Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СПІЛЬНЕ ПІДПРИЄМНИЦТВО І ШЛЯХИ ПІДВИЩЕННЯ ЙОГО ЕФЕКТИВНОСТІ

СПІЛЬНЕ ПІДПРИЄМНИЦТВО І ШЛЯХИ ПІДВИЩЕННЯ ЙОГО ЕФЕКТИВНОСТІ

Назва:
СПІЛЬНЕ ПІДПРИЄМНИЦТВО І ШЛЯХИ ПІДВИЩЕННЯ ЙОГО ЕФЕКТИВНОСТІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
14,70 KB
Завантажень:
378
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
ХАРКІВСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ ЕКОНОМІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
РАК НАТАЛЯ ОЛЕКСАНДРІВНА
УДК 334.726:339.725.22
СПІЛЬНЕ ПІДПРИЄМНИЦТВО І ШЛЯХИ ПІДВИЩЕННЯ ЙОГО ЕФЕКТИВНОСТІ
Спеціальність 08.06.02 – підприємництво, менеджмент і маркетинг
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Харків – 2002 р.


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Харківському державному економічному університеті, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник – кандидат економічних наук, професор
Піддубний Іван Олександрович
Харківський державний економічний університет,
завідуючий кафедрою міжнародної економіки і
менеджменту зовнішньоекономічної діяльності
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор
Клебанова Тамара Семенівна
Харківський державний економічний університет,
завідуюча кафедрою економічної кібернетики
кандидат економічних наук, доцент
Меркулова Тамара Вікторівна
Харківський національний університет
ім. В.Н. Каразіна,
доцент кафедри економічної кібернетики
Провідна установа – Донецький державний університет економіки і
торгівлі ім. М. Туган-Барановського,
кафедра маркетингового менеджменту,
Міністерство освіти і науки України, м. Донецьк.
Захист відбудеться “_28_” ____лютого______2002 р. о _13_ годині на засіданні спеціалізованої вченої ради, шифр Д 64.055.01, у Харківському державному економічному університеті за адресою: 61001, м. Харків, пр. Леніна, 9-а.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Харківського державного економічного університету за адресою: 61001, м. Харків, пр. Леніна, 9-а
Автореферат розісланий “_28_” _____січня______2002 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Дороніна М.С.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Досягнення позитивних структурних змін в економіці Україні неможливо без залучення інвестицій. Гранична обмеженість самофінансування підприємств-виробників надає проблемі пошуку зовнішніх ресурсів інвестиційного розвитку пріоритетного значення. Однією з найважливіших форм залучення прямих іноземних інвестицій в економіку України є спільне підприємництво.
У сучасних умовах велике значення мають не тільки масштаби залучення інвестицій, але й ефективність їх використання, зокрема, в рамках спільного підприємництва. Високий ступінь невизначеності зовнішнього середовища і збільшення різноманітності форм реалізації міжнародного міжфірмового співробітництва вимагають удосконалювання розробки проектів спільного підприємництва.
Дослідженню змісту та ролі спільного підприємництва в системі міжнародних економічних відносин, чинників, що впливають на його ефективність, присвячено багато робіт закордонних і вітчизняних учених: Ю. Авраменка, Н. Вознесенської, Л. Ервіка, Дж. Картера, Ю. Кормнова, Д. Моуері, М. Піоре, С. Сабеля, Дж. Уілле, Лі Се Уна, Л. Балабанової, Е. Борсученка, В. Гейця, В. Гриньової, Н. Ермоленко, А. Золотарьова, Т. Клебанової, П. Орлова, В. Пономаренка, О. Пушкаря та ін.
Однак ряд питань з цих проблем вимагає поглибленого теоретичного і практичного обґрунтування.
Актуальність теми. Оскільки на сучасному етапі кожна з сторін при виборі проекту має на меті досягнення своїх цілей, необхідна максимальна координація індивідуальних інтересів партнерів вже на передінвестиційній фазі. Це вимагає підвищення обґрунтованості й оперативності прийняття рішень про участь у проектах, що дозволить підвищити ефективність подальшого співробітництва.
У наукових дослідженнях управління спільним підприємництвом залишаються недостатньо розкритими питання обґрунтування вибору форм спільного підприємництва, їх порівняльного аналізу, а також визначення принципів вибору оптимального варіанта реалізації проектів спільного підприємництва. Актуальність і значимість цих проблем для України зумовили необхідність проведення досліджень, визначили вибір теми, постановку мети і задач дисертації.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Обраний в дисертації напрямок досліджень відповідає науково-дослідній роботі Харківського державного економічного університету за темою "Оцінка ефективності створення і діяльності сумісних підприємств" (номер державної реєстрації № 0198U007650), що була виконана у 1998 1999 роках, і науково-дослідній роботі кафедри регіональної економіки ХДЕУ "Реструктуризація промислового комплексу регіону і підвищення його конкурентоспроможності", виконаної у 2000 2001 рр.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 Реферат на тему: СПІЛЬНЕ ПІДПРИЄМНИЦТВО І ШЛЯХИ ПІДВИЩЕННЯ ЙОГО ЕФЕКТИВНОСТІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок