Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Фізико-географічна зумовленість топонімії Волинської області

Фізико-географічна зумовленість топонімії Волинської області

Назва:
Фізико-географічна зумовленість топонімії Волинської області
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,05 KB
Завантажень:
241
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Національна академія наук України
Інститут географії НАН України
УДК 551.4:413.11
Василюк Людмила Леонідівна
 
Фізико-географічна зумовленість
топонімії Волинської області
Спеціальність 11.00.01 - фізична географія, геофізика і геохімія ландшафтів
Автореферат
дисертації на здо-буття науково-го сту-пеня
кандидата географі-чних на-ук
Київ - 2000
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Волинському державному університеті імені Лесі Українки.
Науковий керівник - доктор географічних наук,
професор Мольчак Ярослав Олександрович.
Офіційні опоненти: доктор географічних наук,
провідний науковий співробітник
Пархоменко Галина Орестівна,
Інститут географії НАНУ,
старший науковий спів-робітник
кандидат географічних наук,
Романчук Сергій Павлович,
Київський національний університет
імені Тараса Шевченка, доцент
Провідна установа - Львівський національний
університет імені Івана Франка,
географічний факультет, кафедра фізичної географії.
Захист відбудеться “ 10 ” листопада 2000 р. о “ 15 ” годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.163.02 Інституту географії НАН України за адресою: 01034, м. Київ-34, вул. Володимирська, 44.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Інституту географії НАН України за адресою: 01034, м. Київ-34, вул. Володимирська, 44.
Автореферат розісланий “ 10 ” вересня 2000 р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради, кандидат географічних наук Передерій В.І.
Актуальність теми дослідження зумовлена широким застосуванням в географії даних топоніміки. У географічних назвах відбито реалії минулих епох, що дозволяє використовувати їх у якості “документів” під час географічних, історичних, лінгвістичних та інших досліджень. Однак отримання достовірної інформації забезпечується лише науково обґрунтованим поясненням кожної географічної назви. Топонімія Волинської області з-поміж усіх реґіонів України вивчена чи не найменше і саме тому в краєзнавчій роботі з учнями та студентами використовуються, в основному, народні легенди та далекі від істини етимології, які потрапляють на сторінки газет та часописів. У той же час формування географічних назв відбувається під дією реально існуючих чинників, вивчення яких дозволяє з’ясувати важливі закономірності та реґіональні особливості виникнення найменувань.
Особливу роль у назвотворенні відіграє природне середовище. Оскільки антропогенний вплив на природу став важливим фактором ландшафтогенезу, актуальним питанням ландшафтознавства є дослідження еволюції ПТК від початкового їх стану до сучасного. Топоніміка дозволяє здійснити глибокий екскурс до первинного стану природних ландшафтів, який людина застала на зорі освоєння території.
Значною мірою актуальність теми дослідження визначається сучасними про-цесами національного та культурного відродження України, підвищенням інтересу молоді до історичної минувшини свого краю, важливістю збереження й вивчення пам’яток матеріальної та духовної культури народу. Збереженню історично складних найменувань на географічних картах світу приділяє увагу й ООН, при якій створено Групу по стандартизації географічних назв на національному та міждержавному рівнях.
Географічні назви України, поряд з їх лінгвістичним дослідженням, потребують значної уваги від географічних та історичних дисциплін.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Використання топоніміки в науковій роботі географічного факультету ВДУ є новим напрямком досліджень, який виявляється в залученні студентів до збору місцевих географічних назв та народної географічної термінології, створенні топонімічних каталогів, матеріали, які використовуються в науковій та краєзнавчій роботі викладачів та студентів факультету. Це створює передумови для введення топоніміки до навчальних програм та читання спецкурсів і спецсемінарів.
Об’єкт і предмет дослідження. Об’єктом дослідження є топоніми і топонімічні комплекси Волинської області, предметом дослідження - закономірності формування топонімічних систем Волині під впливом природного середовища.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: Фізико-географічна зумовленість топонімії Волинської області

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок