Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ УЧАСНИКІВ ГОСПОДАРСЬКОГО ТОВАРИСТВА ЯК ЗАСІБ ЗАХИСТУ ІНТЕРЕСІВ ЙОГО КРЕДИТОРІВ (ПОРІВНЯЛЬНО-ПРАВОВИЙ АНАЛІЗ НІМЕЦЬКОГО І УКРАЇНСЬКОГО ПРАВА)

ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ УЧАСНИКІВ ГОСПОДАРСЬКОГО ТОВАРИСТВА ЯК ЗАСІБ ЗАХИСТУ ІНТЕРЕСІВ ЙОГО КРЕДИТОРІВ (ПОРІВНЯЛЬНО-ПРАВОВИЙ АНАЛІЗ НІМЕЦЬКОГО І УКРАЇНСЬКОГО ПРАВА)

Назва:
ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ УЧАСНИКІВ ГОСПОДАРСЬКОГО ТОВАРИСТВА ЯК ЗАСІБ ЗАХИСТУ ІНТЕРЕСІВ ЙОГО КРЕДИТОРІВ (ПОРІВНЯЛЬНО-ПРАВОВИЙ АНАЛІЗ НІМЕЦЬКОГО І УКРАЇНСЬКОГО ПРАВА)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,92 KB
Завантажень:
347
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
НАЦІОНАЛЬНА ЮРИДИЧНА АКАДЕМІЯ УКРАЇНИ ІМЕНІ ЯРОСЛАВА МУДРОГО
ШУБА БОРИС ВОЛОДИМИРОВИЧ
УДК 346.3
ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ УЧАСНИКІВ ГОСПОДАРСЬКОГО ТОВАРИСТВА ЯК ЗАСІБ ЗАХИСТУ ІНТЕРЕСІВ ЙОГО КРЕДИТОРІВ (ПОРІВНЯЛЬНО-ПРАВОВИЙ АНАЛІЗ НІМЕЦЬКОГО І УКРАЇНСЬКОГО ПРАВА)
Спеціальність 12.00.03 - цивільне право і цивільний процес; Сімейне право; міжнародне приватне право
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата юридичних наук
Харків-2005
Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі господарського права Національної юридичної академії України імені Ярослава Мудрого, Міністерство освіти і науки України
Науковий керівник: кандидат юридичних наук, доцент Задихайло Дмитро Вітольдович, Національна юридична академія України імені Ярослава Мудрого, завідувач кафедри господарського права
Офіційні опоненти:
доктор юридичних наук, професор Саніахметова Ніна Олексіївна, Національна Одеська юридична академія, завідувач кафедри підприємницького та комерційного права
кандидат юридичних наук, професор Мусіяка Віктор Лаврентійович, Народний депутат України, заслужений юрист України
Провідна установа: Інститут держави і права імені В.М. Корецького НАН України, сектор цивільного, сімейного та підприємницького права, (м. Київ)
Захист відбудеться 25 листопада 2005 р. о 9.00 годинні на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.086.02 у Національній юридичній академії України імені Ярослава Мудрого, за адресою: 61024, м. Харків, вул. Пушкінська, 77.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національної юридичної академії України імені Ярослава Мудрого, за адресою: 61024, м. Харків, вул. Пушкінська, 70.
Автореферат розісланий 21 жовтня 2005 р
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Гончаренко В.Д.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дисертаційного дослідження. Господарські товариства, як і, в цілому, правовий інститут юридичної особи грають значну роль в системі цивільного обороту. В умовах ринкової економіки підприємницька діяльність здійснюється, як правило, з використанням того або іншого виду господарського товариства. Таке розповсюдження господарських товариств пояснюється перевагами, які вони містять в собі в порівнянні із здійсненням приватної підприємницької діяльності без створення юридичної особи, а саме: можливістю акумуляції значних об'ємів капіталу, об'єднання персональних ресурсів, забезпечення постійності у веденні підприємницької діяльності незалежно від змін у складі учасників і, перш за все, можливість обмеження відповідальності учасників. Розповсюдження господарських товариств, на жаль – і проблем їх правового регулювання, зумовило значне збільшення наукових досліджень, пов'язаних з вивченням правового феномена господарського товариства, можливостей його застосування і шляхів його вдосконалення. У вітчизняній правовій науці проблеми юридичних осіб в цілому і господарських товариств зокрема знайшли своє віддзеркалення в роботах таких вчених, як С. Братусь, В. Борисова, О. Вінник, І. Грєшников, М. Кулагін, І. Красько, О. Кібенко, Н. Козлова, І. Кучеренко, В. Рахмілович, Н. Суворов, В. Селіванов, І. Спасибо-Фатєєва, Б. Черепахін, Я. Шевченко, Р. Шершеневич, І. Шиткіна. О. Щербина, Вказані автори в своїх роботах розглядали різноманітні аспекти правової природи і застосування господарських товариств в юридичній практиці. У той же самий час, враховуючи його питоме значення, недостатньо дослідженим залишилося питання про відповідальність учасників господарських товариств, що має корпоративно-правову природу. У вітчизняній науці відсутнє комплексне дослідження питання відповідальності учасників господарського товариства як засобу захисту майнових інтересів кредиторів товариства. Таке дослідження запропоноване в дисертації. Воно ґрунтується на критичній оцінці існуючого правового регулювання в українському праві, на детальному аналізі моделей відповідальності учасників господарського товариства, запропонованих сучасною теорією корпоративного права, а також на дослідженні досвіду, що існує в німецькому корпоративному праві, і можливості його застосування в Україні з урахуванням концептуальних і одиничних відмінностей в цих двох правових системах.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ УЧАСНИКІВ ГОСПОДАРСЬКОГО ТОВАРИСТВА ЯК ЗАСІБ ЗАХИСТУ ІНТЕРЕСІВ ЙОГО КРЕДИТОРІВ (ПОРІВНЯЛЬНО-ПРАВОВИЙ АНАЛІЗ НІМЕЦЬКОГО І УКРАЇНСЬКОГО ПРАВА)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок