Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Особливості енергетичного обміну штамів Neisseria gonorrhoeae з різною стійкістю до антибіотиків

Особливості енергетичного обміну штамів Neisseria gonorrhoeae з різною стійкістю до антибіотиків

Назва:
Особливості енергетичного обміну штамів Neisseria gonorrhoeae з різною стійкістю до антибіотиків
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,54 KB
Завантажень:
453
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Національна Академія Наук України
Інститут мікробіології і вірусології ім. Д.К. Заболотного
Скляр Тетяна Володимирівна
УДК 579.222.6
Особливості енергетичного обміну штамів
Neisseria gonorrhoeae з різною стійкістю
до антибіотиків
03.00.07 – мікробіологія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата біологічних наук
Київ – 2005


Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі мікробіології та вірусології Дніпропетровського національного університету.
Науковий керівник: | доктор біологічних наук, професор
Вінніков Альберт Іванович,
Дніпропетровський національний університет,
завідувач кафедри мікробіології та вірусології
Офіційні опоненти: | доктор біологічних наук, старший
науковий співробітник
Пирог Тетяна Павлівна,
Інститут мікробіології і вірусології ім. Д.К. Заболотного НАН України,
провідний науковий співробітник
відділу біології газоокислюючих мікроорганізмів
доктор медичних наук, професор
Кременчуцький Геннадій Миколайович
Дніпропетровська державна медична академія, завідувач кафедри мікробіології,
вірусології та імунології
Провідна організація: | Київський національний університет імені Тараса Шевченка, кафедра мікробіології і загальної імунології, Кабінет Міністрів України, м. Київ
Захист відбудеться “21 ” вересня 2005 року о 1200 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.233.01 по захисту дисертацій при Інституті мікробіології і вірусології ім. Д.К. Заболотного НАН України за адресою: Д Київ ГСП, вул. Академіка Заболотного, 154.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Інституту мікробіології
і вірусології ім. Д.К. Заболотного НАН України за адресою: Д Київ ГСП, вул. Академіка Заболотного, 154.
Автореферат дисертації розіслано 11 серпня 2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат біологічних наук Пуріш Л.М.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА ДИСЕРТАЦІЙНОЇ РОБОТИ
Актуальність теми. Проблема стійкості до антибіотиків є актуальною як для мікробіології, так і для медицини в цілому. Незважаючи на велику кількість досліджень у даній галузі, проблема далека від розв’язання. Відкриття і застосування нових антибіотиків проблему не вирішує. Шляхи її вирішення пов’язані з детальним вивченням біології патогенних мікроорганізмів, пошуком факторів, що знижують резистентність. Все це відкриває нові можливості та підходи у раціональній антибіотикотерапії інфекційних захворювань. Особливе значення це має по відношенню до штамів гонококів, які спричиняють різні інфекційні захворювання, котрі впливають на статеву систему людини (Коляденко, 1993).
Поява все більшої кількості резистентних штамів гонокока, на думку ряду авторів, пов’язана з пластичністю метаболічних реакцій, котрі лежать в основі біохімічних механізмів стійкості (Knapp, 1999; Кубанова, 2004). Дані літератури стосовно генерації протонрушійної сили, величини її компонентів (мембранного потенціалу і концентраційного градієнту протонів, генераторів трансмембранного електрохімічного потенціалу іонів водню, динаміці синтезу АТФ при наведенні мембранного потенціалу і градієнту протонів) у штамів Neisseria gonorrhoeae з різною стійкістю до антибіотиків, відсутні. Що стосується функціонування Н+-АТФазного комплексу, то є лише поодинокі роботи, присвячені ультрацитохімічному вивченню АТФази у клітинах штамів гонокока (Дмитриев, 1987).
Все це свідчить про те, що стійкість до антибіотиків є складним біологічним явищем, пов’язаним з еволюцією патогенних бактерій та метаболізмом мікробної клітини. Тому необхідне всебічне вивчення фізіолого-біохімічних властивостей, реакцій енергетичного обміну у чутливих та стійких до антибіотиків штамів гонокока з метою пошуку високоефективних препаратів, які підвищують ефективність боротьби з ними.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Представлені дослідження є частиною роботи, яка виконується на кафедрі мікробіології та вірусології Дніпропетровського національного університету в рамках програми науково-дослідної держбюджетної теми № “Фізіолого-біохімічні процеси, які лежать в основі синтезу біологічно активних речовин, патогенності і взаємовідносин у мікроорганізмів”, і яка координується планом науково-дослідних тем Міністерства освіти і науки України.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: Особливості енергетичного обміну штамів Neisseria gonorrhoeae з різною стійкістю до антибіотиків

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок