Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Перебіг вагітності, стан плода і циркуляторно – метаболічні порушення печінки у хворих на цукровий діабет 1 типу

Перебіг вагітності, стан плода і циркуляторно – метаболічні порушення печінки у хворих на цукровий діабет 1 типу

Назва:
Перебіг вагітності, стан плода і циркуляторно – метаболічні порушення печінки у хворих на цукровий діабет 1 типу
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,87 KB
Завантажень:
179
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
ДУ "ІНСТИТУТ ПЕДІАТРІЇ, АКУШЕРСТВА І ГІНЕКОЛОГІЇ
АКАДЕМІЇ МЕДИЧНИХ НАУК УКРАЇНИ"
Грицай Інна Миколаївна

УДК: 618.3+616-053.1:616.379-008.64:616.36
Перебіг вагітності, стан плода і циркуляторно – метаболічні порушення печінки у хворих на цукровий діабет 1 типу
14.01.01 – акушерство і гінекологія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Київ – 2008
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в ДУ “Інститут педіатрії, акушерства і гінекології АМН України”
Наукові керівники:
доктор медичних наук, професор
МЕДВЕДЬ ВОЛОДИМИР ІСААКОВИЧ
ДУ “Інститут педіатрії, акушерства і гінекології АМН України” (м. Київ),
керівник відділення внутрішньої патології вагітних
доктор медичних наук, професор
ДАШКЕВИЧ ВАЛЕНТИНА ЄВДОКИМІВНА
ДУ “Інститут педіатрії, акушерства і гінекології АМН України”, (м. Київ).
керівник акушерського відділення екстрагенітальної патології
Офіційні опоненти:
доктор медичних наук, член-кореспондент НАН та АМН України
СТЕПАНКІВСЬКА ГАЛИНА КОСТЯНТИНІВНА
Національний медичний університет ім. О.О. Богомольця МОЗ України (м. Київ), професор кафедри акушерства та гінекології № 1
доктор медичних наук, професор
СЕНЧУК АНАТОЛІЙ ЯКОВИЧ
Медичний інститут Української асоціації народної медицини (м. Київ),
завідувач кафедри акушерства та гінекології
Захист дисертації відбудеться 27 травня 2008 року о 13.00 годині на засіданні спеціалізованої Вченої Ради Д. 26.553.01 по захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня доктора наук за спеціальностями “Педіатрія”, “Акушерство і гінекологія” при ДУ “Інститут педіатрії, акушерства і гінекології АМН України” (04050, м. Київ, вул. Мануїльського, 8)
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці ДУ “Інститут педіатрії, акушерства і гінекології АМН України” (04050, м. Київ, вул.Мануїльського,8)
Автореферат розісланий “ 24 ” квітня 2008 р.
Вчений секретар
спеціалізованої Вченої Ради Л.В. Квашніна
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Цукровий діабет (ЦД) – одна з найважливіших медико-соціальних проблем сучасної медицини, що обумовлено, з одного боку неухильним зростанням поширеності хвороби, з іншого – раннім розвитком тяжких поліорганних ускладнень, інвалідізації та летальності хворих (М.І. Солонець і співавт., 2000; М.И. Балаболкин і співавт., 2000; М. Feldman, 2004).
Особливої гостроти ця проблема набуває у жінок репродуктивного віку, оскільки перебіг ЦД під час вагітності вирізняється лабільністю, схильністю до декомпенсації, прогресуванням судинних ускладнень, поглибленням метаболічних змін, що у свою чергу веде до глибокого порушення взаємин у системі мати – плацента – плід (О.М Лук'янова і співавт., 2000; В.І. Медведь, 2003, О.О. Данилків, 2004). Дотепер ЦД залишається патологією з найвищим рівнем перинатальної захворюваності та смертності (Т.В. Авраменко, 2005)
Як відомо, провідну роль у розвитку порушень обміну речовин при ЦД відіграє печінка (П.Я Григорьев, 2002). Ураження гепатобіліарної системи виникає ще в доклінічні стадії ЦД і поглиблюється з прогресуванням захворювання, супроводжуючись значними змінами функції гепатоцитів та печінкового кровотоку, розвитком синдрому діабетичної гепатопатії (А.С. Ефимов і співавт., 2002; Л.М. Пасиешвили, 2003). Поширеність її сягає 24 – 88 %, особливо за його тривалого, тяжкого перебігу, незадовільній компенсації метаболічних порушень (Е.М. Хворостинка і співавт., 2002).
Вагітність під час ЦД призводить до ще більш істотних розладів печінкової гемодинаміки та обмінних процесів, пов’язаних між собою, що, ймовірно негативно впливає на перебіг вагітності і пологів, стан плода та новонародженого (В.В. Коноплянко, 1991; В.І. Медведь і співавт., 2002). Для того, щоб розірвати це хибне коло, необхідно встановити ранні ознаки порушень регіонарної гемодинаміки і пов’язаного з цим функціонального стану печінки у вагітних, хворих на ЦД, з метою вчасної корекції їх порушень.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дослідження, результати яких наведено в дисертації, є фрагментами комплексних НДР “Удосконалити систему спеціалізованої медичної допомоги вагітним з ЦД та поліорганними гемодинамічними порушеннями” (№ державної реєстрації 01.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Реферат на тему: Перебіг вагітності, стан плода і циркуляторно – метаболічні порушення печінки у хворих на цукровий діабет 1 типу

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок