Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Динамічна теорія РОЗСІЯННЯ рентгенівських променів в ЦИЛІНДРИЧНО вигнутих кристалах з мікродефектами

Динамічна теорія РОЗСІЯННЯ рентгенівських променів в ЦИЛІНДРИЧНО вигнутих кристалах з мікродефектами

Назва:
Динамічна теорія РОЗСІЯННЯ рентгенівських променів в ЦИЛІНДРИЧНО вигнутих кристалах з мікродефектами
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
14,37 KB
Завантажень:
61
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Національна академія наук України
ІНСТИТУТ МЕТАЛОФІЗИКИ ім. Г.В. Курдюмова
ТКАЧУК Леонід Григорович
УДК 539.26/27:548.4:548.734
Динамічна теорія РОЗСІЯННЯ рентгенівських променів
в ЦИЛІНДРИЧНО вигнутих кристалах з мікродефектами
Спеціальність 01.04.07 – фізика твердого тіла
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата фізико-математичних наук
Київ – 2006


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті металофізики ім. Г.В. Курдюмова Національної академії наук України.
Науковий керівник: доктор фізико-математичних наук
Оліховський Степан Йосипович,
провідний науковий співробітник Інституту металофізики ім. Г.В. Курдюмова НАН України
Офіційні опоненти: доктор фізико-математичних наук, професор
Репецький Станіслав Петрович,
Київський національний університет ім. Тараса Шевченка, професор кафедри фізики функціональних матеріалів
доктор фізико-математичних наук, професор
Фодчук Ігор Михайлович,
Чернівецький національний університет ім. Ю. Федьковича
Провідна організація: Інститут фізики напівпровідників НАН України.
Захист відбудеться 27.02.2007 р. о 14 год. на засіданні Спеціалізованої вченої ради Д .168.02 Інституту металофізики ім. Г.В. Курдюмова НАН України за адресою: 03142, м. Київ, бульв. Акад. Вернадського, 36.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Інституту металофізики ім. Г.В. Курдюмова НАН України за адресою: 03142, м. Київ, бульв. Акад. Вернадського, 36.
Автореферат розісланий 25.01. 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Д 26.168.02
кандидат фізико-математичних наук Сизова Т.Л.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА ДИСЕРТАЦІЙНОЇ РОБОТИ
Актуальність теми. В зв’язку зі стрімкою мініатюризацією обчислювальної техніки та розвитком нанотехнологій неперервно підвищуються вимоги до однорідності монокристалічних матеріалів. Найінформативнішими методами неруйнуючого контролю внутрішньої кристалічної структури матеріалів є дифракційні методи. Добре розроблена кінематична теорія дифракції рентгенівських променів дозволяє вивчати мікродефекти у випадку тонких або сильно спотворених кристалів. За останні роки було досягнуто значних успіхів у розробці динамічної теорії розсіяння рентгенівських променів на досить досконалих кристалах з дефектами структури. В загальному випадку вирішена задача дифракції рентгенівських променів у пружно вигнутих досконалих кристалах. Однак, досі не було з’ясовано питання про реальний вплив пружної деформації кристала з хаотично розподіленими мікродефектами на характер картини розсіяння рентгенівських променів. Тим не менше, на практиці найчастіше доводиться стикатися саме з такими випадками. В зв’язку з цим стає необхідним створення теорії, яка б дала змогу строго описати закономірності дифракції рентгенівських променів зразками, що містять поля зміщень різної природи одночасно. Така теорія для загального випадку макроскопічно однорідної деформації кристалів з мікродефектами побудована нещодавно у роботах Молодкіна і Оліховського, але її конкретизація для різних вигинів (циліндричного або тороїдального) ще не проведена. Таким чином, викладене вище дозволяє сказати, що тема даної дисертаційної роботи, яка присвячена створенню саме такої теорії для випадку циліндрично пружно вигнутих кристалів з мікродефектами, є актуальною.
Зв,язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Робота виконувалась в Інституті металофізики ім. Г.В. Курдюмова НАН України і була складовою частиною науково-дослідної роботи за темами “Ефекти багаторазовості бреггівського і дифузного розсіяння у діагностиці кристалів з дефектами з урахуванням їх неоднорідного розподілу і комбінованих типів спотворень” (затверджена Рішенням Бюро ВФА НАНУ №10 від 24.12.96 р. № держреєстрації 01997V004426) та “Розвиток кінематичного й динамічного наближень статистичної теорії дифракції рентгенівських променів у деформованих кристалах з мікродефектами” (затверджена Рішенням Бюро ВФА НАН України від 19.03.02р.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: Динамічна теорія РОЗСІЯННЯ рентгенівських променів в ЦИЛІНДРИЧНО вигнутих кристалах з мікродефектами

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок