Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ВПЛИВ ПІДСІВАННЯ БОБОВИХ ТРАВ НА ПРОДУКТИВНІСТЬ ЛУЧНИХ УГІДЬ У ПІВНІЧНОМУ ЛІСОСТЕПУ УКРАЇНИ

ВПЛИВ ПІДСІВАННЯ БОБОВИХ ТРАВ НА ПРОДУКТИВНІСТЬ ЛУЧНИХ УГІДЬ У ПІВНІЧНОМУ ЛІСОСТЕПУ УКРАЇНИ

Назва:
ВПЛИВ ПІДСІВАННЯ БОБОВИХ ТРАВ НА ПРОДУКТИВНІСТЬ ЛУЧНИХ УГІДЬ У ПІВНІЧНОМУ ЛІСОСТЕПУ УКРАЇНИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,87 KB
Завантажень:
426
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
ННЦ „ІНСТИТУТ ЗЕМЛЕРОБСТВА
УКРАЇНСЬКОЇ АКАДЕМІЇ АГРАРНИХ НАУК”
ЄФРЕМОВА ГАЛИНА ВАСИЛІВНА
УДК 633.3:524.1: 576.8.055.31
ВПЛИВ ПІДСІВАННЯ БОБОВИХ ТРАВ НА ПРОДУКТИВНІСТЬ ЛУЧНИХ УГІДЬ У ПІВНІЧНОМУ ЛІСОСТЕПУ УКРАЇНИ
06.01.12 – кормовиробництво і луківництво
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата сільськогосподарських наук
Київ – 2007
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в лабораторії луківництва ННЦ „Інститут землеробства Української академії аграрних наук” протягом 2000–2004 рр.
Науковий керівник: | доктор сільськогосподарських наук, професор БОГОВІН Анатолій Власович,
ННЦ „Інститут землеробства УААН”,
головний науковий співробітник лабораторії луківництва
Офіційні опоненти: | доктор сільськогосподарських наук, професор
ЯРМОЛЮК Михайло Тимофійович
Інститут землеробства і тваринництва західного регіону УААН, головний науковий співробітник
лабораторії кормовиробництва
кандидат сільськогосподарських наук, доцент
КОЗЯР Олександр Михайлович,
Національний аграрний університет
Кабінету Міністрів України,
доцент кафедри рослинництва та кормовиробництва
Провідна установа: Інститут кормів УААН, м. Вінниця
Захист відбудеться “ 21 ” березня 2007 р. о “ 10 ” годині на засіданні Спеціалізованої вченої ради Д 27.361.01 при ННЦ „Інститут землеробства УААН”.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці ННЦ „Інститут землеробства УААН.”
Відгуки на автореферат у двох примірниках, завірені печаткою, просимо надсилати за адресою: Україна, 08162, смт. Чабани, Києво-Святошинського району Київської області, ННЦ „Інститут землеробства УААН”, вченому секретареві Спеціалізованої вченої ради.
Автореферат розісланий “ 16 ” лютого 2007 року
Вчений секретар
Спеціалізованої вченої ради,
кандидат сільськогосподарських наук | Л.О.Кравченко
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Багаторічним бобовим травам, висіяним у чистому вигляді та в сумішках із злаками як важливого джерела високобілкових трав’яних кормів й фактора зниження їх собівартості за рахунок залучення в продукційний процес найдешевшого симбіотичного азоту, нині приділяється велика увага не тільки в нашій країні, а й у світі. Тому розробка ефективних заходів підвищення частки бобових в травостоях є однією з важливих проблем сучасної науки та виробництва.
Актуальність теми. Розробці зазначеної проблеми в різні часи було приділено багато уваги науковцями: А.В. Боговіним, В.Г. Кургаком, П.С. Макаренком, М. Т. Ярмолюком, Т.А. Работновим, А.А. Кутузовою та ін. Однак до останнього часу є мало експериментальних даних про можливості підтримання високої частки бобових трав у ценозах шляхом повторного їх підсівання, строки здійснення цього заходу за роками користування та залежно від видової структури вихідного, зокрема, бобово-злакового рослинного угруповання. Залишається мало з’ясованою роль заміни вихідного бобового компоненту іншими видами бобових трав при повторному підсіванні цієї ж групи рослин і вплив зазначеного заходу на послаблення негативної алелопатичної дії, або так званої їх аутоінтоксикації у ценозах. До останнього часу надто мало даних про склад фізіологічно-активних речовин як чинника алелопатичного впливу рослин на особливості росту і розвитку видів при сумісному їх зростанні. Названі питання й визначили вибір теми дисертаційної роботи.
Зв’язок роботи з науковими програмами, темами. Експериментальні дослідження проведені у 2000 - 2004 рр. у лабораторії луківництва ННЦ „Інститут землеробства УААН” та виконувались згідно з НТП УААН “Кормовиробництво”, завдання “Удосконалити енергозберігаючу технологію створення і використання укісно-пасовищних бобово-злакових травостоїв на різних типах кормових угідь для підвищення в них стійкості бобових трав на рівні 35-40% і одержання 50-70 ц/га кормових одиниць (№ держреєстрації 0101U003828).
Мета та завдання досліджень. Мета роботи полягала у виявленні закономірностей формування видової, еколого-біологічної структури та продуктивних властивостей лучноконюшино-злакового травостою залежно від віку та повторного підсівання різних видів бобових трав, встановленні ними (бобовими) виділень основних алелопатично активних речовин і можливостей послаблення аутоінтоксикації рослин в ценозах та розробці ефективних заходів підвищення частки в рослинних угрупованнях бобових компонентів як фактора підвищення продуктивності сіяних лучних угідь і поліпшення якості трав’яних кормів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: ВПЛИВ ПІДСІВАННЯ БОБОВИХ ТРАВ НА ПРОДУКТИВНІСТЬ ЛУЧНИХ УГІДЬ У ПІВНІЧНОМУ ЛІСОСТЕПУ УКРАЇНИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок