Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ТРАНСФОРМАТОРНО-АСИНХРОННА СИСТЕМА ДЛЯ ЕЛЕКТРОПРИВОДА ГЕРМЕТИЧНИХ ОБ’ЄКТІВ

ТРАНСФОРМАТОРНО-АСИНХРОННА СИСТЕМА ДЛЯ ЕЛЕКТРОПРИВОДА ГЕРМЕТИЧНИХ ОБ’ЄКТІВ

Назва:
ТРАНСФОРМАТОРНО-АСИНХРОННА СИСТЕМА ДЛЯ ЕЛЕКТРОПРИВОДА ГЕРМЕТИЧНИХ ОБ’ЄКТІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,38 KB
Завантажень:
195
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
ОДЕСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНІЙ ПОЛІТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Кімстач Олег Юрійович
УДК 621.313.333 (043)
ТРАНСФОРМАТОРНО-АСИНХРОННА СИСТЕМА ДЛЯ ЕЛЕКТРОПРИВОДА ГЕРМЕТИЧНИХ ОБ’ЄКТІВ
Спеціальність 05.09.01 - Електричні машини і апарати
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Одеса – 2003


Дисертація є рукопис.
Робота виконана на кафедрі суднових електроенергетичних систем Українського Державного Морського Технічного університету ім. адм. Макарова (УДМТУ) Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник - доктор технічних наук, професор
Ставинський Андрій Андрійович, УДМТУ, завідувач кафедри суднових електроенергетичних систем Українського Державного Морсь-кого Технічного університету ім. адм. Макарова.
Офіційні опоненти: - доктор технічних наук, доцент
Петрушин Віктор Сергійович, професор кафедри електричних машин Одеського національного політехнічного університету
- кандидат технічних наук, доцент
Радимов Ігор Миколайович, доцент кафедри електротехніки та електронних пристроїв Одеської державної академії холоду
Провідна установа: Національний технічний університет України “Київський політехнічний інститут”, кафедра “Електромеханіки”, Міністерство освіти і науки України, м. Київ
Захист дисертації відбудеться “13” бе5резня 2003 р. о 15 00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К41.052.05 Одеського національного політехнічного університету за адресою: 65044, м. Одеса-44, пр. Шевченка 1, адмінкорпус, ауд. 400а.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Одеського національного політехнічного університету (м. Одеса, пр. Шевченка, 1)
Автореферат розіслано “ 5 ” лютого 2003 р.
Вчений секретар спеціалізованої
вченої ради К41.052.05, к.т.н., доцент В. А. Войтенко


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Загальний аналіз проблеми захисту ізоляції спеціальних електричних машин. Інтенсивний розвиток промисловості, освоєння океану і космосу обумовлюють необхідність створення спеціальних технологічних процесів і устаткування. У зв'язку з цим існує проблема надійного та безпечного перетворювання електричної енергії в механічну для ряду науково-технічних пристроїв і систем, що працюють при високочастотних і радіаційних випромінюваннях, значних температурах, тисках, у вибухонебезпечних середовищах, підвищеній вологості чи повному зануренні у воду. Сучасні тенденції комплексного енергоресурсозбереження також вимагають нетрадиційного підходу до виробництв, що сформувалися.
Створення підводних апаратів з широкими можливостям для дослідження та розробки корисних копалин з морського шельфу потребує наявності надійних і безпечних герметичних двигунів.
Створення й експлуатація атомних електростанцій вимагає разом з тим виготовлення надійних, довговічних і безпечних механізмів, що забезпечують роботу АЕС у будь-яких умовах. Для перекачування радіоактивних рідин і газів необхідні спеціальні насоси підвищеної надійності і високого рівня захисту.
Видобуток корисних копалин з надр землі супроводжується значними труднощами: присутність вибухонебезпечних газів, підвищена вологість. Виникнення іскор або електричних дуг у результаті аварійної ситуації або нормальних режимів роботи у вибухонебезпечних середовищах неминуче призводить до катастрофічних наслідків. Ще одна проблема - присутність ґрунтових вод і, як наслідок, достатньо висока вологість у підземних шахтах і виробках, більш того існує небезпека затоплення електроустаткування при аварійних ситуаціях. Тому тривала зупинка електродвигунів у такому середовищі призведе до проникнення вологи в електричну ізоляцію і, відповідно, до зниження її опору. Запуск двигуна при зниженому опорі ізоляції може стати причиною аварії. Установка додаткового осушувального устаткування для шахтних систем привода призводить до їх суттєвого ускладнення і підвищення вартості.
Пріоритетним напрямком діяльності у гірничодобувній галузі є переробка таких корисних копалин як нафта, газ, вугілля і т.п. Їхня присутність у навколишньому середовищі робить його вибухонебезпечною, тому необхідно герметизувати електроустаткування, у якому можливе утворення іскор і електричних дуг.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: ТРАНСФОРМАТОРНО-АСИНХРОННА СИСТЕМА ДЛЯ ЕЛЕКТРОПРИВОДА ГЕРМЕТИЧНИХ ОБ’ЄКТІВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок