Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ВПЛИВ ЗМІНИ ФОТОПЕРІОДИЧНОСТІ ТА РІВНЯ КОРТИКОСТЕРОЇДІВ НА ЦИРКАДІАННИЙ РИТМ ЕКСКРЕТОРНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ НИРКИ

ВПЛИВ ЗМІНИ ФОТОПЕРІОДИЧНОСТІ ТА РІВНЯ КОРТИКОСТЕРОЇДІВ НА ЦИРКАДІАННИЙ РИТМ ЕКСКРЕТОРНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ НИРКИ

Назва:
ВПЛИВ ЗМІНИ ФОТОПЕРІОДИЧНОСТІ ТА РІВНЯ КОРТИКОСТЕРОЇДІВ НА ЦИРКАДІАННИЙ РИТМ ЕКСКРЕТОРНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ НИРКИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
12,78 KB
Завантажень:
142
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 
 
Національна Академія Наук України
Інститут фізіології
ім. О.О. Богомольця
 
 
КУШНІР Ірина Георгіївна
УДК 612. 46: 612. 826. 33: 612. 017.2
ВПЛИВ ЗМІНИ ФОТОПЕРІОДИЧНОСТІ ТА РІВНЯ КОРТИКОСТЕРОЇДІВ НА ЦИРКАДІАННИЙ РИТМ ЕКСКРЕТОРНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ НИРКИ
14.03.03 – нормальна фізіологія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Київ - 2004


Дисертацією є рукопис
Роботу виконано в Буковинській державній медичній академії та в Чернівецькому національному університеті ім. Ю. Федьковича.
Науковий керівник:
 
Офіційні опоненти:
- доктор медичних наук Шевчук Віктор Григорович, член-кор. Академії педагогічних наук України, професор, зав. кафедри нормальної фізіології Київського національного медичного університету ім. О.О. Богомольця.;
- доктор медичних наук Ходоровський Георгій Іванович, професор, зав. кафедри нормальної фізіології Буковинської державної медичної академії.
Провідна установа:
Інститут геронтології АМН України, м.Київ.
Захист відбудеться ”_11_”___січня___” 2005 р. о ”_14_” годині на засіданні Спеціалізованої вченої ради при Інституті фізіології ім. О.О. Богомольця НАН України за адресою: 01024, м. Київ, вул. Богомольця, 4.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту фізіології ім. О.О. Богомольця НАН України за адресою: 01024, м. Київ, вул. Богомольця, 4.
Автореферат розісланий ”_10___”__грудня__ 2004 року
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
доктор біологічних наук _______________ Сорокіна-Маріна З.О.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Не дивлячись на значну кількість наукових робіт, присвячених вивченню молекулярно-біохімічних процесів, які забезпечують участь нирки в компенсації відхилень кислотно-лужної рівноваги, до нинішнього часу практично не досліджена динаміка кислотовидільних процесів в нефроні під кутом зору хронобіологічних проблем.
Аналіз наукових робіт, представлених на міжнародній конференції “Сучасні аспекти хронобіології і хрономедицини” (Чернівці, 2002 р.) свідчить, що в Україні питання нейроендокринних механізмів регуляції хроноритмів діяльності нирки вивчаються в експерименті на тваринах головним чином в Буковинській державній медичній академії [Булик Р.Є., Бойчук Т.М., 2003; Пішак В.П., Мещишен І.Ф., Бойчук Т.М. 2002.].
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційна робота є фрагментом комплексної наукової теми: “Хронобіологічні аспекти нейрогуморальної регуляції нирок”, реєстраційний номер 01.99.001758. Шифр НДР Ін. 09.00.0002.99. Дисертаційна робота виконувалась на кафедрі гістології Буковинської державної медичної академії та на кафедрі фізіології та медичної психології Чернівецького національного університету ім. Ю. Федьковича.
Мета і задачі дослідження. Основною метою роботи була експериментальна перевірка гіпотези про роль функціонального стану шишкоподібного тіла, аденогіпофіза, кори наднирників в якості ендогенного регулятора кислотно-регулюючої функції нирки. Виходячи із мети були сформульовані наступні задачі дослідження:
§ Розробити адекватну, фізіологічно виправдану експериментальну модель дослідження циркадіанного ритму екскреторної діяльності нирки у щурів.
§ Вивчити вплив кортикостероїдів на циркадіанний ритм екскреторної діяльності нирки.
§ Проаналізувати стабільність циркадіанного ритму екскреторної діяльності нирки при зміні світлового режиму та дії на цьому фоні глюкокортикоїдів.
§ Перевірити в експерименті характер циркадіанного ритму екскреторної діяльності нирки за умов метаболічного ацидозу
Об’єкт дослідження. Білі щури, у яких вивчали циркадіанний ритм кислотно- і електролітовидільної функції нирки; кров та сеча досліджуваних тварин.
Предмет дослідження. Роль гломерулярних і канальцевих процесів в забезпеченні циркадіанного ритму функціональної активності і вплив на цей ритм глюкокортикоїдів та зміненого добового фотоперіоду.
Методи дослідження. В процесі виконання роботи була вдосконалена методика постановки хронобіологічного експерименту на щурах, що дозволило проводити дослідження в умовах максимально наближених до природних, уникнути стресових впливів та нефізіологічного водного навантаження.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 Реферат на тему: ВПЛИВ ЗМІНИ ФОТОПЕРІОДИЧНОСТІ ТА РІВНЯ КОРТИКОСТЕРОЇДІВ НА ЦИРКАДІАННИЙ РИТМ ЕКСКРЕТОРНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ НИРКИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок