Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПРОБЛЕМИ ЕКОНОМІЧНОГО ВИХОВАННЯ В ПЕДАГОГІЧНІЙ СПАДЩИНІ А.С.МАКАРЕНКА

ПРОБЛЕМИ ЕКОНОМІЧНОГО ВИХОВАННЯ В ПЕДАГОГІЧНІЙ СПАДЩИНІ А.С.МАКАРЕНКА

Назва:
ПРОБЛЕМИ ЕКОНОМІЧНОГО ВИХОВАННЯ В ПЕДАГОГІЧНІЙ СПАДЩИНІ А.С.МАКАРЕНКА
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,19 KB
Завантажень:
331
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Харківський національний педагогічний університет імені Г.С. Сковороди
Мельникова Ольга Володимирівна
УДК 37.018.3 (09)
ПРОБЛЕМИ ЕКОНОМІЧНОГО ВИХОВАННЯ В
ПЕДАГОГІЧНІЙ СПАДЩИНІ А.С.МАКАРЕНКА
13.00.01 – загальна педагогіка та історія педагогіки
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Харків – 2005


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Харківському національному педагогічному університеті імені Г.С. Сковороди, Міністерство освіти і науки України
Науковий керівник: кандидат педагогічних наук, доцент
Наумов Борис Миколайович,
Харківський національний педагогічний
університет імені Г.С. Сковороди,
доцент кафедри загальної педагогіки.
Офіційні опоненти: доктор педагогічних наук, професор,
член-кореспондент АПН України
Бойко Алла Микитівна,
Полтавський державний педагогічний університет
імені В.Г.Короленка, завідувач кафедри педагогіки;
кандидат педагогічних наук, доцент
Відченко Алла Гаврилівна,
Харківський національний педагогічний
університет імені Г.С.Сковороди, професор кафедри
історії педагогіки та порівняльної педагогіки.

Провідна установа: Луганський національний педагогічний
університет імені Тараса Шевченка,
кафедра педагогіки, Міністерство освіти та науки України, м.Луганськ.
Захист відбудеться “ 23 ” листопада 2005 р. о 16 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.053.04 в Харківському національному педагогічному університеті імені Г.С. Сковороди за адресою: 61002, м. Харків, вул. Артема, 29, ауд. 216.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Харківського національного педагогічного університету імені Г.С. Сковороди за адресою: 61168, м. Харків, вул. Блюхера, 2, ауд. 215-В.
Автореферат розіслано “ 21 ” жовтня 2005 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради Штефан Л.А.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність і доцільність дослідження. Соціально-економічні та політичні перетворення, що відбуваються в Україні, створюють умови для реформування системи виховання з урахуванням сучасних тенденцій розвитку суспільства. Одними із пріоритетних завдань, визначених Національною програмою виховання дітей та учнівської молоді в Україні, є забезпечення сприятливих умов для самореалізації особистості відповідно до її інтересів та суспільних вимог, а також формування в неї почуття господаря: господарської відповідальності, підприємливості, ініціативності, свідомого ставлення до життя в умовах ринкових відносин. Більшість державних документів (Національна доктрина розвитку освіти України у XXI столітті, Концепція виховання дітей та молоді в національній системі освіти, Концепція економічної освіти в Україні) орієнтують педагогів і громадськість на усвідомлення необхідності використання економічного виховання дітей та підлітків у формуванні гармонійно розвиненої особистості.
У сучасних умовах, коли актуальними є проблеми сирітства, дитячої бездоглядності та безпритульності, особливої уваги освітян вимагають заклади інтернатного типу, їх трансформація у нові форми суспільного виховання, переорієнтація на спеціалізовану, поглиблену підготовку з економічного, технічного й інших напрямів виховання, а також поліпшення організації навчально-виховного процесу в них.
Одним із варіантів розвитку та вдосконалення економічного виховання дітей і молоді у загальноосвітніх навчальних закладах, закладах інтернатного типу є звернення до національного освітньо-виховного досвіду, ґрунтовне вивчення, переосмислення й об’єктивна оцінка якого допоможе впровадженню кращих надбань минулого в сучасну педагогічну теорію і практику. Цінний досвід з цього питання накопичений у педагогічній спадщині А.Макаренка, а саме – в діяльності колонії ім. М.Горького та комуни ім. Ф.Дзержинського.
Як відомо, ідеї А.Макаренка привернули увагу багатьох педагогів світу, досвід українського педагога використовують у виховних закладах Німеччини, Данії, Китаю, Японії, Угорщини, Польщі, Чехії, США, Ізраїлю, Росії. Внесок педагога-новатора в розробку теорії виховання висвітлено в ряді дисертаційних досліджень, монографіях та статтях.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Реферат на тему: ПРОБЛЕМИ ЕКОНОМІЧНОГО ВИХОВАННЯ В ПЕДАГОГІЧНІЙ СПАДЩИНІ А.С.МАКАРЕНКА

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок