Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПРОЕКТУВАННЯ КЕРОВАНИХ ГАСИТЕЛІВ ЕНЕРГІЇ В АМОРТИЗАЦІЙНИХ СИСТЕМАХ ШАСІ ЛІТАКІВ

ПРОЕКТУВАННЯ КЕРОВАНИХ ГАСИТЕЛІВ ЕНЕРГІЇ В АМОРТИЗАЦІЙНИХ СИСТЕМАХ ШАСІ ЛІТАКІВ

Назва:
ПРОЕКТУВАННЯ КЕРОВАНИХ ГАСИТЕЛІВ ЕНЕРГІЇ В АМОРТИЗАЦІЙНИХ СИСТЕМАХ ШАСІ ЛІТАКІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
12,12 KB
Завантажень:
195
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 
Національний аерокосмічний університет
ім. М.Є. Жуковського
"Харківський авіаційний інститут"
ТОЛМАЧОВ Микола Григорович
УДК 629.735.33.015
ПРОЕКТУВАННЯ
КЕРОВАНИХ ГАСИТЕЛІВ ЕНЕРГІЇ
В АМОРТИЗАЦІЙНИХ СИСТЕМАХ ШАСІ ЛІТАКІВ
Спеціальність 05.07.02 – проектування літальних апаратів
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Харків 2002


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Національному аерокосмічному університеті ім. М.Є. Жуковського "Харківський авіаційний інститут", Міністерство освіти і науки України, м. Харків.
Науковий керівник: доктор технічних наук, професор, лауреат Державної премії України Рябков Віктор Іванович завідуючий кафедрою Національного аерокосмічного університету ім. М. Є. Жуков-ського "ХАІ", Міністерство освіти і науки України, м. Харків.
Офіційні опоненти: доктор технічних наук Черановський Олег Романович, провідний науковий співробітник Міжгалузевого НДІ проблем фізичного моделювання критичних режимів польоту літака, м. Харків;
кандидат технічних наук Дибир Олександр Геннадійович, доцент Національного автодорожнього технічного університету, Міністерство освіти і науки України, м. Харків
Провідна організація: Авіаційний науково-технічний комплекс “Антонов”,
Комітет промислової політики України, м. Київ.
Захист відбудеться 22.02 2002 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради
Д 64.062.03 у Національному аерокосмічному університеті ім. М. Є. Жуковського "ХАІ" за адресою: 61070, м. Харків, вул. Чкалова, 17.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Національного аерокосмічного університету ім. М.Є. Жуковського "ХАІ".
Автореферат розіслано 17 січня 2002 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради В.М. Саприкін


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Значні перевантаження і небезпечні тангажні коливання, які виникають у процесі посадки і наземних режимів переміщення літака пов'язані не тільки з зовнішніми факторами, але й з досконалістю амортизаційних систем шасі.
У цей час у шасі літаків використовуються амортизаційні системи, що сприймають за перший посадочний удар усю кінетичну посадочну енергію літака, а розсіюють її не більше 60%. Решта енергії є могутнім джерелом усіх негативних процесів, що виникають при посадках літаків.
Протягом усього періоду розвитку авіаційної техніки йшло безперервне вдосконалення амортизаційних систем шасі. Але кардинальних досягнень за останні роки не відбулося, оскільки сучасні амортизаційні системи за своєю ефективністю вже виведені на граничні можливості.
Проте посадки літаків із всезростаючою масою, зі швидкостями  ,5 м/с і з кутом нахилу посадочної глісади до 12...14 потребують обґрунтування нових підходів у вирішенні питання проектування засобів енергопоглинання.
Тому розробка додаткових керованих гасителів енергії в амортизаційних системах шасі, що забезпечують істотне збільшення гістерезису посадочної енергії та поліпшення посадочних характеристик, є вельми актуальною задачею.
Зв'язок роботи з науковими програмами і темами. Робота є складовою частиною НД і ДКР, що виконуються Національним аерокосмічним університетом ім. М.Є. Жуковсь-кого "ХАІ", АНТК "Антонов" і ВО "Гідромаш", спрямованих на створення амортизаційних систем нового типу з керованими гасителями посадочної енергії.
Мета і задачі дослідження. Метою дисертації є розробка наукових основ проектування керованих гасителів енергії амортизаційних систем шасі, що забезпечують усунення небезпечних тангажних коливань, зниження ударних навантажень і скорочення посадочної дистанції літака.
У процесі досягнення мети передбачається вирішення таких задач:
???обґрунтувати необхідність застосування керованих гасителів енергії (КГЕ) в амортизаційних системах шасі;
???встановити закони включення і відключення КГЕ з урахуванням максимальної ефективності їх використання;
???на основі математичних моделей і шляхом копрових випробувань дослідити особливості процесів нагромадження і розсіювання енергії в керованих амортизаційних системах шасі;
???розробити методику вибору раціональних параметрів КГЕ;–
оцінити ефективність КГЕ в поліпшенні посадочних характеристик літаків.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 Реферат на тему: ПРОЕКТУВАННЯ КЕРОВАНИХ ГАСИТЕЛІВ ЕНЕРГІЇ В АМОРТИЗАЦІЙНИХ СИСТЕМАХ ШАСІ ЛІТАКІВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок