Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> реферат безкоштовно: СОМАТОТИПОЛОГІЧНІ ТА СЕРОЛОГІЧНІ МАРКЕРИ ХРОНІЧНОГО ПІЄЛОНЕФРИТУ У ДІТЕЙ СТАРШОГО ШКІЛЬНОГО ВІКУ

СОМАТОТИПОЛОГІЧНІ ТА СЕРОЛОГІЧНІ МАРКЕРИ ХРОНІЧНОГО ПІЄЛОНЕФРИТУ У ДІТЕЙ СТАРШОГО ШКІЛЬНОГО ВІКУ / сторінка 6

Назва:
СОМАТОТИПОЛОГІЧНІ ТА СЕРОЛОГІЧНІ МАРКЕРИ ХРОНІЧНОГО ПІЄЛОНЕФРИТУ У ДІТЕЙ СТАРШОГО ШКІЛЬНОГО ВІКУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,31 KB
Завантажень:
485
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
Гаптоглобін визначався методом фракцій-ного електрофорезу.
Для еритроцитарних антигенів та їх сполучень визначався показник від-носного ризику розвитку захворювання методом B.Woolf (Зарецкая Ю.М., 1983). При показнику >2 відносний ризик розвитку захворювання вважався значним.
Cтатистична обробка отриманих результатів проведена в стандартному пакеті “STATISTICA 5.5” (ліцензійний № AXXR910A374605FA) з використан-ням параметричних і непараметричних методів оцінки отриманих результатів. Оцінювали правильність розподілу ознак за кожним з отриманих варіаційних рядів, середні значення по кожній ознаці, що вивчається, стандартні помилки та відхилення. Достовірність різниці значень між незалежними кількісними вели-чинами визначали при нормальному розподілі за критерієм Стьюдента, а в ін-ших випадках за допомогою U-критерія Мана-Уітні. Оцінку взаємозв’язку між ознаками, що вивчались, проводили методом кореляційного аналізу.
Для розробки прогностичних критеріїв була використана неоднорідна послідовна процедура (НПП) Вальда-Генкіна (Генкін А.А., Дублер Е.В., 1964). Аналіз Вальда-Генкіна – вірогідний метод, що оснований на порівнянні частот (вірогідностей) розподілу симптомів в альтернативних групах, і визначенні прогностичної інформативності симптомів і вираховуванні прогностичних кое-фіцієнтів.
Результати досліджень та їх аналіз.
При порівнянні відсоткового складу варіантів соматотипу у здорових хлопчиків і хворих на хронічний первинний і вторинний обструктивний та необструктивний пієлонефрит виявили статистично достовірну частоту ендоморфного, мезоморфного, ектоморфного, екто-мезоморфного (мезо-ектоморфного) і ендомезоморфного (мезо-ендоморфного) соматотипів (рис. 1).
Рис. 1. Розподіл варіантів соматотипу (у %) серед здорових хлопчиків і хлопчиків, хворих на хронічний пієлонефрит (по формам перебігу).
Встановлено, що ендоморфний соматотип не зустрічався ні в одній із обстежуваних груп. Виявили достовірне збільшення кількості мезоморфів у хлопчиків, хворих на вторинний обструктивний (52,94%) і необструктивний (61,54%) пієлонефрит та зменшення у хлопчиків, хворих на первинний пієлонефрит (25%) в порівнянні із здоровими хлопчиками (38,46%) (Р<0,05). У хлопчиків, хворих на вторинний необструктивний пієлонефрит мезоморфний соматотип зустрічався частіше ніж у хворих на вторинний обструктивний і первинний пієлонефрит (61,54% проти 52,94% і 25% відповідно) (Р<0,01).
Ектоморфний соматотип не виявляли в групі хворих на вторинний необструктивний пієлонефрит. У хворих на вторинний обструктивний (35,29%) та первинний пієлонефрит (50%) в порівнянні із хлопчиками контрольної групи (19,23%) ектоморфний соматотип зустрічався достовірно частіше (Р<0,01) .
Збільшення кількості ектомезоморфного (мезоектоморфного) соматотипу відмічається серед здорових хлопчиків (42,31%) в порівнянні із групами хворих (при первинному – 25%; при вторинному обструктивному – 5,88%; при вторинному необструктивному – 30,77%) (Р<0,05).
Ендо-мезоморфний (мезоендоморфний) в малому відсотку (7,69%) зустрічався лише в групі хворих на вторинний необструктивний пієлонефрит, в інших групах хворих хлопчиків та у здорових, він не виявлявся.
Середній збалансований соматотип в невеликому відсотку (5,88%) зустрі-чався в групі хлопчиків, що хворіють на вторинний обструктивний пієлонефрит. В інших групах він не зустрічався.
Аналіз розподілу варіантів соматотипу у дівчаток, як і у хлопчиків встановив відсутність ендоморфів серед всіх обстежуваних груп (рис. 2).
Рис. 2. Розподіл варіантів соматотипу (у %) серед здорових дівчаток і дівчаток, хворих на хронічний пієлонефрит (по формам перебігу).
Встановлено достовірне збільшення відсотку мезоморфів у хворих на первинний пієлонефрит (38,79%) в порівнянні із дівчатками контрольної групи (26,92%), (Р<0,05).
Екто-мезоморфи (мезоектоморфи) спостерігались у всіх групах в достатньо високих відсотках, частіше в групі хворих дівчаток на вторинний необструктивний пієлонефрит (33,33%), в порівнянні із здоровими (23,08%) і з хворими на первинний (26,53%) і вторинний обструктивний (29,82%) пієлонефрит (Р<0,01).

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
Реферат на тему: СОМАТОТИПОЛОГІЧНІ ТА СЕРОЛОГІЧНІ МАРКЕРИ ХРОНІЧНОГО ПІЄЛОНЕФРИТУ У ДІТЕЙ СТАРШОГО ШКІЛЬНОГО ВІКУ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок