Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Скачати реферат: СОМАТОТИПОЛОГІЧНІ ТА СЕРОЛОГІЧНІ МАРКЕРИ ХРОНІЧНОГО ПІЄЛОНЕФРИТУ У ДІТЕЙ СТАРШОГО ШКІЛЬНОГО ВІКУ

СОМАТОТИПОЛОГІЧНІ ТА СЕРОЛОГІЧНІ МАРКЕРИ ХРОНІЧНОГО ПІЄЛОНЕФРИТУ У ДІТЕЙ СТАРШОГО ШКІЛЬНОГО ВІКУ / сторінка 4

Назва:
СОМАТОТИПОЛОГІЧНІ ТА СЕРОЛОГІЧНІ МАРКЕРИ ХРОНІЧНОГО ПІЄЛОНЕФРИТУ У ДІТЕЙ СТАРШОГО ШКІЛЬНОГО ВІКУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,31 KB
Завантажень:
485
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 

Публікації. За матеріалами дисертації опубліковано 11 наукових праць, серед яких 3 статті в наукових виданнях, рекомендованих ВАК України і 8 тез доповідей на наукових конференціях, конгресах і нарадах.
Обсяг та структура дисертації. Дисертація викладена державною мовою на 191 сторінці, з яких 154 сторінки залікового принтерного тексту, і складаєть-ся із вступу, огляду літератури, загальної методики і основних методів дос-лідження, 2 розділів власних досліджень, аналізу і узагальнення результатів дослідження, висновків, практичних рекомендацій, списку літературних джерел та додатків. Робота ілюстрована 21 рисунком та 39 таблицями. Список літературних джерел містить 310 робіт, з яких 221 викладені кирилицею, 89 – латиницею.
ОСНОВНИЙ ЗМІСТ РОБОТИ
Матеріали і методи дослідження. Згідно з метою дослідження, було обстежено 182 дитини 12-15 річного віку, хворих на хронічний пієлонефрит, мешканців Подільського регіону. З них 147 дівчаток і 35 хлопчиків. Вони спостерігалися в період лікування їх в Хмельницькій обласній дитячій лікарні, що являється базою кафедри педіатрії Хмельницького факультету післядипломної освіти лікарів Вінницького національного медичного університету ім. М.І. Пирогова, в період з листопада 1998 року по листопад 2004 року і склали основну групу спостереження.
Контрольна група – учні школи-інтернату № 2 м. Хмельницького, в кількості 52 чоловік, в віці 12-15 років, з них 26 дівчаток і 26 хлопчиків. В школі навчаються і проживають 5 днів на тиждень діти з благополучних сімей. Всі діти контрольної групи були обстежені на виявлення нефрологічної патології (анамнез, огляд, загальні аналізи крові та сечі, проби сечі за Нечипоренком та Зимницьким, УЗ-дослідження органів черевної порожнини). Проведено опитування батьків на виявлення хронічної патології в родині, знайомились з медичною документацією хворих родичів.
Діагноз пієлонефриту ставили за класифікацією М.Я. Студенікіна із співавт. (1989). Хронічний пієлонефрит ставився, якщо запалення продовжувалося більше 6 місяців, або при наявності 2-3 рецидивів на протязі 1 року від початку захворювання.
Первинний хронічний пієлонефрит діагностували в тих випадках, коли в результаті комплексного лабораторно-урологічного і УЗ-дослідження не виявляли аномалій розвитку сечової системи, порушення уродинаміки. Вторинний обструктивний – коли мікробне запалення тубулоінтерстиціальної тканини розвинулося на фоні аномалій сечової системи, вторинний необструктивний – розвинутий на фоні порушень обміну речовин (оксалурія, уратурія, фосфатурія).
Клінічний метод діагностики пієлонефриту включав: анамнез, огляд, перкусію, пальпацію, виміри артеріального тиску. Під час вивчення спадкового анамнезу зверталася увага на наявність захворювань нирок у батьків, сибсів, родичів ІІ і ІІІ ступенів спорідненості; враховували кількість попередніх вагітностей і пологів у матері, особливості їх перебігу. Анамнез включав такі параметри: розвиток дитини на першому році життя, перенесені захворювання до початку захворювання пієлонефритом. Особлива роль приділялась наявній супутній патології.
Лабораторні дослідження включали: загальний аналіз крові в динаміці, біохімічні показники активності запального процесу (загальний білок і білкові фракції), вміст сечовини і креатиніну в сироватці крові, дослідження сечового осаду в динаміці (загальний аналіз сечі, аналіз сечі за Нечипоренком), дослідження бактеріурії. Функція нирок оцінювалась за показниками фільтрації і реабсорбції по ендогенному креатиніну, пробі Зимницького; функцію канальців – по показникам радіоізотопної ренографії. Всім дітям проведені: УЗ-діагностика органів сечової системи, екскреторна урографія, мікційна цистографія. Хворі консультовані урологом, отолярингологом, гінекологом, стоматологом.
За результатами комплексного обстеження у 53 дітей (29,12%) був діагностований первинний пієлонефрит, у 129 хворих (70,87%) – вторинний, з них необструктивний – у 55 хворих (42,63%), обструктивний – у 74 хворих (57,36%).

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
Реферат на тему: СОМАТОТИПОЛОГІЧНІ ТА СЕРОЛОГІЧНІ МАРКЕРИ ХРОНІЧНОГО ПІЄЛОНЕФРИТУ У ДІТЕЙ СТАРШОГО ШКІЛЬНОГО ВІКУ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок