Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МОЛОДІЖНИЙ ТУРИЗМ В УКРАЇНСЬКІЙ РСР У 70–80-Х РР. ХХ СТ. (НА ОСНОВІ ДІЯЛЬНОСТІ “СУПУТНИКА”)

МОЛОДІЖНИЙ ТУРИЗМ В УКРАЇНСЬКІЙ РСР У 70–80-Х РР. ХХ СТ. (НА ОСНОВІ ДІЯЛЬНОСТІ “СУПУТНИКА”)

Назва:
МОЛОДІЖНИЙ ТУРИЗМ В УКРАЇНСЬКІЙ РСР У 70–80-Х РР. ХХ СТ. (НА ОСНОВІ ДІЯЛЬНОСТІ “СУПУТНИКА”)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,96 KB
Завантажень:
142
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
ДОНЕЦЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Зінченко Віктор Анатолійович
УДК 379.85:140.8:378-057.85
МОЛОДІЖНИЙ ТУРИЗМ В УКРАЇНСЬКІЙ РСР
У 70–80-Х РР. ХХ СТ.
(НА ОСНОВІ ДІЯЛЬНОСТІ “СУПУТНИКА”)
Спеціальність 07.00.01 Історія України
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
ДОНЕЦЬК 2003


Дисертацією є рукопис
Робота виконана у відділі сучасної історії України Інституту історії України НАН України
Науковий керівник: доктор історичних наук, професор
ПАНЧЕНКО ПЕТРО ПАНТЕЛЕЙМОНОВИЧ,
завідувач відділу сучасної історії України
Інституту історії України НАН України
Офіційні опоненти: доктор історичних наук, професор
ДАНИЛЕНКО ВІКТОР МИХАЙЛОВИЧ,
завідувач відділу історії України
другої половини ХХ ст.
Інституту історії України НАН України
кандидат історичних наук, доцент
СТЯЖКІНА ОЛЕНА ВІКТОРІВНА,
доцент кафедри історії слов’ян
Донецького національного університету
Провідна установа: Київський національний університет
імені Тараса Шевченка,
кафедра новітньої історії України
Захист відбудеться “18” квітня 2003 р. о 15 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 11.051.02 у Донецькому національному університеті Міністерства освіти і науки України за адресою: 83055, м. Донецьк, вул. Університетська, 24, ІІ корпус, ауд. 32.
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці Донецького національного університету (83055, м. Донецьк, вул. Університетська, 24).
Автореферат розісланий “14” березня 2003 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради О.В. Крапівін
загальна характеристика дисертації
Актуальність проблеми. В процесі утвердження України як суверенної та незалежної держави відкриваються великі перспективи духовного та культурного відродження українського народу. Помітне місце у формуванні його національної самосвідомості може і повинна відіграти туристсько-екскурсійна справа, як найбільш масовий та активний метод наочного пізнання історії й культури рідного краю, власної країни та інших держав і народів світу.
Водночас інтерес до історії туризму в Україні зумовлений не лише потребами історичної науки чи вимогами історичної пам’яті народу. Її знання потрібне викладачам, студентам вищих навчальних закладів, фахівцям туристської справи, яка останнім часом дедалі виразніше виступає як важливий сектор суспільного виробництва, культурна інституція, “індустрія гостинності”. Зокрема, Закон України “Про туризм” Про туризм: Закон України від 15 вересня 1995 р. № 324/95–ВР // Правове регулювання туристичної діяльності в Україні: Зб. нормативно-правових актів / Під заг. ред. проф. В.К. Федорченка. – К., 2002. – С. 5–15. визначає туристську галузь як одну з пріоритетних галузей національної культури та економіки. Головне завдання сьогодні полягає в тому, щоб не розгубити, а навпаки, повною мірою використати найкращі здобутки організаційної, методичної й економічної діяльності вітчизняної туристсько-екскурсійної системи, що існувала в післявоєнний радянський період, і зокрема в 70–80-ті рр. ХХ ст.
В радянський час реалізація пізнавально-інформаційної й освітньо-виховної функцій як міжнародного, так і внутрішнього туризму, гальмувалася засиллям комуністичної ідеології, адміністративним втручанням партійно-державних органів у зміст роботи туристсько-екскурсійних організацій. Не дивлячись на це, в республіці активно розвивався молодіжний туризм, який став об’єктивною потребою тодішньої епохи. Провідною організацією, що здійснювала такий обмін, було Бюро міжнародного молодіжного туризму “Супутник” ЦК ЛКСМУ (далі – БММТ “Супутник”), яке поряд з діяльністю на міжнародній арені прагнуло задовольнити рекреаційні та пізнавальні потреби школярів і молоді засобами внутрішнього туризму, обсяги якого були значними.
Вивчення досвіду молодіжного туристсько-екскурсійного руху в попередні десятиліття, виявлення найбільш ефективних форм міжнародного співробітництва в сфері туризму й історико-краєзнавчої роботи українського республіканського Бюро міжнародного молодіжного туризму “Супутник” та його регіональних бюро, набувають значної актуальності на сучасному етапі.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: МОЛОДІЖНИЙ ТУРИЗМ В УКРАЇНСЬКІЙ РСР У 70–80-Х РР. ХХ СТ. (НА ОСНОВІ ДІЯЛЬНОСТІ “СУПУТНИКА”)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок