Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ТЕРМОАКУСТИЧНА НЕСТІЙКІСТЬ ТЕПЛОНОСІЯ В АКТИВНІЙ ЗОНІ ВОДОВОДЯНИХ ЕНЕРГЕТИЧНИХ РЕАКТОРІВ

ТЕРМОАКУСТИЧНА НЕСТІЙКІСТЬ ТЕПЛОНОСІЯ В АКТИВНІЙ ЗОНІ ВОДОВОДЯНИХ ЕНЕРГЕТИЧНИХ РЕАКТОРІВ

Назва:
ТЕРМОАКУСТИЧНА НЕСТІЙКІСТЬ ТЕПЛОНОСІЯ В АКТИВНІЙ ЗОНІ ВОДОВОДЯНИХ ЕНЕРГЕТИЧНИХ РЕАКТОРІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,17 KB
Завантажень:
118
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
НАЦІОНАЛЬНИЙ ТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ УКРАЇНИ
"КИЇВСЬКИЙ ПОЛІТЕХНІЧНИЙ ІНСТИТУТ"
 
КОВРИЖКІН ЮРІЙ ЛЕОНІДОВИЧ
УДК 621.039.534
ТЕРМОАКУСТИЧНА НЕСТІЙКІСТЬ ТЕПЛОНОСІЯ
В АКТИВНІЙ ЗОНІ ВОДОВОДЯНИХ
ЕНЕРГЕТИЧНИХ РЕАКТОРІВ
Спеціальніть 05.14.14 – Теплові та ядерні енергоустановки
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Одеса-2001


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі атомних електричних станцій Одеського державного політехнічного університету Міністерства освіги і науки України.
Науковий керівник: доктор технічних наук, професор
СКАЛОЗУБОВ ВОЛОДИМИР ІВАНОВИЧ
професор кафедри атомних електростанцій
Одеського державного політехнічного університету
Офщйні опоненти: доктор технічних наук, професор
ШРАЙБЕР ОЛЕКСАНДР АВРААМОВИЧ
провідний науковий співробітник Інституту
загальної енергетики НАН України
кандидат технічних наук, доцент
ШАРАЄВСЬКИЙ ІГОР ГЕОРГІЄВИЧ
доцент кафедри атомних електростанцій та інженерної
теплофізики Національного технічного університету
України "Київський політехнічний інститут"
Провідна установа: Науковий центр "Інституг ядерних досліджень"
НАН України, м. Київ.
Захист відбудеться "25" червня 2001 р. о 15 годині на
засіданні спеціалізованої вченої ради Д26.002.09 Національного технічного університету України "Київський політехнічний інститут" за адресою: 03056, Київ, проспект Перемоги, 37, корпус 5, аудиторія 307.
3 дисертащією можна ознайомитись у бібліотеці Національного технічного університету України "Київський політехнічний інститут" за адресою: 03056, Київ, проспект Перемоги, 37.
Автореферат розісланий " 24"травня 2001 р.
Вчений секретар
Спещалізованої вченої ради В.І.Коньшин


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність проблеми. Головний напрям розвитку атомної енергетики на сучасному етапі полягає в підвищенні безпеки і надійності ядерних енергетичних установок. Для України така тенденція найбільш актуальна, так як значна частина енергоблоків найближчим часом вироблять призначений ресурс. Тому проблемами обґрунтування можливості продовження і управління ресурсом експлуатації діючих енергоблоків або будівництва нових реакторних установок підвищеної надійності вже в цей час активно займаються вітчизняні і зарубіжні фахівці.
Основні принципи, методи і способи реалізації безпеки атомних електростанцій, а також оцінки ймовірності виникнення важких аварій і ризику від експлуатації ядерних енергоустановок обґрунтовуються в проектних і нормативних документах. Зокрема, в “Технічному обґрунтуванні безпеки“, що розробляється на проектній стадії для кожного типу реакторів, проаналізовані основні питання надійної експлуатації систем обладнання ядерних енергетичних установок, важливих для безпеки.
Однак сучасний науково-технічний розвиток розкрив ряд проблем в області підвищення надійності ядерних енергетичних установок, які, зокрема, не розглядалися раніше в атомній енергетиці. Однією з таких проблем, які раніше не аналізувалися в “Технічному обґрунтуванні безпеки“, є термоакустична нестійкість активної зони ядерних енергетичних установок. Основні причини такої ситуації полягають в наступному:
- в проектах реакторних установок відсутні відповідні системи діагностики, що дозволяють контролювати умови виникнення високочастотних пульсацій тиску теплоносія;
- історично дослідження термоакустичної нестійкості виникли з проблем ракетної техніки.
Термоакустична нестійкість являє собою процес виникнення в каналі з обігрівом при певних теплогідравлічних параметрах (тиск, температура на вході, теплове навантаження і витрати) самопідтримуючихся коливань тиску високої частоти і амплітуди. В активній зоні ядерних енергетичних установок з водо-водяним енергетичним реактором рух теплоносія здійснюється при значних теплових навантаженнях і недогрівах. Тому в активній зоні реактора при певних умовах також можуть виникнути термоакустичні коливання теплоносія. Виникнення термоакустичних коливань може мати небажані наслідки: під дією циклічних динамічних навантажень високої частоти може відбуватися деформація і навіть порушення герметичності оболонок тепловиділяючих елементів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: ТЕРМОАКУСТИЧНА НЕСТІЙКІСТЬ ТЕПЛОНОСІЯ В АКТИВНІЙ ЗОНІ ВОДОВОДЯНИХ ЕНЕРГЕТИЧНИХ РЕАКТОРІВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок