Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СОРБЦІЯ ТІОЦІАНАТНИХ КОМПЛЕКСІВ Со (II), Fe (III) і Мо (VI, V) НА ПІНОПОЛІУРЕТАНІ ТА ЇЇ ВИКОРИСТАННЯ В АНАЛІЗІ

СОРБЦІЯ ТІОЦІАНАТНИХ КОМПЛЕКСІВ Со (II), Fe (III) і Мо (VI, V) НА ПІНОПОЛІУРЕТАНІ ТА ЇЇ ВИКОРИСТАННЯ В АНАЛІЗІ

Назва:
СОРБЦІЯ ТІОЦІАНАТНИХ КОМПЛЕКСІВ Со (II), Fe (III) і Мо (VI, V) НА ПІНОПОЛІУРЕТАНІ ТА ЇЇ ВИКОРИСТАННЯ В АНАЛІЗІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,88 KB
Завантажень:
493
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
КИЇВСЬКИЙ УНІВЕРСИТЕТ імені ТАРАСА ШЕВЧЕНКА
ЛИСЕНКО ОЛЕНА МИКОЛАЇВНА
УДК 543+546.7+541.183+678.664
СОРБЦІЯ ТІОЦІАНАТНИХ КОМПЛЕКСІВ Со (II), Fe (III) і Мо (VI, V)
НА ПІНОПОЛІУРЕТАНІ ТА ЇЇ ВИКОРИСТАННЯ В АНАЛІЗІ
02.00.02. - аналітична хімія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата хімічних наук
Київ - 1999
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Київському університеті імені Тараса Шевченка
Науковий керівник Академік АН Вищої Школи України, д.х.н.,
професор Набиванець Богдан Йосипович,
Київський університет імені Тараса Шевченка
Офіційні опоненти: д.х.н., провідний науковий співробітник
Трохимчук Анатолій Констянтинович,
Київський університет імені Тараса Шевченка
к.х.н., доцент
Костенко Єлізавета Євгенівна,
Український державний університет харчових
технологій, м.Київ
Провідна установа: Державний університет "Львівська політехніка",
м.Львів
Захист відбудеться 24 травня 1999 р. о 14оо годині на засіданні спеціалізованої вченої Ради Д 26.001.03 у Київському університеті імені Тараса Шевченка (252033, Київ, вул. Володимирська 64, Велика хімічна аудиторія)
З дисертацією можна ознайомитися у науковій бібліотеці Київського університету (252033, Київ, вул. Володимирська 58)
Автореферат розісланий "_22_"__квітня__ 1999 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Олексенко Л.П.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Останнім часом багато уваги приділяється використанню модифікованих твердих сорбентів для концентрування мікроелементів та їх наступного визначення у твердій фазі методом твердофазної спектроскопії або спектрофотометрично у малому об`ємі розчину після десорбції розчинником. Практичного значення набуває також візуальне тестування на наявність у розчинах токсичних речовин, зокрема іонів важких металів. Тверді сорбенти є зручними, для виконання гідрохімічних аналізів в польових умовах. Одними з таких сорбентів є органічні полімери - пінополіуретани, які на відміну від сипких сорбентів (силікагель, оксид алюмінію, тощо) при застосуванні в статичних умовах легко відокремлюються від розчину без фільтрування. Сорбовані на пінополіуретанах сполуки, зокрема комплексні сполуки металів, можна десорбувати ацетоном, що дозволяє в подальшому визначати елементи спектрофотометрично або іншими методами у рідкій фазі малого об`єму. Синтез пінополіуретанів здійснюється в промислових масштабах, тому вони є досить дешевим і доступним матеріалом.
Кобальт, залізо та молібден - біогенні елементи. У невеликих кількостях вони приймають участь у фізіологічних процесах, але вищі за ГДК концентрації цих елементів є токсичними. Для тестування на наявність того чи іншого елементу необхідні реагенти, які утворюють у фазі сорбенту з іонами металів забарвлені сполуки. Тіоціанатні комплекси кобальту (II), заліза (III) та молібдену (V) мають яскраве забарвлення і добре вилучаються пінополіуретаном з водних розчинів.
Дисертаційна робота виконана у відповідності з координаційним планом НДЧ кафедри аналітичної хімії хімічного факультету Київського університету імені Тараса Шевченка №97070.
Мета роботи - встановити фізико-хімічні основи сорбції забарвлених тіоціанатних комплексів кобальту (II), заліза (III) та молібдену (V) на пінополіуретані і розробити експресні методики тестування та кількісного визначення кобальту і молібдену в природних, а заліза в технічних об`єктах.
Для досягнення цієї мети необхідно було вирішити такі задачі :
- встановити протолітичні властивості сорбента;
- дослідити умови та хімізм сорбції іонів кобальту (II), заліза (III) та молібдену (V) на полімерну матрицю з тіоціанатних розчинів;
- визначити хіміко-аналітичні параметри взаємодії пінополіуретану з тіоціанатними комплексами металів, які дозволяють прогнозувати їх сорбцію в залежності від кислотності середовища, концентрації тіоціанат-іонів, об`єму розчину та маси сорбенту;
- розробити методики концентрування, кількісного сорбційно-фотометричного визначення і тестування кобальту та молібдену у природних водах і заліза в мінеральних кислотах.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: СОРБЦІЯ ТІОЦІАНАТНИХ КОМПЛЕКСІВ Со (II), Fe (III) і Мо (VI, V) НА ПІНОПОЛІУРЕТАНІ ТА ЇЇ ВИКОРИСТАННЯ В АНАЛІЗІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок