Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОЦІНКА ТА ПРОГНОЗУВАННЯ РЕЗУЛЬТАТІВ ХІРУРГІЧНОГО ЛІКУВАННЯ ХВОРИХ НА ЦИРОЗ ПЕЧІНКИ В СТАДІЇ КОМПЕНСАЦІЇ

ОЦІНКА ТА ПРОГНОЗУВАННЯ РЕЗУЛЬТАТІВ ХІРУРГІЧНОГО ЛІКУВАННЯ ХВОРИХ НА ЦИРОЗ ПЕЧІНКИ В СТАДІЇ КОМПЕНСАЦІЇ

Назва:
ОЦІНКА ТА ПРОГНОЗУВАННЯ РЕЗУЛЬТАТІВ ХІРУРГІЧНОГО ЛІКУВАННЯ ХВОРИХ НА ЦИРОЗ ПЕЧІНКИ В СТАДІЇ КОМПЕНСАЦІЇ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,70 KB
Завантажень:
477
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
ХАРКІВСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Петюнін Олексій Геннадійович
УДК 616.36 – 004 –089 – 037 – 06
ОЦІНКА ТА ПРОГНОЗУВАННЯ РЕЗУЛЬТАТІВ ХІРУРГІЧНОГО ЛІКУВАННЯ ХВОРИХ НА ЦИРОЗ ПЕЧІНКИ В СТАДІЇ КОМПЕНСАЦІЇ
14.01.03 - хірургія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Харків – 2001
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Харківському державному медичному університеті МОЗ України.
Науковий керівник: доктор медичних наук, професор
Сипливий Василь Олексійович,
Харківський державний медичний університет
МОЗ України, завідувач кафедри загальної
хірургії №2
 
Офіційні опоненти: доктор медичних наук, професор
Велігоцький Микола Миколайович,
Харківська медична академія післядипломної
освіти МОЗ України, завідувач кафедри
торакоабдомінальної хірургії
 
доктор медичних наук
Калита Микола Якович,
Інститут хірургії та трансплантології АМН
України, м.Київ, завідувач відділу трансплантації
та хірургії печінки
Провідна установа: Інститут загальної та невідкладної хірургії АМН
України, м. Харків, відділ хірургії печінки та
внепечінкових жовчновивідних шляхів
Захист відбудеться ” 13 ” червня 2002 р. о 13-30 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.600.01 при Харківському державному медичному університеті за адресою: 61022, м.Харків, проспект Леніна, 4.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Харківського державного медичного університета (м.Харків, просп. Леніна, 4).
Автореферат розісланий ” 13 ” травня 2002 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради, Танько О.П.
доктор медичних наук, доцент
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Цироз печінки (ЦП) являє собою хронічне поліетіологічне прогресуюче захворювання, що характеризується значним зменшенням маси функціонуючих гепатоцитів, формуванням вузлів регенерації паренхіми, різко вираженою фіброзуючою реакцією, перебудовою структури паренхіми печінки і її судинної системи (Шерлок Ш., Дулі Дж., 1999). У зв'язку з необоротністю цього захворювання при оцінці його поширеності серед населення основними критеріями служать не стільки показники захворюваності, скільки смертності: ЦП займає 4 місце серед основних причин смерті пацієнтів у віці за 40 років (Шулутко Б.І. та співавт., 1991; Окороков А.Н., 1999; Rikkers L.F., 1988).
Значна частина хворих на ЦП звертається за медичною допомогою в стадії декомпенсації при наявності ускладнень портальної гіпертензії (ПГ) - кровотечі з варикозно розширених вен (ВРВ) стравоходу, асциту, портосистемної енцефалопатії, паренхіматозної жовтяниці і вторинного гіперспленізму (Подимова С.Д., 1993). При хірургічному лікуванні хворих на ЦП з синдромом ПГ застосовується більше ніж 300 оперативних методик і їх модифікацій (Паціора М.Д., 1987; Шалімов О.О. та співавт., 1988). Найбільш радикальним і ефективним методом лікування ЦП є ортотопічна трансплантація печінки, що дозволяє усунути не тільки прояви синдрому ПГ, але і його причину (Калита М.Я. та співавт., 1997; Ніконенко О.С. та співавт., 1998). Однак необхідність підбору і доступність донорської печінки, надто висока вартість операції і подальшого лікування, наявність певних протипоказань обмежують виконання даного втручання (Van Thiel D. H. et al., 1991; Burroughs А. К. et al., 1992; Ringe В. et al., 1994; Wood R. P., et al., 1994). Тому питання про раціональне і ефективне лікування хворих на ЦП залишається відкритим (Буланов К.І., Чуклін С.М., 1999).
Результати хірургічного лікування залежать не стільки від способу оперативного втручання, а в більшій мірі від характеру морфологічних змін в печінці, її функціональних резервів (Береснєв О.В. та співавт., 1993; Сипливий В. О., 1994). У стадії декомпенсації вірогідність розвитку несприятливого результату оперативного втручання складає від 30-50% при плановому, до 80-100% при невідкладному оперативному втручанні (Langer B.F. et al., 1990; Wexler M.J., Stein B.L., 1990). Тому найкращі результати при оперативному лікуванні хворих на ЦП можна чекати тоді, коли патологічний процес перебуває в стадії компенсації, оскільки в печінці ще немає грубих морфологічних змін, які ведуть до значного порушення функції органу.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ОЦІНКА ТА ПРОГНОЗУВАННЯ РЕЗУЛЬТАТІВ ХІРУРГІЧНОГО ЛІКУВАННЯ ХВОРИХ НА ЦИРОЗ ПЕЧІНКИ В СТАДІЇ КОМПЕНСАЦІЇ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок