Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Бюджетне регулювання виробництва продукції рослинництва

Бюджетне регулювання виробництва продукції рослинництва

Назва:
Бюджетне регулювання виробництва продукції рослинництва
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,81 KB
Завантажень:
508
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
НАЦІОНАЛЬНИЙ НАУКОВИЙ ЦЕНТР
"ІНСТИТУТ АГРАРНОЇ ЕКОНОМІКИ"
УКРАЇНСЬКОЇ АКАДЕМІЇ АГРАРНИХ НАУК
Фещенко Наталія Миколаївна
УДК 336.148:[338.432:633]
Бюджетне регулювання виробництва продукції рослинництва
08.04.01 - фінанси, грошовий обіг і кредит
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Київ – 2006
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Національному науковому центрі "Інститут аграрної економіки" Української академії аграрних наук.
Науковий керівник: доктор економічних наук,
член-кореспондент УААН
Лупенко Юрій Олексійович,
Секретаріат Президента України,
Перший заступник керівника Головної служби
соціально-економічної політики
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор
Худолій Любов Михайлівна,
Приватний вищий навчальний заклад
“Європейський університет” МОН України,
завідувач кафедри фінансів
кандидат економічних наук
Ґудзь Олена Євгенівна
Академія муніципального управління,
доцент кафедри державних та місцевих фінансів
Провідна установа: Науково-дослідний фінансовий інститут
Міністерства фінансів України, м. Київ
Захист відбудеться “ 04 ” жовтня 2006 р. о 13 00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.350.02 в Національному науковому центрі "Інститут аграрної економіки" УААН за адресою: 03680, м. Київ, МСП, вул. Героїв оборони, 10, 3-й поверх, конференц-зал, к. 317.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного наукового центру "Інститут аграрної економіки" УААН за адресою: 03680, м. Київ, МСП, вул. Героїв оборони, 10, 2-й поверх, к. 212.
Автореферат розісланий “31” _серпня_ 2006 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат економічних наукН.Л.Жук


Загальна характеристика дисертаційної роботи
Актуальність теми. В ринкових умовах регулювання виробничих відносин більшою мірою здійснюється методом самофінансування, тобто шляхом формування фінансової бази самими учасниками виробництва і самостійного розпорядження продуктами своєї діяльності. Проте у багатьох випадках ринковий механізм не здатний забезпечити перерозподіл доходів відповідно до загальнодержавних інтересів, а тому на розвиток економіки значно впливає державне регулювання, особливо у сфері виробничої діяльності.
Водночас, велика амплітуда коливань цін і доходів в аграрному виробництві, що залежить від природних факторів і кон’юнктури ринку, конкурентне середовище в сільському господарстві і високий ступінь монополізації в ресурсозабезпечувальних переробних сферах, низька привабливість інвестування аграрного виробництва через специфіку відтворювального процесу та потреба екологізації сільського господарства підкреслюють необхідність державного регулювання виробництва саме сільськогосподарської продукції. Успіх в забезпеченні розвитку і сталості виробництва, достатніх рівнів доходності та досягненні нормативної прибутковості виробничої діяльності сільськогосподарських підприємств в значній мірі залежить від ефективності інструментарію бюджетної підтримки національного товаровиробника, як однієї з ключових складових політики державного регулювання.
Упродовж останніх десятиріч так і не сформувалися конкретні співвідношення і довготривалі стійкі тенденції в напрямку закріплення пріоритету за відповідними економічними важелями бюджетної підтримки розвитку основних галузей сільського господарства. Ліквідація дотаційної системи підтримки, побудованої на командно адміністративному регулюванні, та деформаційні процеси перехідного періоду зумовили необхідність трансформації методології державної підтримки і формування нової моделі бюджетного регулювання сільськогосподарського виробництва з максимальною відповідністю вимогам ринкової економіки.
Сьогодні процес забезпечення рентабельного сільськогосподарського виробництва в Україні гальмується, головним чином, низкою недоліків та прорахунків в політиці бюджетної підтримки, а саме: наявністю великої кількості дубльованих програм, недиференційованим підходом до фінансування розвитку окремих галузей, відсутністю закономірностей в наданні допомоги по роках, неоптимальним часовим розподілом ресурсів в межах бюджетного року, що ускладнює управління бюджетним фінансуванням.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: Бюджетне регулювання виробництва продукції рослинництва

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок