Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОДЕРЖАННЯ АРОМАТИЧНИХ ВУГЛЕВОДНІВ І КОМПОНЕНТІВ БЕНЗИНІВ НА ВИСОКОКРЕМНЕЗЕМИСТИХ ЦЕОЛІТАХ

ОДЕРЖАННЯ АРОМАТИЧНИХ ВУГЛЕВОДНІВ І КОМПОНЕНТІВ БЕНЗИНІВ НА ВИСОКОКРЕМНЕЗЕМИСТИХ ЦЕОЛІТАХ

Назва:
ОДЕРЖАННЯ АРОМАТИЧНИХ ВУГЛЕВОДНІВ І КОМПОНЕНТІВ БЕНЗИНІВ НА ВИСОКОКРЕМНЕЗЕМИСТИХ ЦЕОЛІТАХ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,51 KB
Завантажень:
259
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Міністерство освіти і науки України
Національний університет “Львівська політехніка”
Мацяк Олександра Михайлівна
УДК 665.59:665.521.23
ОДЕРЖАННЯ АРОМАТИЧНИХ ВУГЛЕВОДНІВ І КОМПОНЕНТІВ
БЕНЗИНІВ НА ВИСОКОКРЕМНЕЗЕМИСТИХ ЦЕОЛІТАХ
05.17.07 – Хімічна технологія палива і пальномастильних матеріалів
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Львів – 2000
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі хімічної технології переробки нафти та газу Національного університету “Львівська політехніка” Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник – Заслужений діяч науки і техніки України,
доктор технічних наук, професор
Шевчук Василь Устинович, Національний
університет “Львівська політехніка”.
Офіційні опоненти – Заслужений діяч науки Російської Федерації,
доктор технічних наук, професор
Магаріл Ромен Зелікович, Тюменський
Державний нафтогазовий університет, завідувач
кафедри хімії і технології нафти та газу
– доктор хімічних наук, професор
Никипанчук Михайло Васильович,
Національний університет “Львівська політехніка”,
завідувач кафедри загальної хімії
Провідна організація – Інститут біоорганічної хімії та нафтохімії
НАН України, м. Київ.
Захист відбудеться “01” грудня 2000 р. о 1000 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 35.052.07 у Національному університеті “Львівська політехніка” за адресою: 79013, м. Львів-13, пл. св. Юра, 3/4, корп. 8, ауд. 339.
З дисертацією можна ознайомитись в науково-технічній бібліотеці Національного університету “Львівська політехніка”, Львів-13, вул. Професорська, 1.
Автореферат розісланий “30” жовтня 2000 р.
Вчений секретар спеціалізованої
вченої ради Д 35.052.07
доктор хімічних наук, професор Жизневський В.М.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність проблеми. Ароматичні вуглеводні є вихідною сировиною для виробництва багатотоннажних продуктів нафтохімічного синтезу. Підвищення екологічних вимог до бензинів, зокрема заборона використання тетраетилсвинцю, спричинило потребу в високооктанових компонентах моторних палив. Сьогодні ароматичні вуглеводні та високооктанові компоненти моторних палив одержують риформінгом та ізомеризацією бензинових фракцій. Такі процеси проводять при високих тисках у середовищі водневмісного газу з застосуванням каталізаторів, які містять благородні метали і вимагають попередньої очистки сировини. Вони є енерго- та капіталоємними і економічно доцільними при високих продуктивностях. Тому розробка нових технологічних процесів одержання ароматичних вуглеводнів та компонентів товарних бензинів з невисоким вмістом бензолу з супутнього нафтового газу та низькооктанових бензинових фракцій різного походження з використанням доступних цеолітвмісних каталізаторів є надзвичайно актуальною.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Тематика досліджень є складовою частиною наукового напряму кафедри хімічної технології переробки нафти та газу Національного університету “Львівська політехніка” – “Розробка наукових основ одержання високооктанових компонентів моторних палив, поверхнево-активних речовин і допоміжних матеріалів з нафтової та газової сировини”. Робота включена в Національну науково-технічну програму “Нафтопереробка та нафтохімія 1992-2010 рр.” (№ державної реєстрації 01870095012).
Мета і задачі дослідження. Розробити основи технології процесів одержання ароматичних вуглеводнів і компонентів товарних бензинів каталітичним перетворенням супутнього нафтового газу та низькооктанових бензинових фракцій на висококремнеземистих цеолітах типу ZSM-5.
Об’єкт дослідження – термокаталітичний процес переробки вуглеводневої сировини.
Предмет дослідження – процес одержання ароматичних вуглеводнів і компонентів товарних бензинів з вуглеводневої сировини.
Методи дослідження – термодинамічний аналіз реакцій утворення аренів з алканів; експериментальні дослідження каталітичного перетворення вуглеводнів на висококремнеземистих цеолітах типу пентасил.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ОДЕРЖАННЯ АРОМАТИЧНИХ ВУГЛЕВОДНІВ І КОМПОНЕНТІВ БЕНЗИНІВ НА ВИСОКОКРЕМНЕЗЕМИСТИХ ЦЕОЛІТАХ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок