Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Українською реферат: СОМАТОТИПОЛОГІЧНІ ТА СЕРОЛОГІЧНІ МАРКЕРИ ХРОНІЧНОГО ПІЄЛОНЕФРИТУ У ДІТЕЙ СТАРШОГО ШКІЛЬНОГО ВІКУ

СОМАТОТИПОЛОГІЧНІ ТА СЕРОЛОГІЧНІ МАРКЕРИ ХРОНІЧНОГО ПІЄЛОНЕФРИТУ У ДІТЕЙ СТАРШОГО ШКІЛЬНОГО ВІКУ / сторінка 12

Назва:
СОМАТОТИПОЛОГІЧНІ ТА СЕРОЛОГІЧНІ МАРКЕРИ ХРОНІЧНОГО ПІЄЛОНЕФРИТУ У ДІТЕЙ СТАРШОГО ШКІЛЬНОГО ВІКУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,31 KB
Завантажень:
485
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 

5. На основі визначення антигенів крові систем АВ0, резус-фактору, Р, MN і гаптоглобіну встановлено, що пієлонефрит представляє собою захво-рювання з вираженою спадковою схильністю, і варіанти антигенів АВ0, Р, M, N і гаптоглобіну служать асоційованими маркерами несприятливого хронічного перебігу пієлонефриту, що дає змогу використовувати їх для диференційованої діагностики цих захворювань.
6. До виникнення первинного хронічного пієлонефриту схильні носії наступних антигенів та їх комбінацій: присутність антигену А(ІІ) разом з антигенами Р(+), М, Hp2-2 і Rh(+)- фактор [А(ІІ)Р(+), A(II)P(+)Hp2-2, A(II)Hp2-2M, A(II)Rh(+)P(+), А(ІІ)Р(+)М, A(II)Hp2-2, A(II)Rh(+)P(+)M, A(II)Rh(+)Hp2-2M, A(II)Rh(+)Hp2-2]. Маркерами схильності до виникнення хронічного вто-ринного пієлонефриту є антиген В(ІІІ) разом з антигенами М, Hp2-2 і Rh(+)-фактор [B(III)M, B(III) Hp2-2, B(III)Hp2-2P(+), B(III)Hp2-2P(+)Rh(+)].
7. Мінімальний ризик виникнення хронічного первинного пієлонефриту спостерігається у носіїв наступних багатокомпонентних асоціативних систем: 0(I)P(+), 0(I)Rh(+), 0(I)MHp2-1, 0(I)Rh(+)P(+), 0(I)Rh(+)M, 0(I)Rh(+)MP(+), 0(I)Rh(+)Hp1-1, 0(I)Rh(+)MHp1-1, 0(I)Rh(+)P(+)Hp1-1, B(III)Rh(-)P(-); хронічного вторинного необструктивного пієлонефриту: 0(I)Rh(+) [0(I)Rh(+)M, 0(I)Rh(+)Hp1-1, 0(I)Rh(+)Hp1-1M, 0(I)Rh(+)Нp1-1P(+)], 0(I)Hp1_[0(I)Hp1-1P(+)] або асоціацій A(II)P(+)Hp2-1 і A(II)Rh(-); хронічного вторинного обструктивного пієлонефриту: [B(III)P(-), 0(I)Rh(+), 0(I)Rh(+)Hp1-1, 0(I)Rh(+)Hp1-1P(+)].
8. Використання в практичній діяльності прогностичних таблиць сприяє ранній і достовірній діагностиці хронічного пієлонефриту у дітей.
практичні рекомендації
Для практичної охорони здоров’я розроблені фактори схильності до хроніч-ного пієлонефриту та обґрунтовані критерії відбору дітей до формування групи підвищеного ризику по виникненню хронічних форм пієлонефриту для своєчас-ної та ранньої профілактики.
2. Запропонований комплекс соматометричних і лабораторних методів для діагностики схильності до хронічного пієлонефриту визначенням соматотипу, групи крові, Rh-фактору, еритроцитарних антигенів систем MN, Р і типів гап-тоглобіну в родинах, батьки яких мають обтяженість по захворюванням нирок.
3. Доцільно впровадити у практику роботи поліклінік використання прогностичних таблиць, що дозволяють достовірно і вчасно діагностувати хро-нічний пієлонефрит і форми його перебігу.
4. Рекомендовано формування на доклінічному рівні „груп ризику” дітей по виникненню хронічного пієлонефриту в сім’ях, що схильні до хронічних захворювань нирок, яким пропонується диспансерне спостереження: УЗД нирок дитині на першому році життя 2 рази, в подальшому 1 раз на рік; аналіз сечі 1 раз на квартал на першому році життя, в подальшому 2 рази на рік; профілактика простудних захворювань протягом року, дегельмінтизація 2 рази на рік.
5. При оцінці важкості перебігу пієлонефриту необхідно враховувати на-ряду з біохімічними і функціональними показниками комплекс прогностично несприятливих сполук антигенних асоціацій: антиген В(ІІІ) разом з антигенами М, Нр2-2, Rh(+)-фактор, В(ІІІ)Нр2-2Rh(+) при хронічному вторинному пієло-нефриті; присутність антигену А(ІІ) разом з антигенами Р(+), М, Нр2-2 і Rh(+)-фактор при первинному хронічному пієлонефриті.
6. Хворим з гострим пієлонефритом рекомендується диспансерне спостереження, з врахуванням індивідуальних соматотипологічних особливостей і комбінацій еритроцитарних антигенів крові систем АВ0, Rh-фактор, MN, Р і типів гаптоглобіну для попередження можливості хронізації патологічного процесу.
СПИСОК ДРУКОВАНИХ РОБІТ
1. Пілюйко Н.В. Роль морфофункціональних особливостей організму в розвитку пієлонефриту у дітей //Вісник Вінницького державного медичного університету. – 2003. - № 2/2. – С. 780-282.
2. Пілюйко Н.В., Каблукова О.К. Особливості соматотипу при хронічному пієлонефриті у підлітків // Вісник морфології – 2005. - № 11(1). – С. 114-116. (Автором здійснено визначення соматотипу, статистична обробка матеріалу, підготовка статті до друку)
3.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
Реферат на тему: СОМАТОТИПОЛОГІЧНІ ТА СЕРОЛОГІЧНІ МАРКЕРИ ХРОНІЧНОГО ПІЄЛОНЕФРИТУ У ДІТЕЙ СТАРШОГО ШКІЛЬНОГО ВІКУ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок