Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МОДЕЛЮВАННЯ МЕРЕЖЕВИХ ТА НЕЙРОМЕРЕЖЕВИХ СТРУКТУР ЗАСОБАМИ НЕЧIТКИХ МЕРЕЖ ПЕТРI

МОДЕЛЮВАННЯ МЕРЕЖЕВИХ ТА НЕЙРОМЕРЕЖЕВИХ СТРУКТУР ЗАСОБАМИ НЕЧIТКИХ МЕРЕЖ ПЕТРI

Назва:
МОДЕЛЮВАННЯ МЕРЕЖЕВИХ ТА НЕЙРОМЕРЕЖЕВИХ СТРУКТУР ЗАСОБАМИ НЕЧIТКИХ МЕРЕЖ ПЕТРI
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,79 KB
Завантажень:
84
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
ХАРКІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ РАДІОЕЛЕКТРОНІКИ
Зіяд Сулейман Ахмад Халайбєх
УДК 519.87
МОДЕЛЮВАННЯ МЕРЕЖЕВИХ ТА НЕЙРОМЕРЕЖЕВИХ СТРУКТУР ЗАСОБАМИ НЕЧIТКИХ МЕРЕЖ ПЕТРI
05.13.23 – Системи та засоби штучного інтелекту
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Харків – 2006


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Харківському національному університеті радіоелектроніки Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник доктор технічних наук, професор
Руденко Олег Григорійович,
Харківський національний університет радіоелектроніки, завідувач кафедри електронних обчислювальних машин.
Офіційні опоненти:
- доктор технічних наук, професор Кривуля Геннадій Федорович, Харківський національний університет радіоелектроніки, завідувач кафедри автоматизації проектування обчислювальної техніки;
- доктор технічних наук, професор Дмитрієнко Валерій Дмитрович, Національний технічний університет “Харківський політехнічний інститут”, професор кафедри обчислювальної техніки та програмування.
Провідна установа
Національний технічний університет України “Київський політехнічний інститут”, кафедра технічної кібернетики, Міністерство освіти і науки України, м. Київ.
Захист відбудеться “ 17 ” травня 2006 р. о 15.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д .052.01 у Харківському національному університеті радіоелектроніки за адресою: 61166, м. Харків, пр. Леніна, 14.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Харківського національного університету радіоелектроніки за адресою: 61166, м. Харків, пр. Леніна, 14.
Автореферат розісланий “ 12 ” квітня 2006 р.
Вчений секретар
спеціалізованої ради С.Ф. Чалий


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Важливим аспектом розвитку наукового та промислового потенціалу України є інтелектуалізація систем і засобів обчислювальної техніки та глобалізація інформаційних процесів. Це виявляється, зокрема, у зрощуванні та взаємопроникненні інтелектуальних обчислювальних пристроїв і засобів телекомунікації. Існують численні предметні середовища, у яких об'єкти наділені мережною структурою. Ефективна взаємодія між елементами мережних структур реалізується розподіленими асинхронними системами передачі й обробки інформації. Розробка мережних інформаційних систем (ІС) повязана з моделюванням інформаційних процесів, що відбуваються в них. Ефективний підхід щодо моделювання процесів в об'єктах, наділених мережною структурою, запропонованій К. Петрі в 60-х роках 20-го століття. Мережі Петрі (МП) дозволяють відтворювати послідовні зміни стану об'єктів у модельному часі.
Становлять інтерес ІС, що демонструють стійку інтелектуальну поведінку в умовах неповної інформованості, невизначеності або часткової недостовірності інформації, що стосується умов їхнього функціонування. Техніка таких ІС інтенсивно розвивається на основі нейромережних структур (НМС) і нечіткої логіки (НЛ). Ці два напрямки є провідними в області штучного інтелекту. Їм присвячені праці багатьох видатних дослідників, зокрема, Л. Заде, Е. Мамдані, Д. Поспєлова, Ф. Розенблатта, В. Маккаллоха, М. Мінскі, Т. Кохонена та їх численних послідовників.
Перспективним інструментом моделювання ІС є апарат нечітких мереж Петрі (НМП) _узагальнення традиційних МП, що містить елементи НЛ. Дотепер апарат НМП не завершений у теоретичному й методологічному плані. Так само недостатньо розвинені інструментальні програмні засоби, що реалізують апарат НМП. Існує кілька різнопланових не порівнянних (щодо різних предметних областей) інтерпретаційних варіантів подання нечітких систем на елементах НМП; далеко не всі інтерпретаційні варіанти розглянуті як можливі; існуючі інтерпретаційні варіанти не порівняні щодо ефективності їхньої реалізації програмними засобами. Практично не розроблені принципи інтерпретації на НМП нейронних і нейро-нечітких структур.
Дисертаційна робота присвячена дослідженню принципів моделювання елементів мережних та нейромережних структур засобами нечітких мереж Петрі.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: МОДЕЛЮВАННЯ МЕРЕЖЕВИХ ТА НЕЙРОМЕРЕЖЕВИХ СТРУКТУР ЗАСОБАМИ НЕЧIТКИХ МЕРЕЖ ПЕТРI

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок