Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Розкольницькі слободи на території Північної Гетьманщини у ХVIII ст.: історико-демографічний аналіз

Розкольницькі слободи на території Північної Гетьманщини у ХVIII ст.: історико-демографічний аналіз

Назва:
Розкольницькі слободи на території Північної Гетьманщини у ХVIII ст.: історико-демографічний аналіз
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
42,04 KB
Завантажень:
199
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25 
Національний університет
„Києво-Могилянська академія”
Волошин Юрій Володимирович
УДК 2-855(477);314 “17”
Розкольницькі слободи на території Північної Гетьманщини у ХVIII ст.: історико-демографічний аналіз
07.00.01 – історія України
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора історичних наук
Київ – 2006


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі історії України Полтавського державного педагогічного університету імені В.Г.Короленка.
Науковий консультант: доктор історичних наук,
професор, дійсний член АПН України
Пащенко Володимир Олександрович,
ректор Полтавського державного педагогічного університету імені В.Г.Короленка.
Офіційні опоненти: доктор історичних наук,
Гуржій Олександр Іванович
провідний науковий співробітник
Інституту історії України НАН України;
доктор історичних наук, професор,
Мицик Юрій Андрійович,
професор кафедри історії Національного університету „Києво-Могилянська академія”;
доктор історичних наук, професор,
Путро Олексій Іванович
завідувач кафедри суспільних наук Державної академії керівних кадрів культури і мистецтв.
Провідна установа: Львівський Національний університет
ім. Івана Франка.
Захист відбудеться „14” квітня 2006 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.008.02 у Національному університеті „Києво-Могилянська академія” Міністерства освіти і науки України (04070, м.Київ, вул. Г.Сковороди 2, корп.1, ауд.301).
З дисертацією можна ознайомитися у науковій бібліотеці Національного університету „Києво-Могилянська академія” (04070, м. Київ, вул. Г.Сковороди 2).
Автореферат розісланий „10” березня 2006 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидат історичних наук, доцент О. Г. Бажан


Загальна характеристика роботи
Актуальність теми. Історія Гетьманщини у XVIII ст., як окремий системний і багатоаспектний об‘єкт дослідження, привертає увагу науковців, оскільки у цей період відбувалася глибока трансформація соціальної й економічної структури тогочасного українського суспільства, інкорпорація його в політичну систему Російської імперії, закладалися основи формування ідентичності майбутньої української модерної нації. При цьому населення Лівобережної України не було гомогенним, а являло собою доволі строкату мультиетнічну та мультиконфесійну спільноту. Очевидно, що без вивчення співіснування в межах цього політико-адміністративного утворення різних етнічних та релігійних груп не можливо зрозуміти як історичне тло подій, що тоді відбувалися, так і розвиток історичного процесу в цілому. У зв‘язку з цим вивчення у рамках даного дослідження однієї з таких етноконфесійних груп, а саме російських старообрядців, поселення яких знаходилися на території двох північних полків – Стародубського та Чернігівського, видається нам доволі актуальним.
З іншого боку проблему актуалізує також активне розгортання в сучасній Україні історико-релігійних студій, переосмислення впливу релігійного та конфесійного чинника на соціальні, економічні й політичні процеси. Однак старообрядці, які на основі православного християнства створили не лише оригінальне віровчення, але й унікальну культуру, на сьогодні залишаються однією з найменш вивчених релігійних конфесій, що діють на території сучасної України. Історія цієї релігійної спільноти активно розробляється російськими істориками, однак у центрі їхньої уваги закономірно є питання тих старообрядницьких центрів, які тепер знаходяться на території Росії. Російсько-українське пограниччя, яке до того ж опинилося у Чорнобильській зоні, нажаль не входить в коло їхніх інтересів. Натомість історія старообрядницьких поселень в Україні тільки починає розвиватися і нині представлена лише поодинокими науковими розвідками Таранець С. Куреневское тримонастырье: история русского старообрядческого центра в Украине (1675-1935). – К., 1999. – 159 с.; його ж: Старообрядчество Подолии. – К., 2000. – 239 с.; його ж: Джерела з історії старообрядництва Правобережної України кін.XVIII – поч.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25 Реферат на тему: Розкольницькі слободи на території Північної Гетьманщини у ХVIII ст.: історико-демографічний аналіз

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок