Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Старицька-Черняхівська ЕВОЛЮЦІЯ ПРОБЛЕМАТИКИ І ПОЕТИКИ У ДРАМАТУРГІЇ ЛЮДМИЛИ СТАРИЦЬКОЇ-ЧЕРНЯХІВСЬКОЇ

Старицька-Черняхівська ЕВОЛЮЦІЯ ПРОБЛЕМАТИКИ І ПОЕТИКИ У ДРАМАТУРГІЇ ЛЮДМИЛИ СТАРИЦЬКОЇ-ЧЕРНЯХІВСЬКОЇ

Назва:
Старицька-Черняхівська ЕВОЛЮЦІЯ ПРОБЛЕМАТИКИ І ПОЕТИКИ У ДРАМАТУРГІЇ ЛЮДМИЛИ СТАРИЦЬКОЇ-ЧЕРНЯХІВСЬКОЇ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
25,21 KB
Завантажень:
52
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
НАЦІОНАЛЬНИЙ ПЕДАГОГІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
імені М. П. ДРАГОМАНОВА
ЧЕРНОВА Інна Петрівна
УДК 821.161.2 (092) “18/19” – 2
Старицька-Черняхівська
ЕВОЛЮЦІЯ ПРОБЛЕМАТИКИ І ПОЕТИКИ У ДРАМАТУРГІЇ
ЛЮДМИЛИ СТАРИЦЬКОЇ-ЧЕРНЯХІВСЬКОЇ
10.01.01 – українська література
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філологічних наук
Київ _2002
Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі української літератури Національного педагогічного університету імені М. П. Драгоманова, Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор філологічних наук, професор
Погребенник Володимир Федорович,
Національний педагогічний університет
імені М. П. Драгоманова,
завідувач кафедри української літератури.
Офіційні опоненти – доктор філологічних наук, професор
Кузьменко Володимир Іванович,
Київський славістичний університет;
завідувач кафедри філології;
кандидат філологічних наук, доцент
Бондарєва Олена Євгенівна,
Національний медичний університет
ім. О. О. Богомольця, доцент кафедри україністики.
Провідна установа: Ніжинський державний педагогічний університет ім. Миколи Гоголя, кафедра української літератури, Міністерство освіти і науки України, м. Ніжин.
Захист відбудеться “17” вересня 2002 року о 16. 30 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради К 26.053.04 у Національному педагогічному університеті імені М. П. Драгоманова, 01601, м. Київ, вул. Пирогова, 9.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Національного педагогічного університету імені М. П. Драгоманова, 01601, м. Київ, вул. Пирогова, 9.
Автореферат розіслано “1” серпня 2002 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Гальона Н. П.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. Процеси національної ідентифікації й консолідації, які посилилися в Україні на початку 90-х років ХХ століття, закономірно викликали потребу відновлення цілісної та об’єктивної картини нашої культури й письменства зокрема. Відтак у посттоталітарних літературних умовах з’явилася можливість по-новому оцінити драматургію та історію вітчизняного театру, що пов’язана з діяльністю окремих творчих постатей у контексті культурно-мистецького процесу. Однією з них є Людмила Старицька-Черняхівська (1868 – 1941) – обдарована письменниця, драматург, перекладач, літературознавець, чия творчість припала на вирішальні для української культури роки періоду fin de siecle і потім, незважаючи на несприятливі умови більшовицького лихоліття, знайшла своє продовження у 20 — 30-ті роки ХХ століття.
На жаль, спадщина Людмили Старицької-Черняхівської була силоміць вилучена з культурного обігу через ряд політичних та ідеологічних причин. Тож на часі створення ґрунтовного наукового дослідження літературно-мистецької творчості письменниці, значну частину якої представляє різножанрова драматургія. Перу Л. Старицької-Черняхівської належить більше десятка оригінальних, мистецьки витончених п’єс, які свого часу стали значною подією літературного та театрального життя України. Саме ці твори і становлять об’єкт дисертаційного дослідження. Проблематика і поетика драматургії письменниці потребує комплексного аналізу в аспекті еволюції й у зв’язку з тенденціями розвитку українського поетичного театру.
Художня творчість Л. Старицької-Черняхівської є оригінальним мистецьким явищем в історії української літератури і театру. Її еволюція була невідривною від загального розвитку вітчизняної драматургії в контексті літературного європейського мистецтва. Творчий доробок письменниці цікавий стильовим синкретизмом неоромантизму з неокласицизмом, позначений пресимволічними тенденціями початку ХХ століття. Він актуалізує естетичні, морально-етичні й соціально-політичні шукання того часу. Чутлива до нових мистецьких віянь порубіжжя XIX – XX століть, авторка вдавалась до жанрово-поетичних новітніх модифікацій драми: етюду, історичної сцени, трагічного жарту, історичної комедії, побудованої за принципами “п’єси в п’єсі” тощо.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: Старицька-Черняхівська ЕВОЛЮЦІЯ ПРОБЛЕМАТИКИ І ПОЕТИКИ У ДРАМАТУРГІЇ ЛЮДМИЛИ СТАРИЦЬКОЇ-ЧЕРНЯХІВСЬКОЇ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок