Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ДІАЛОГ “АВТОР – ГЕРОЙ – ЧИТАЧ” У ТВОРЧОСТІ ВОЛОДИМИРА НАБОКОВА

ДІАЛОГ “АВТОР – ГЕРОЙ – ЧИТАЧ” У ТВОРЧОСТІ ВОЛОДИМИРА НАБОКОВА

Назва:
ДІАЛОГ “АВТОР – ГЕРОЙ – ЧИТАЧ” У ТВОРЧОСТІ ВОЛОДИМИРА НАБОКОВА
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
25,16 KB
Завантажень:
449
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
ТЕРНОПІЛЬСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ПЕДАГОГІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ імені ВОЛОДИ
МИРА ГНАТЮКА


ТЕРНОПІЛЬСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ПЕДАГОГІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ імені ВОЛОДИМИРА ГНАТЮКА
ЧОНКА Тетяна Степанівна
УДК 821 (470 + 430)
ДІАЛОГ “АВТОР – ГЕРОЙ – ЧИТАЧ”
У ТВОРЧОСТІ
ВОЛОДИМИРА НАБОКОВА
10.01.06 – теорія літератури
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філологічних наук
Тернопіль – 2007


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі світової літератури Дрогобицького
державного педагогічного університу імені Івана Франка
Науковий керівник: кандидат філологічних наук, доцент
МЕНЬОК Віра Володимирівна,
Дрогобицький державний педагогічний університет
імені Івана Франка, доцент кафедри світової літератури.
Офіційні опоненти: доктор філологічних наук, професор
ЗИМОМРЯ Микола Іванович,
Дрогобицький державний педагогічний університет
імені Івана Франка,
завідувач кафедри теорії і практики перекладу;
кандидат філологічних наук, доцент
ПАПУША Ольга Миколаївна,
Приватний вищий навчальний заклад „Тернопільський комерційний інститут”, доцент кафедри гуманітарних дисциплін.
Захист відбудеться „23” листопада 2007 р. о 1000 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради К 58.053.02 при Тернопільському національному педагогічному університеті імені Володимира Гнатюка за адресою 46027, м. Тернопіль, вул. М. Кривоноса, 2.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Тернопільського національного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка (46027, м. Тернопіль, вул. М. Кривоноса, 2).
Автореферат розіслано -----„___” жовтня 2007 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради В.Л. Гижий


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Реферована робота передбачає розгляд проблем, які включені в довготривалий та широкий контекст літературознавчої традиції. Щодо постатей автора, героя та читача, в літературознавстві часто виникають дискусії про їх місце та значущість у процесі творення і сприймання художніх світів. Ці поняття змінюються під впливом різноманітних факторів об’єктивного та суб’єктивного планів, серед яких – літературний напрям, рід, жанр, стиль, мода, уподобання та інші аспекти. Взаємини між цими персоналіями художньої комунікації визначають пріоритет підходу та вивчення шляхів інтерпретації художнього твору і потребують поглибленого осмислення з урахуванням сучасних герменевтичних та когнітивних методів. Дослідження історіографії окресленої проблеми засвідчує, що в літературознавстві проблема типології автора, героя, читача входить до іншої, складнішої проблеми – співвідношень „автор – герой – читач”, що в дисертації називаються „діалогом”.
Аксіоматично, що саме життя, вектори його становлення залежать від рівня духовного розвитку людства, а отже – й від філософської проблеми розуміння, яка в літературі репрезентована через феномени взаєморозуміння. Філософія діалогу у своїх витоках сягає античності, найпаче вона пов’язана з іменем Сократа. Подальший розвиток поняття про діалог отримує у працях К. Барта, М. Бубера, Ф. Розенцвейґа, В. Біблера, Л. Фейєрбаха, О. Лосєва.
Стратегії читацької рецепції були визначені феноменологією (Ф. Брентано, Е. Гуссерль, Р. Інґарден), герменевтикою (М. Гайдеґґер, Г. Ґ. Ґадамер), теорією діалогу М. Бахтіна та його послідовниками, школою рецептивної естетики (Г.-Р. Яусс, В. Ізер).
Творчо-діалогічні погляди на художню рецепцію досліджені у працях О. Потебні, Д. Овсяника-Куликовського, В. Виноградова, А. Горнфельда, Л. Виготського, пізніше розвивалися та конкретизувалися Б. Мейлахом, В. Прозоровим, М. Осьмаковим, Г. Іщуком, М. Строгановим, М. Кедровою, Л. Чернець та ін.
В українській науці історія діалогу письменника і читача представлена у працях Г. Сивоконя, М. Ігнатенка, П. Пилиповича, Ф. Погребенника, М. Ґіршмана, М. Гольберга, М. Зимомрі та ін.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ДІАЛОГ “АВТОР – ГЕРОЙ – ЧИТАЧ” У ТВОРЧОСТІ ВОЛОДИМИРА НАБОКОВА

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок