Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> реферат українською: СОМАТОТИПОЛОГІЧНІ ТА СЕРОЛОГІЧНІ МАРКЕРИ ХРОНІЧНОГО ПІЄЛОНЕФРИТУ У ДІТЕЙ СТАРШОГО ШКІЛЬНОГО ВІКУ

СОМАТОТИПОЛОГІЧНІ ТА СЕРОЛОГІЧНІ МАРКЕРИ ХРОНІЧНОГО ПІЄЛОНЕФРИТУ У ДІТЕЙ СТАРШОГО ШКІЛЬНОГО ВІКУ / сторінка 5

Назва:
СОМАТОТИПОЛОГІЧНІ ТА СЕРОЛОГІЧНІ МАРКЕРИ ХРОНІЧНОГО ПІЄЛОНЕФРИТУ У ДІТЕЙ СТАРШОГО ШКІЛЬНОГО ВІКУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,31 KB
Завантажень:
485
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 

Всі діти поступали в стаціонар, маючи вже хронічний перебіг хвороби. Давність хвороби відмічалась від 1 року до 11 років. Середній вік до моменту виявлення захворювання при первинному пієлонефриті складав 5,4 роки, при обструктивному пієлонефриті – 3,6 років, при необструктивному – 9,6 років. Всі діти часто хворіли гострими респіраторно-вірусними інфекціями. У 32 хворих ГРВІ ускладнювались пневмонією чи бронхітом.
Обтяжений перебіг вагітності у матерів обстежуваних дітей відмічався у 42,30%. Серед ускладнень вагітності переважали гестози 2-ї половини (26,2%) і вегетосудинна дистонія (26%), перенесені інфекції під час вагітності були у 12% матерів, загроза викидня відмічалась у 15% матерів. У 20,32% реєструвалась нефропатія вагітних, в 4,2% – анемія. У матерів, діти яких хворіють вторинним пієлонефритом, частіше відмічали нефропатію вагітності.
Вивчався спадковий анамнез 182 родин, в яких діти хворіли хронічним пієлонефритом. Захворювання органів сечової системи зустрічалися частіше серед родичів дітей, які хворіли на вторинний обструктивний та необструк-тивний пієлонефрит. В структурі захворювань родичів переважали пієлонефрит, інфекції сечової системи, подвоєння нирок. У дітей, які хворіли на вторинний необструктивний пієлонефрит на фоні дисметаболічної нефропатії, в родоводі сечокам’яна хвороба зустрічалась в 2,5 рази частіше у порівнянні з дітьми з інших груп.
У 37,36% пієлонефрит перебігав в поєднанні з супутніми захворюваннями: дискінезією жовчовивідних шляхів, хронічним тонзилітом, ожирінням І-ІІ ступеню, глистною інвазією, алергією – у 18 дітей, вегето-судинною дистонією, дисбактеріозом кишечника, карієсом зубів, хронічним гастродуоденітом.
Рентгенологічне і ультразвукове обстеження дозволили уточнити діагноз: аномалії розвитку сечовидільної системи виявляли у 41,20% дітей, дисметабо-лічні порушення – у 15,93% дітей, нейрогенний сечовий міхур – у 11,53% дитини, хронічний цистіт – у 2,74% дітей.
Серед аномалій органів сечової системи велику кількість складали хворі з міхурно-сечовивідним рефлюксом – 25,67%. В структурі аномалій розвитку се-чової системи, зустрічались також діти з гідронефрозом – 14,86% дітей, з подвоєнням нирок – 13,51% , подвоєнням сечовивідників – 4,05%, з подвоєнням мисок – 9,45%, з нефроптозом – 13,51%, з ротацією нирок – 9,45%, з кистами нирок – 4,05% дітей.
Всі хворі отримували терапію у відповідності з виявленою супутньою пато-логією. В ремісію проводили санацію хронічних вогнищ інфекції. Позитивна клініко-лабораторна динаміка до виписки з стаціонару була досягнута у 94 % хворих, що виражалась нормалізацією аналізів сечі, зникненням клінічних симптомів активності запалення, 6% хворих були виписані з неповною клініко-лабораторною ремісією.
Одним з найбільш розповсюджених методів визначення соматотипу є метод, запропонований американськими антропологами В.Heath і J.Carter (1990). Позитивними сторонами методу є відсутність описувального моменту в визначенні параметрів тілобудови і бальна оцінка компонентів соматотипу, що дозволяє піддавати дані статистичній обробці.
Визначення антропометричних показників проводилось за допомогою каліпера Ханпендера, медичної ваги, ростоміру, мірної стрічки.
Визначалися довжина і маса тіла, ширина дистальних епіфізів кінцівок, обхватні розміри кінцівок (обхватний розмір плеча – при напружені м’язів плеча, рука зігнута в лікті), підшкірно-жирові складки на правій частині тіла (захват вертикальний). Виміри проводились в сантиметрах, міліметрах і кілограмах.
Для встановлення антигенів крові системи АВО, Rh використовували стандартні набори сироваток (Матвейков Г.П., 1993). Визначення проводили за допомогою реакції аглютинації. Для встановлення фенотипів груп крові системи MN були використані імунні сироватки анти-М, анти-N, виготовлені Cанкт-Петербурзьким інститутом вакцин і сироваток (Туманов А.К., 1975). Для встановлення антигенів крові системи Р використовували сироватки анти-Р, які виявляють аглютиноген-Р всіх форм.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
Реферат на тему: СОМАТОТИПОЛОГІЧНІ ТА СЕРОЛОГІЧНІ МАРКЕРИ ХРОНІЧНОГО ПІЄЛОНЕФРИТУ У ДІТЕЙ СТАРШОГО ШКІЛЬНОГО ВІКУ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок