Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Скачати: СОМАТОТИПОЛОГІЧНІ ТА СЕРОЛОГІЧНІ МАРКЕРИ ХРОНІЧНОГО ПІЄЛОНЕФРИТУ У ДІТЕЙ СТАРШОГО ШКІЛЬНОГО ВІКУ

СОМАТОТИПОЛОГІЧНІ ТА СЕРОЛОГІЧНІ МАРКЕРИ ХРОНІЧНОГО ПІЄЛОНЕФРИТУ У ДІТЕЙ СТАРШОГО ШКІЛЬНОГО ВІКУ

Скачати:* Captcha
* - щоб завантажити роботу, введіть в поле код з картинки і натисніть кнопку "Завантажити"Назва:
СОМАТОТИПОЛОГІЧНІ ТА СЕРОЛОГІЧНІ МАРКЕРИ ХРОНІЧНОГО ПІЄЛОНЕФРИТУ У ДІТЕЙ СТАРШОГО ШКІЛЬНОГО ВІКУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,31 KB
Завантажень:
485
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я УКРАЇНИ
ХАРКІВСЬКА МЕДИЧНА АКАДЕМІЯ
ПІСЛЯДИПЛОМНОЇ ОСВІТИ
ПІЛЮЙКО НАТАЛІЯ ВАСИЛІВНА
УДК 616.61-002.3-071
СОМАТОТИПОЛОГІЧНІ ТА СЕРОЛОГІЧНІ МАРКЕРИ
ХРОНІЧНОГО ПІЄЛОНЕФРИТУ
У ДІТЕЙ СТАРШОГО ШКІЛЬНОГО ВІКУ
14.01.10 – педіатрія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Харків – 2006
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Вінницькому національному медичному університеті ім. М.І.Пирогова МОЗ України.
Науковий керівник: доктор медичних наук, професор Каблукова Олена Кас’янівна, Вінницький національний медичний університет ім. М.І.Пирогова МОЗ України, завідувач кафедри педіатрії.
Офіційні опоненти:
- доктор медичних наук, професор Одинець Юрій Васильович, Харківський державний медичний університет, завідувач кафедри факультетської педіатрії;
- доктор медичних наук, професор Багдасарова Інгретта Вартанівна, Інститут нефрології АМН України м. Київ, завідувач відділення дитячої нефрології.
Провідна установа: Київська медична академія післядипломної освіти ім. П.Л.Шупика МОЗ України, кафедра педіатрії № 2.
Захист дисертації відбудеться “_17___” “___05________” 2006 р. о _12____ год.
на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.609.02 при Харківській медичній академії післядипломної освіти МОЗ України (61176, м. Харків, вул. Корча- гінців, 58).
З дисертацією можна ознайомитись в бібліотеці Харківської медичної академії післядипломної освіти МОЗ України (61176, м. Харків, вул. Корча-гінців, 58).
Автореферат розісланий “__12____” “___04________” 2006 року
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Савво В.М.
к.м.н., доцент
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Захворювання нирок займають визначне місце серед хвороб внутрішніх органів у дітей, після гострих респіраторних захворювань. Матеріали ВООЗ свідчать про те, що питома вага даної патології в структурі захворюваності у дітей з кожним роком росте.
В останні роки змінилась семіотика мікробно-запальних захворювань ни-рок: все частіше спостерігаються важкі форми первинного і вторинного пієло-нефриту з рецидивуючим або латентним перебігом, що сприяють хронізації і прогресуванню патологічного процесу в нирках з переходом в хронічну ниркову недостатність [Багдасарова І.В. і співавт., 1999]. Основним бактеріальним агентом при пієлонефриті являється кишкова паличка, насамперед у дівчаток при обструктивному процесі, із збільшенням строку захворювання збільшується питома вага протею, грампозитивних коків, грибів, мікробних асоціацій [Багдасарова І.В., 1995; Чеботарьова В.Д., 1998]. В “абактеріальних” формах пієлонефриту припускається участь вірусів [Каблукова О.К., 1998; Коровіна Н.А., 1998; Сергеєва К.М., 2000], які сприяють хронізації процесу в зв’язку з повільною елімінацією їх з організму.
Наукові дані дають можливість уточнити фактори ризику формування і хронізації пієлонефриту, в яких доведено участь імунопатологічних і мембранологічних процесів, а також вивчається роль спадкових і тератогенних чинників [Каблукова О.К.,1996; Переверзєв А.С., 2000; Kessler M.,1992].
Серед факторів, які запускають патологічні механізми і ведуть до розвитку пієлонефриту, важливе значення мають типологічні особливості дитини.
Отримання максимально повної інформації про зв’язок різних конститу-ційних ознак як прогностичних (100% генетично детермінованих – антигени крові, ознаки дерматогліфіки, тощо, в основі застосування яких лежить висока спадкова обумовленість, незмінність з віком, незалежність від статі, загального стану макроорганізму), так і констатуючих (на які, крім спадковості, впливає середовищний фактор – антропометричні показники, соматотип, компонентний склад маси тіла, тощо) з виникненням мультифакторіальних захворювань є одним із підходів для реалізації феногенетичного аналізу [Никитюк Б.А., 1997].
По даним багатьох авторів частота поширення хронічного пієлонефриту у дітей з віком підвищується [Дмітрієва Л.І. і співавт., 1990; Гнатейко О.З. і співавт., 1991; Shaefer F.

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
Реферат на тему: СОМАТОТИПОЛОГІЧНІ ТА СЕРОЛОГІЧНІ МАРКЕРИ ХРОНІЧНОГО ПІЄЛОНЕФРИТУ У ДІТЕЙ СТАРШОГО ШКІЛЬНОГО ВІКУ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок