Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Конструювання керувань та оцінок стану у динамічних системах на основі асимптотичного аналізу поведінки оптимальних алгоритмів

Конструювання керувань та оцінок стану у динамічних системах на основі асимптотичного аналізу поведінки оптимальних алгоритмів

Назва:
Конструювання керувань та оцінок стану у динамічних системах на основі асимптотичного аналізу поведінки оптимальних алгоритмів
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
12,23 KB
Завантажень:
16
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
Севастопольський національний технічний університет
Невінський Андрій Андрійович
УДК 681.5
Конструювання керувань та оцінок стану
у динамічних системах на основі асимптотичного аналізу поведінки оптимальних алгоритмів
05.13.03 – Системи і процеси керування
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Севастополь – 2005


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Севастопольському національному технічному університеті Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник: доктор технічних наук, професор Скороход Борис Аркадійович, Севастопольський національний технічний університет, професор кафедри технічної кібернетики.
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, професор Пряшніков Федір Дмитрович, Севастопольський національний університет ядерної енергії та промисловості, завідувач кафедрою автоматизації електричних систем;
кандидат технічних наук, доцент Бочарник Олександр Олександрович, Севастопольський військово-морський інститут ім. П.С.Нахімова, доцент кафедри захисту інформації.
Провідна установа: інститут космічних досліджень Національної академії наук України та Національного космічного агентства України.
Захист відбудеться “09” лютого 2006 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д .052.02 в Севастопольському національному технічному університеті за адресою: 99053, м. Севастополь, Стрілецька балка, Студмістечко.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Севастопольського національного технічного університету (99053, м. Севастополь, Стрілецька балка, Студмістечко, бібліотека СевНТУ).
Автореферат розісланий “08” січня 2006 р.
Вчений секретар спеціалізованої
вченої ради Д .052.02
к.т.н., доцент В.О.Крамарь


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Дослідження поведінки та розробка систем керування, що мають необхідні властивості, являється центральною задачею в теорії керування. У дисертаційній роботі розглядається підхід до рішення цієї задачі, заснований на асимптотичному аналізі відомих оптимальних алгоритмів керування та спостереження. При цьому передбачається заданою якісна інформація про саму систему, мету керування та характеристики точності оцінювання: деякі параметри об'єкта керування є величинами порівняно великими або малими, точність виміру – високою або низькою, інтенсивність збурювання – великою або малою, є велика апріорна невизначеність у завданні початкових умов вектора стану об'єкта і т.д.
Рішення різних задач керування та оцінювання, на основі зазначеного підходу, розглядається в роботах Х. Квакернаака, Р. Сивана, Д. Бараса, Д. Гризла, И. Сонга, Д. Кренера, В. Квона, А.Т. Барабанова, Б.А. Скорохода, М.М. Хрусталева, С.А. Дубовика та ряді інших. Результати, отримані в цих публікаціях, показують, що сконструйовані алгоритми керування та оцінювання мають характеристики досить близькі до характеристик відповідних оптимальних алгоритмів, будучи суттєво більше простими, з погляду практичної реалізації, і успішно застосовуються при проектуванні різних систем керування.
Однак розроблена на сьогоднішній день теорія не є закінченою й не вирішує багатьох проблем, що виникають у прикладних задачах. У зв'язку із цим, подальші дослідження в цій області є актуальними та мають велике теоретичне і прикладне значення.
Зв'язок з науковими програмами, планами, темами. Дана робота виконана в рамках наукового напрямку кафедри технічної кібернетики Севастопольського національного технічного університету “Нестаціонарні та функціонально складні системи і процеси”.
Мета та задачі дослідження. Ціль дослідження полягає в розробці методів конструювання алгоритмів керування та оцінювання, в основу яких покладені дослідження асимптотичної поведінки оптимальних алгоритмів.
Для досягнення поставленої мети в дисертаційній роботі сформульовані й вирішені наступні задачі:
1. Проведення дослідження поведінки дискретного фільтра Калмана у випадку нестаціонарного лінійного дискретного об'єкта в припущенні малості шумів вимірювань.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 Реферат на тему: Конструювання керувань та оцінок стану у динамічних системах на основі асимптотичного аналізу поведінки оптимальних алгоритмів

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок