Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ІДЕЇ АНАЛІТИЧНОЇ ПСИХОЛОГІЇ К.Г. ЮНГА В ДОСЛІДЖЕННІ ПРОБЛЕМ ОСОБИСТІСНОГО РОЗВИТКУ

ІДЕЇ АНАЛІТИЧНОЇ ПСИХОЛОГІЇ К.Г. ЮНГА В ДОСЛІДЖЕННІ ПРОБЛЕМ ОСОБИСТІСНОГО РОЗВИТКУ

Назва:
ІДЕЇ АНАЛІТИЧНОЇ ПСИХОЛОГІЇ К.Г. ЮНГА В ДОСЛІДЖЕННІ ПРОБЛЕМ ОСОБИСТІСНОГО РОЗВИТКУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,80 KB
Завантажень:
245
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Одеський національний університет імені І.І. Мечникова
КОЛЕСНИКОВА ВІКТОРІЯ ІВАНІВНА
УДК 159.964.26
ІДЕЇ АНАЛІТИЧНОЇ ПСИХОЛОГІЇ К.Г. ЮНГА В
ДОСЛІДЖЕННІ ПРОБЛЕМ ОСОБИСТІСНОГО РОЗВИТКУ
19.00.01 – загальна психологія, історія психології
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата психологічних наук
Одеса – 2003


Дисертацією є рукопис
Робота виконана у Таврійському національному університеті імені В.І.Вернадського, Міністерство освіти та науки України.
Науковий керівник: доктор психологічних наук, професор Каліна Надія Федорівна, Таврійський національний університет імені В.І.Вернадського, завідувач кафедри глибинної психології та психотерапії.
Офіційні опоненти: доктор психологічних наук, професор Самойлов Олександр Єжиєвич, Гуманітарний університет (м. Запоріжжя), завідувач кафедри практичної психології.
кандидат психологічних наук, Бринза Ірина Вячеславівна, Південноукраїнський державний педагогічний університет ім. К.Д. Ушинського (м. Одеса), старший викладач кафедри загальної психології.
Провідна установа: Національний університет внутрішніх справ України, кафедра загальної психології та педагогіки, Міністерство освіти і науки України, м. Харків.
Захист відбудеться "28" лютого 2003 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 41.051.07 у Одеському національному університеті імені І.І. Мечникова за адресою:
65026, м. Одеса, вул. Дворянська, 2.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Одеського національного університету імені І.І. Мечникова за адресою:
65026, м. Одеса, вул. Преображенська, 24.
Автореферат розісланий " 27 “ січня 2003 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Коробіцина М.Б.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження зумовлена, насамперед, зміною теоретико-методологічних орієнтирів досліджень у галузі наук про людину у зв'язку зі зміною реалій суспільного життя. Внаслідок того, що теорія відображення та діалектико-матеріалістичні уявлення про природу та функції психіки перестали претендувати на роль єдино правильних, виникла необхідність у залученні нових концептуальних уявлень для вивчення сутності та специфіки особистісного розвитку.
У цьому плані сучасний етап розвитку української психології дуже специфічний. З одного боку, існує могутня спадщина радянської та української радянської психології, з іншого боку, на межі 90-х років українські психологи одержали можливість самостійно, а не за критичними статтями, вивчати праці класиків (і не тільки) зарубіжної психологічної думки. За останні десять років з'явилася велика кількість перекладної психологічної літератури, а завдяки Інтернету став можливим доступ до вивчення робіт зарубіжних авторів мовою оригіналу. На наш погляд, у цих складних умовах необхідна не тільки активна асиміляція всього того, що зроблено в зарубіжній психології, але й її аналіз із погляду традицій вітчизняної психологічної думки.
Відродження інтересу до людини як до суб'єкта, що спостерігається у вітчизняній психології протягом останніх десяти років, дозволяє говорити про формування напрямку досліджень у галузі психології особистості. У роботах І.Д. Беха, О.Ф. Бондаренка, Л.Ф. Бурлачука, О.А. Донченко, В.К. Каліна, Н.Ф. Каліної, О.В. Киричука, В.С. Карпенка, С.Д. Максименка, І.П. Манохи, В. А. Моляко, В.А. Роменця, В.В. Рибалки, Л.В. Сохань, В.О. Татенка, Т.М. Титаренко, В.А. Тихоновича, Н.В. Чепелєвої та багатьох інших, так чи інакше, порушені проблеми психології суб’єктності. Саме з цієї позиції, на нашу думку, можливий продуктивний аналіз концепції К.Г. Юнга.
Звязок дослідження з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційне дослідження тісно повязане з науковими розробками, що проводяться на кафедрі глибинної психології та психотерапії Таврійського національного університету в рамках наукової теми “Свідомі та несвідомі детермінанти самоконституювання суб'єкта” (номер держреєстрації 23452U564), а також з фундаментальною темою дослідження Сімферопольської філії Інституту соціальної та політичної психології АПН України “Психологічний аналіз структури самодетермінації активності особистості у суспільстві нового періоду” (номер держреєстрації 0198U002050).

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Реферат на тему: ІДЕЇ АНАЛІТИЧНОЇ ПСИХОЛОГІЇ К.Г. ЮНГА В ДОСЛІДЖЕННІ ПРОБЛЕМ ОСОБИСТІСНОГО РОЗВИТКУ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок