Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ВПЛИВ ПРОТЕСТАНТИЗМУ НА СТАНОВЛЕННЯ ДЕРЖАВНОСТІ В НІМЕЧЧИНІ (XVIII-XX СТ.СТ.)

ВПЛИВ ПРОТЕСТАНТИЗМУ НА СТАНОВЛЕННЯ ДЕРЖАВНОСТІ В НІМЕЧЧИНІ (XVIII-XX СТ.СТ.)

Назва:
ВПЛИВ ПРОТЕСТАНТИЗМУ НА СТАНОВЛЕННЯ ДЕРЖАВНОСТІ В НІМЕЧЧИНІ (XVIII-XX СТ.СТ.)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
26,38 KB
Завантажень:
109
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Донецький національний університет
ЛИТВЯК ОЛЕКСАНДР МИКОЛАЙОВИЧ
УДК 284 : 261.7 “17/19”
ВПЛИВ ПРОТЕСТАНТИЗМУ НА СТАНОВЛЕННЯ ДЕРЖАВНОСТІ
В НІМЕЧЧИНІ (XVIII-XX СТ.СТ.)
Спеціальність: 07.00.02 – Всесвітня історія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Донецьк – 2005


Дисертацією є рукопис
Роботу виконано на кафедрі всесвітньої історії Донецького національного університету
Науковий керівник –
Офіційні опоненти – | доктор історичних наук, професор
Бєловолов Юрій Григорович,
професор кафедри міжнародних відносин і зовнішньої політики (Донецький національний університет)
доктор історичних наук, професор
Троян Сергій Станіславович,
завідувач кафедри міжнародних відносин і країнознавства (Рівненський інститут слов’янознавства Київського славістичного університету)
доктор історичних наук, професор
Дьомін Олег Борисович,
професор кафедри нової та новітньої історії (Одеський національний університет ім. І.Мечнікова)
Провідна установа – | Київський національний університет імені Тараса Шевченка (кафедра нової та новітньої історії зарубіжних країн) |
Захист відбудеться 23.12. 2005 року о _14_ годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д .051.02 у Донецькому національному університеті за адресою: 83055, м. Донецьк, вул. Університетська, 24, ІІ корпус, ауд.32.
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці Донецького національного університету (83055, м. Донецьк, вул. Університетська, 24).
Автореферат розіслано 22.11. 2005 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Крапівін О.В.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Сучасний етап історичного розвитку незалежної України характеризується відновленням найбільш важливих сфер життя суспільства: економічних, соціальних, політичних і духовних.
Поступальний розвиток України шляхом демократії передбачає зростання ролі релігії в громадянському суспільстві, розширення впливу релігійних кон-фесій на державні установи і визначення місця, яке посідає держава в контексті державно-церковної політики.
Україна як держава суттєво переглядає своє ставлення до церкви і персо-нально до релігійних конфесій, що в радянські часи піддавалися дискримінації, а деякі переслідувалися за законом і навіть заборонялися.
Актуальність дослідження релігійних конфесій як в Україні, так і в постра-дянських державах, викликане необхідністю поглиблення знань про них з боку державних структур.
Однією з трьох найбільш впливових релігійних конфесій поряд із право-слав’ям і католицизмом в Україні є протестантизм, який сповідають більше півмільйона громадян України.
Взаємини держави і церкви в Україні є однією з найважливіших проблем су-часності, що вимагає використання зарубіжного досвіду і конкретного розгляду від-носин між державою й протестантизмом, який виник у період зародження нових ка-піталістичних відносин у надрах феодального суспільства і перетворився на ідеоло-гію нового класу – буржуазії, що захопила у свої руки економічну і політичну владу.
Першою європейською країною, що розірвала багатовікові відносини з католицизмом і завдяки Реформації Мартіна Лютера впровадила протестантизм, була Німеччина.
Як нинішня Україна переживає перехідний етап від атеїзму радянського періоду до вільного сповідання релігійних обрядів, так само і Німеччина у XVI ст. впровадила нову ідеологію у формі протестантизму.
В усіх видах протестантизму, особливо сильно в лютеранстві, пошук призвів до морального розуміння держави, їй приписується надсуспільний авторитет, і вона визнається гарантом загального добробуту. Реформаторська християнська свобода була конкретизована у вимогах елементарних прав свободи кожного члена суспільства щодо державних інстанцій у Німеччині.
Таким чином, використання досвіду впливу протестантизму на становлен-ня державності в Німеччині є актуальним для України і викликає необхідність детального дослідження впливу німецького протестантизму на становлення державності в Німеччині.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ВПЛИВ ПРОТЕСТАНТИЗМУ НА СТАНОВЛЕННЯ ДЕРЖАВНОСТІ В НІМЕЧЧИНІ (XVIII-XX СТ.СТ.)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок