Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> продуктивність багаторічних трав та сумішок ОДНОРІЧНИХ КУЛЬТУР ЗАЛЕЖНО ВІД РІВНЯ АЗОТНОГО ЖИВЛЕННЯ ТА СТРОКІВ СІВБИ НА ЧОРНОЗЕМІ ВИЛУГОВАНОМУ ЛІСОСТЕПУ УКРАЇНИ

продуктивність багаторічних трав та сумішок ОДНОРІЧНИХ КУЛЬТУР ЗАЛЕЖНО ВІД РІВНЯ АЗОТНОГО ЖИВЛЕННЯ ТА СТРОКІВ СІВБИ НА ЧОРНОЗЕМІ ВИЛУГОВАНОМУ ЛІСОСТЕПУ УКРАЇНИ

Назва:
продуктивність багаторічних трав та сумішок ОДНОРІЧНИХ КУЛЬТУР ЗАЛЕЖНО ВІД РІВНЯ АЗОТНОГО ЖИВЛЕННЯ ТА СТРОКІВ СІВБИ НА ЧОРНОЗЕМІ ВИЛУГОВАНОМУ ЛІСОСТЕПУ УКРАЇНИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,15 KB
Завантажень:
6
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
ІНСТИТУТ ЗЕМЛЕРОБСТВА
УКРАЇНСЬКОЇ АКАДЕМІЇ АГРАРНИХ НАУК
ВОЙТОВИК
Михайло Вікторович
УДК 633.2:631.84
продуктивність багаторічних трав та сумішок
ОДНОРІЧНИХ КУЛЬТУР ЗАЛЕЖНО ВІД РІВНЯ АЗОТНОГО
ЖИВЛЕННЯ ТА СТРОКІВ СІВБИ НА ЧОРНОЗЕМІ
ВИЛУГОВАНОМУ ЛІСОСТЕПУ УКРАЇНИ
Спеціальність 06.01.09 - рослинництво
А В Т О Р Е Ф Е Р А Т
дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата
сільськогосподарських наук
Київ - 1998
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті землеробства Української академії аграрних наук та в КСП "Мрія" Білоцерківського району Київської області в 1995-1997 рр.
Науковий керівник: кандидат сільськогосподарських наук, старший науковий співробітник АРХИПЕНКО Федір Миколайович, завідувач лабораторії польового кормовиробництва Інституту землеробства УААН.
Офіційні опоненти: доктор сільськогосподарських наук, професор, СЛЮСАР Іван Тимофійович, завідувач лабораторії землеробства на осушених землях;
кандидат сільськогосподарських наук, доцент КОЗЯР Олександр Михайлович, доцент кафедри кормовиробництва і меліорації Національного аграрного університету.
Провідна установа: Вінницький державний с.-г. інститут, м. Вінниця
Захист відбудеться 12 січня о 10 год. на засіданні Спеціалізованої вченої ради Д 27.361.01 при Інститу-ті землеробства УААН, 255205, смт.Чабани, Києво-Святошинського району. Київської області.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Інституту землеробства УААН.
Автореферат розісланий 30 жовтня 1998 року.
Вчений секретар
Спеціалізованої вченої ради,
кандидат сільськогосподарських наук Кравченко Л.О.
- 1 -
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. В умовах реформування виникає необхід-ність корекції системи кормовиробництва, а, отже, і структури посівів кормових культур. Крім того, у зв"язку із високими ці-нами на пально-мастииьні матеріали перевезення зеленої маси зумовлює істотне підвищення собівартості кормів. Тому необхідно концентрувати їх вирощування поблизу місця використання, ство-рюючи багаторічні культурні пасовища та прифермські кормові сівозміни.
Академік В.Ф.Сайко (1987) вважає, що більшу частину потреби тваринництва у дешевому протеїні необхідно забезпечувати за рахунок пасовищних, зелених та інших кормів.
Основною культурою зеленого конвеєра є кукурудза, але одновидовії її посіви дають незбалансований за протеїном корм. До того ж орієнтація на кукурудзу та коренеплоди зумовлює високу енергоресурсозатратність кормовиробництва (Г.В.Благовещенский, 1995). С.О.Тивончук (1987) рекомендує переглянути систему го-дівлі великої рогатої худоби, замінивши використання енерго-містких кормів на кормову сировину із багаторічних трав.
Для забезпечення повноцінної годівлі у структурі кормової групи багаторічні трави повинні займати не менше 50%. Повністю ж відмовитися від однорічних культур неможливо, адже необхідно забезпечити надходження корму також між укосами трав та восени.
Отже, поєднання у зеленому конвеєрі вирощування багато-річних трав, сумішок однорічних культур у весняних і літніх (ранніх і пізніх) без розширення асортименту кормових культур є дуже актуальним.
Мета досліджені. полягає у тому, щоб в умовах високої вар-тості добрив та пально-мастильних матеріалів , розробити ре-сурсозберігаючу систему виробництва кормів для літньо-осіннь-ого використання.
Завдання досдіджеиь:
і Вивчити ефективність низьких доз азотних добрив під куль-тури зеленого конвеєра;
2 Обгрунтувати необхідність поєднання у весняних і літніх пссівах різних видів злакових та хрестоцвітих культур для ви-користання між укосами багаторічних трав;
3 Провести енергетичну та економічну оцінку вирощування су-мішок багаторічних трав та однорічних культур;
4 Розробити рекомендації виробництву по раціональному поєд-нанню різних видів однорічних культур для використання між укосами багаторічних трав.
- 2 -
Наукова новизна дооліджет полатав у виявленні особливостей формування продуктивності люцерни та стоколосу безостого, їх сумішки у залежності від добрив; сумішок однорічних культур при полосному розміщенні компонентів в залежності від азотних добрив та строків сівби.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: продуктивність багаторічних трав та сумішок ОДНОРІЧНИХ КУЛЬТУР ЗАЛЕЖНО ВІД РІВНЯ АЗОТНОГО ЖИВЛЕННЯ ТА СТРОКІВ СІВБИ НА ЧОРНОЗЕМІ ВИЛУГОВАНОМУ ЛІСОСТЕПУ УКРАЇНИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок