
кандидат біологічних наук, Лукашова Римма Георгіївна, старший науковий співробітник лабораторії фармакотерапії ендокринних захворювань інституту ендокринології та обміну речовин ім.В.П.Комісаренка АМН України
Провідна установа: Науково-дослідний інститут фтизіатрії та пульмонології ім. Ф.Г. Яновського АМН України, м.Київ
Захист відбудеться “21“ вересня 2000р. о 16 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.003.02 при Національному медичному університеті імені О.О.Богомольця (01601, м.Київ, бульвар Шевченка, 13)
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного медичного університету ім. О.О.Богомольця
Автореферат розісланий “ 19 “ серпня 2000р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради д.м.н., доц. Свирид С.Г.
Актуальність теми. Серед вірусних хвороб, що спричиняють значні економічні збитки сільському господарству, широке розповсюдження має хвороба Ауескі, відома також як псевдосказ, вражаюча практично всіх ссавців, окрім людини. Для боротьби з цим захворюванням широко застосовуються живі вакцини, які в порівнянні з інактивованими більш активно індукують як гуморальний, так і клітинний імунітет. Проте вакцинний штам вірусу, що використовується для щеплення одних видів тварин, може бути вірулентним для інших (Л.Е.Корниенко,1992).
Пасаж вакцинного вірусу на хижих тваринах після поїдання ними відходів з бойні, може призвести до реверсії його вірулентних властивостей. Застосування живих вакцин постійно пов’язане із певним ризиком: вірус, репродукуючись в організмі тварин, безконтрольно розповсюджуючись в навколишньому середовищі та маючи широке коло сприйнятливих хазяїв, може залучатись в рекомбінантні процеси, які призведуть до виникнення нових штамів збудника, з непередбаченими властивостями (К.Е.Конаржевський, 1992).
Новонароджені поросята та поросята-сисуни при враженні вірусом хвороби Ауескі гинуть на протязі 12-24 годин, і традиційна вакцинопрофілактика не здатна запобігти масовій загибелі молодняка. Саме тому при проведенні профілактичних та лікувальних заходів необхідно застосовувати препарати, які б стимулювали імунну реактивність організму на протязі короткого проміжку часу та були абсолютно нешкідливими.
В наш час велика увага стала приділятись вивченню фактора перенесення (ФП), його ролі в формуванні активного імунітету у реципієнтів. Нині препарати на основі фактора перенесення широко використовують в ряді країн світу при захворюваннях, викликаних збудниками вірусної та бактеріальної природи з лікувальною, або профілактичною метою (А.Н.Мац, Н.П.Перепечкина,1998). Фактор перенесення не містить в своєму складі вірусних компонентів. Специфічна активація клітинного імунітету під впливом фактора перенесення відбувається вже через 2-3 години після його введення.
Впровадження в практику ветеринарної медицини препарату на основі фактора перенесення дає змогу значно поліпшити існуючу систему боротьби з широко розповсюдженим в Україні захворюванням – хворобою Ауескі.
Мета і задачі досліджень. Метою дисертації є отримання фактора перенесення активного імунітету при хворобі Ауескі та дослідження його специфічної активності в тестах in vitro та in vivo.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 Реферат на тему: ОТРИМАННЯ ФАКТОРА ПЕРЕНЕСЕННЯ ПРОТИ ЗБУДНИКА ХВОРОБИ АУЕСКІ ТА ВИЗНАЧЕННЯ ЙОГО БІОЛОГІЧНИХ ВЛАСТИВОСТЕЙ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок