Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> реферат безкоштовно: ЗОЛОТО В ОСАДОВИХ КОМПЛЕКСАХ УКРАЇНИ

ЗОЛОТО В ОСАДОВИХ КОМПЛЕКСАХ УКРАЇНИ / сторінка 34

Назва:
ЗОЛОТО В ОСАДОВИХ КОМПЛЕКСАХ УКРАЇНИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
71,71 KB
Завантажень:
367
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32  33  34  35  36  37  38  39  40  41  42  43  44  45 

4.
Виявлено та досліджено особливий вид алювіальних розсипів золота, сформований в умовах порушеного процесу розділення кластогенного матеріалу по гідравлічній крупності, а також фактори (морфологія річкових долин, нахил днища, морфологія плотика, петрографічний і гранулометричний склад теригенного матеріалу, морфологія і розмір золота, тощо), що спричинили цей процес, мобільність золота, положення в седиментаційному циклі, форму та умови локалізації його концентрацій. Цей вид розсипів утворює єдиний еволюційно-генетичний ряд: золотоносні кори вивітрювання елювіально-делювіальні делювіально-пролювіальні пролювіально-алювіальні алювіальні розсипи золота. Механічне перевідкладення золотовмісних продуктів кори вивітрювання і зон окислення без суттєвої їх гідродинамічної переробки обумовило збереженість в продуктах особливостей материнських золотовмісних утворень та значної кількості хемогенно-сорбційних, тонкодисперсних та інших “зв’язаних” форм “нерозсипоутворювального” золота. Значна частка золота в таких утвореннях пов’язана з глинистою фракцією. Певний вміст глинистої складової з одного боку, зв’язує золото і вилучає його з процесу седиментогенезу, а з іншого, обумовлює формування флювіальних потоків високої енергії, в яких завдяки явищу автосуспендування, золото будь-якої розмірності переміщується на значні відстані.
5.
З’ясовано типоморфні ознаки золота з різновікових осадових комплексів різних геоструктур України; виявлено і досліджено нові та незвичайні за морфологією і хімічним складом мінерали золота (мальдоніт, золото сегрегаційної та коломорфної будови, бісмутвмісне золото, золото зі значним вмістом (до 50,1%) міді, золото з включеннями кристалів піриту та ін.); напрацьовано його гранулометричну (додаток Б) і морфогенетичну (додаток А) класифікації, які відображають і систематизують розмаїття форм виділення золота залежно від умов його кристалізації. Окрім загальновизнаних морфологічних різновидів (ідіоморфне, гіпідіоморфне, ксеноморфне, геміідіоморфне золото та золото з ознаками скелетного росту), вперше як новий морфогенетичний різновид виділено золото з широким діапазоном форм (губчасті, грудко-, куле-, нирко-, лускоподібні, землисті та екзотичної форми утворення), яке є типовим новоутворенням (завдяки прояву хемогенно-біогенних процесів) для осадових порід. Проведені дослідження є основою для встановлення ймовірних умов утворення золота і його корінних джерел. Порівняльний аналіз типоморфних ознак ендогенного золота та золота з осадових комплексів, дозволив зробити такий висновок: значна частина мінералу, що міститься в осадових комплексах, надійшла в них з відомих, чи їм подібних ендогенних джерел мінералу, певна частина — з поки що невідомих, а решта утворилась безпосередньо в осадових породах внаслідок накладеного золотого рудогенезу. Проведені дослідження є підґрунтям для створення загальної морфогенетичної класифікації самородного золота України.
6.
В осадових комплексах України переважає золото зовсім дрібних і менших гранулометричних класів, підпорядковане значення мають золотинки дрібних гранулометричних класів, значно рідше зустрічається золото середнього розміру, унікальними і рідкісними є знахідки золота крупних і дуже крупних гранулометричних класів. Золото розміром 0,05 мм і менше є мобільним у флювіальному середовищі, а в його міграції і осадженні провідну роль відіграють фізико-хімічні, хімічні і біохімічні процеси. Таке золото розсіюється в осадових комплексах і не підпорядковується літофаціальному і фаціальному контролю.
7.
Значна частина золота з осадових комплексів (особливо УК,УЩ) трансформована в екзогенних умовах і характеризується інтенсивною механічною зношеністю. Автором вперше для золота з осадових комплексів України досліджено трансформацію золота (сплющення, загин, скручення, повторне сплющенння і т.д.) в процесах седиментогенезу та роль різноманітних факторів, що її визначають.
8.
Розкрито нові можливості використання типоморфізму золота для генетичних реконструкцій та вирішення фундаментальних і прикладних проблем геології розсипів, зокрема для характеристики рудоутворювальних процесів та встановлення рудно-формаційної належності мінералу, дальності та умов транспортування мінералу (ступінь механічного зношення, плескатість, загин, скручення золотинок, розвиток структур пластичних деформацій в золоті), періодів спокою (розвиток високопробних оболонок, структур рекристалізації), повторної міграції золота після періоду спокою (ущільнення високопробних оболонок, повторні структури деформацій золотинок та рекристалізованого золота, поява ліній сковзання, видовження і розпад зерен тощо).

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32  33  34  35  36  37  38  39  40  41  42  43  44  45 
Реферат на тему: ЗОЛОТО В ОСАДОВИХ КОМПЛЕКСАХ УКРАЇНИ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок