Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Теорія і практика фізичного виховання молоді у вітчизняній педагогіці другої половини ХІХ – початку ХХ століття

Теорія і практика фізичного виховання молоді у вітчизняній педагогіці другої половини ХІХ – початку ХХ століття

Назва:
Теорія і практика фізичного виховання молоді у вітчизняній педагогіці другої половини ХІХ – початку ХХ століття
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,27 KB
Завантажень:
244
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Луганський державний педагогічний університет
імені Тараса Шевченка
Дорошенко Едуард Юрійович
УДК: 37.037.1:796.01(091)(477)”18/19”
Теорія і практика фізичного виховання молоді у вітчизняній педагогіці другої половини ХІХ – початку ХХ століття
13.00.01. – загальна педагогіка та історія педагогіки
Автореферат
дисертації на здобуття наукового
ступеня кандидата педагогічних наук
Луганськ-2001
 


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Київському державному лінгвістичному університеті.
Науковий керівник: | доктор педагогічних наук, професор, академік АПН України Євтух Микола Борисович, академік-секретар Відділення педагогіки і психології вищої школи АПН України.
Офіційні опоненти: | доктор педагогічних наук, професор, академік АПН України Ярмаченко Микола Дмитрович, радник Президії АПН України;
кандидат педагогічних наук, доцент, Горащук Валерій Павлович, завідувач кафедри теорії та методики фізичного виховання Луганського державного педагогічного університету імені Тараса Шевченка.
Провідна установа: |
Харківський державний педагогічний університет імені Г.С. Сковороди, кафедра педагогіки, Міністерство освіти і науки України.
Захист відбудеться “15” жовтня 2001 року 0 15 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К.29.053.01 у Луганському державному педагогічному університеті імені Тараса Шевченка за адресою: 91011, м. Луганськ, вул. Оборонна, 2.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Луганського державного педагогічного університету імені Тараса Шевченка.
Автореферат розісланий “14” вересня 2001 року
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Л.Л. Бутенко


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність та доцільність дослідження. Державна національна програма “Освіта (Україна ХХІ століття)”, Національна програма “Діти України” визначають одним із пріоритетних завдань повноцінний фізичний розвиток дитини, що є необхідною складовою загального розвитку особистості.
Сутність будь-якого явища у суспільному житті неможливо зрозуміти без усвідомлення зовнішніх і внутрішніх умов, які його спричинили. Ця закономірність у повній мірі відноситься також і до передумов виникнення і становлення системи фізичного виховання дітей та молоді в Україні. Його слід розглядати у широкому історичному контексті з урахуванням усіх факторів, які мали той чи інший вплив на зародження, протікання і розвиток процесу фізичного виховання.
Практичний досвід показує, що фізичне виховання, фізична культура і фізичний розвиток особистості на сучасному етапі становлення суспільства вимагають особливої уваги з боку всіх виховних інститутів – сім’ї, школи, громадських організацій тощо. Це зумовлюється цілим рядом об’єктивних і суб’єктивних причин: надзвичайно несприятливою екологічною ситуацією в Україні, що веде до погіршення здоров’я нації; зниженням життєвого рівня населення держави; недостатнім використанням навчальними закладами способів та засобів зміцнення здоров’я школярів; незацікавленістю проблемами фізичного виховання дітей у сім’ї; відсутністю стереотипів, що вели б до втілення здорового способу життя української молоді тощо.
Кризовий стан суспільства наклав відбиток на сім’ю, що є найважливішою ланкою, яка сприяє позитивному здійсненню процесу виховання. Економічні негаразди значно змістили акценти виховання, відсунувши проблеми фізичного виховання на останній план. Сучасна школа через перевантаження навчальних програм і матеріальні проблеми не в змозі успішно здійснювати процес фізичного виховання учнів. Громадські організації, переживаючи процес становлення, відійшли від гімнастичної, спортивно-масової традиції, що не могло не відбитися на загальному стані здоров’я українського народу і рівні розвитку фізичного виховання в Україні.
Такий стан речей вимагає негайного розгляду та обґрунтування проблеми фізичного виховання, пошуку реальних шляхів її вирішення та втілення результатів теоретичних досліджень у практику сімейного та родинного виховання, діяльність навчальних закладів різних типів, громадських організацій та об’єднань.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: Теорія і практика фізичного виховання молоді у вітчизняній педагогіці другої половини ХІХ – початку ХХ століття

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок