Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ІНДИВІДУАЛЬНО-ДИФЕРЕНЦІЙОВАНИЙ ПІДХІД У ПРОФЕСІЙНІЙ ПІДГОТОВЦІ МАЙБУТНІХ УЧИТЕЛІВ ІНФОРМАТИКИ

ІНДИВІДУАЛЬНО-ДИФЕРЕНЦІЙОВАНИЙ ПІДХІД У ПРОФЕСІЙНІЙ ПІДГОТОВЦІ МАЙБУТНІХ УЧИТЕЛІВ ІНФОРМАТИКИ

Назва:
ІНДИВІДУАЛЬНО-ДИФЕРЕНЦІЙОВАНИЙ ПІДХІД У ПРОФЕСІЙНІЙ ПІДГОТОВЦІ МАЙБУТНІХ УЧИТЕЛІВ ІНФОРМАТИКИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,74 KB
Завантажень:
275
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Житомирський державний університет імені Івана Франка
Міністерство освіти і науки України
Овчаров Сергій Михайлович
УДК 371.13.03:004 (043.3)
ІНДИВІДУАЛЬНО-ДИФЕРЕНЦІЙОВАНИЙ ПІДХІД У ПРОФЕСІЙНІЙ ПІДГОТОВЦІ МАЙБУТНІХ УЧИТЕЛІВ ІНФОРМАТИКИ
13.00.04 – теорія і методика професійної освіти
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
ЖИТОМИР – 2005


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Полтавському державному педагогічному університеті ім. В.Г.Короленка, Міністерство освіти і науки України, м. Полтава.
Науковий керівник: доктор педагогічних наук, професор, Лещенко Марія Петрівна, Київський національний університет імені Тараса Шевченка, завідувач кафедри педагогіки, м. Київ.
Офіційні опоненти: доктор педагогічних наук, головний науковий співробітник, дійсний член АПН України, професор, Гончаренко Семен Устимович, Інститут педагогіки і психології професійної освіти АПН України, м. Київ.
кандидат педагогічних наук, доцент кафедри інформатики, Спірін Олег Михайлович, Житомирський державний університет ім. Івана Франка, м. Житомир.
Провідна установа: Вінницький державний педагогічний університет ім. М.Коцюбинського МОН України, кафедра інформаційних технологій та інноваційних методик навчання, Міністерство освіти і науки України, м. Вінниця.
Захист відбудеться 15 лютого 2005 р. об 11 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 14.053.01 в Житомирському державному університеті імені Івана Франка за адресою: 10008, м. Житомир, вул. В.Бердичівська, 40, 2-й поверх, конференц-зал.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Житомирського державного університету імені Івана Франка (10008, м. Житомир, вул. В.Бердичівська, 40).
Автореферат розіслано 11 січня 2005 р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради Сейко Н.А.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність та доцільність дослідження. Розбудова суверенної держави вимагає науково-обґрунтованих підходів до формування системи освіти. Її докорінне реформування визначене Законами України “Про освіту” та “Про вищу освіту”, а також Державною національною програмою “Освіта” (“Україна XXI століття”). В Україні створюються передумови для приєднання до Болонського процесу, головною ідеєю якого є досягнення високої якості вищої освіти та забезпечення об’єктивного й прозорого контролю знань і компетентності випускників.
Характерною для нашого часу є переорієнтація багатьох фундаментальних і прикладних наук, яка привела до того, що наукові об’єкти вивчаються насамперед стосовно їх ролі для людини, призначення для її життєдіяльності та функцій у розвитку людської особистості. Саме цим зумовлюється важлива роль індивідуально-диференційованого підходу в системі професійної освіти.
Аналіз педагогічної та психологічної літератури засвідчив, що проблемі індивідуалізації навчання завжди приділялася належна увага. Її витоки беруть початок з часів Я.А. Коменського, але й до нашого часу ні у шкільній, ні у практиці ВНЗ вона не знайшла науково-обґрунтованого вирішення, яке б забезпечувало належний рівень підготовки. Пошуки такої системи навчання здійснювалися і проводяться постійно. Про це свідчать праці класиків педагогіки Дж.Дьюі, Й.Г.Песталоцці, М.І.Пирогова, Ж.-Ж.Руссо, К.Д.Ушинського, В.О.Сухомлинського, та ін.
Проблема індивідуалізації та диференціації навчання досліджувалась у різних аспектах, а саме: загальнотеоретичні питання індивідуалізації навчання відображені у працях Ш.А.Амонашвілі, Ю.К.Бабанського, П.П.Блонського, О.О.Бударного, М.О.Данилова, Б.П.Єсіпова, І.Т.Огородникова, В.Ф.Шаталова, М.М.Шахмаєва, С.Т.Шацького, О.Г.Ярошенко; залежність між інформаційними і психічними явищами та психологічний аспект цієї проблеми досліджували Б.Г.Ананьєв, Дж. Брунер, Л.С.Виготський, Д.Б.Ельконін, Г.С.Костюк, О.М.Леонтьєв, С.Л.Рубінштейн; ефективному поєднанню групової та індивідуальної роботи учнів присвячені праці В.П.Барабаша, Т.М.Ніколаєвої, І.М.Чередова, І.А.Чурікова та інших; проблему індивідуалізації та диференціації навчання, висвітлення рівнів, форм і видів диференціації та її навчально-методичного забезпечення досліджували О.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Реферат на тему: ІНДИВІДУАЛЬНО-ДИФЕРЕНЦІЙОВАНИЙ ПІДХІД У ПРОФЕСІЙНІЙ ПІДГОТОВЦІ МАЙБУТНІХ УЧИТЕЛІВ ІНФОРМАТИКИ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок