Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Моделювання спостережності конфліктної економічної системи страхового типу

Моделювання спостережності конфліктної економічної системи страхового типу

Назва:
Моделювання спостережності конфліктної економічної системи страхового типу
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,09 KB
Завантажень:
93
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Міністерство освіти України
Донецький державний університет
На правах рукопису
УДК: 330.115: 368
Соколовський Дмитро Борисович
Моделювання спостережності
конфліктної економічної системи
страхового типу
Спеціальність 08.03.02 - Економіко-математичне моделювання
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Донецьк-1998


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті економіки промисловості НАН України (м.Донецьк)
Науковий керівник: кандидат економічних наук,
старший науковий співробітник,
Мартякова Олена Володимирівна,
ІЕП НАН України, завідуючий сектором;
Офіційні опоненти: доктор економічних наук,
професор,
Забродський Вячеслав Адамович,
Харківський державний університет
Міністерства освіти України (м. Харків),
завідуючий кафедрою економічної кiбернетики;
кандидат економічних наук,
Пантелеєнко Вiктор Михайлович,
ВАТ «МК «Азовсталь» (м. Марiуполь),
фiнансовий директор
Провідна організація - Харківський державний політехнічний університет,
Міністерства освіти України, кафедра економічної
кiбернетики та маркетингового менеджменту (м. Харків)
Захист дисертації відбудеться 25 листопада 1998 року о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 11.051.01 Донецького державного університету Міністерства освіти України за адресою: 340055, м.Донецьк, вул. Університетська, 24, к.309
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Донецького державного університету за адресою: 340055, м. Донецьк, вул. Університетська, 24.
Автореферат розiсланий «23»_жовтня_" 1998 р.
Учений секретар
спеціалізованої ради Г.С. Овечко


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. Лібералізація економічних відносин між суб'єктами господарювання, відмова від жорсткого планування на користь iндикативного підвищують вирогідність непередбачуваних наслiдкiв подій, що спричиняє ризик фінансових втрат. Умови перехідного періоду з його нестабільністю, проблеми з екологією зменшують відчуття захищеності населення та викликають необхідність здiйснення заходiв, що спрямованi на соціальний захист.
Одним з засобів захисту фінансових, майнових та інших інтересів є страхування. З iншого боку, переведення народного господарства країни на «ринкові рейки» вимагає максимальної заміни адміністративно-командних засобів управління економічними. Ефективне регулювання страхової діяльності, здійснюване органами державного страхового нагляду, управління страховиками ресурсами страхового фонду, прогноз зміни ситуації на ринку страхування вимагають поповнення, аналізу й узагальнення знань про ризик, відносин поміж страховиками та страховикiв зі страхувальниками.
Різнобічні відносини суб'єктів страхування в рамках страхового ринку являють собою складну систему, цiлi діяльності окремих елементів якої нерiдко бувають відмiнними, а в деяких випадках виявляються протилежними. У зв'язку з цим доцiльним є моделювання потенційної конфліктної ситуації всередині системи страхових відносин, що використовується для отримання нової інформації про систему й уточнення вже наявної. Задача поповнення інформації про внутрішній стан об'єкту (системи), коли об'єкт, що вивчається (або ж його модель) подається у вигляді «чорної скринi», а інформацію про його стан одержують на підставі значень вихідних параметрів, є однією з класичних задач теорії управління - задачею спостереження.
Виходячи з цих міркувань можна зробити висновок про те, що проблема моделювання страхових взаємовідносин, зокрема, конфліктної економічної системи страхового типу, а також постановка задачі спостереження стану означеної системи є актуальною.
Зв'язок роботи з науковою тематикою. Робота виконана у відповідності з тематикою Інституту економіки промисловості НАН України за темами: 3.1.5.42 «Економічні та соціальні проблеми поліпшення умов праці та відпочинку в період переходу до ринкової економіки» (напрямок «Аналіз діючого механізму страхування від нещасних випадків на виробництві»), 3.1.5.09 «Дослідження напрямків і можливостей соціального маркетінгу» (напрямок «Розробка методики реалізації автономної системи страхування від нещасних випадків на виробництві»), 3.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: Моделювання спостережності конфліктної економічної системи страхового типу

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок