Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Вивчення та можливості лікування гелікобактеріозу в родинах хворих з ураженням гастродуоденальної зони.

Вивчення та можливості лікування гелікобактеріозу в родинах хворих з ураженням гастродуоденальної зони.

Назва:
Вивчення та можливості лікування гелікобактеріозу в родинах хворих з ураженням гастродуоденальної зони.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
25,94 KB
Завантажень:
435
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 
ІВАНО-ФРАНКІВСЬКА ДЕРЖАВНА МЕДИЧНА АКАДЕМІЯ
КОЛЕСНИК Павло Олегович
УДК 616.34-002:616-039.1:615.243:615.281.9
Вивчення та можливості лікування гелікобактеріозу в родинах хворих
з ураженням гастродуоденальної зони.
14.01.02 - внутрішні хвороби
Автореферат
дисертацiї на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
 
Івано-Франківськ – 2002


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Ужгородському національному університеті
Науковий керівник: доктор медичних наук, професор
ЧОПЕЙ Іван Васильович,
Ужгородський національний університет,
Міністерство освіти і науки України, факультет післядипломної освіти, кафедра терапії та сімейної медицини, завідувач
Офіційні опоненти: доктор медичних наук, професор
НЕЙКО Василь Євгенович
Івано-Франківська державна медична академія МОЗ України, кафедра пропедевтики внутрішніх хвороб, завідувач
доктор медичних наук, професор
ЧЕРНОБРОВИЙ В’ячеслав Миколайович
Вінницький державний медичний університет ім. М.І. Пирогова МОЗ України, кафедра поліклінічної терапії, завідувач
Провідна установа: Київська медична академія післядипломної освіти ім. П.Л. Шупика МОЗ України, кафедра гастроентерології та дієтотерапії
Захист відбудеться “06” “вересня” 2002 року о 13 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 20.601.01 Івано-Франківської державної медичної академії (76000, м. Івано-Франківськ, вул. Галицька, 2).
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Івано-Франківської державної медичної академії за адресою: м. Івано-Франківськ, вул. Галицька, 7.
Автореферат розісланий 1 липня 2002 р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради,
доктор медичних наук, професор М.А. Оринчак


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. На даний момент хронічні поверхневі (неатрофічні, антральні) гастрити (ХПГ) та виразка дванадцятипалої кишки (ВДПК) займають одне з перших мiсць в структурi захворюваностi органiв шлунково-кишкового тракту (ШКТ). За даними останніх статистичних досліджень встановлено, що в економічно розвинутих країнах на ВДПК протягом життя хворіють від 10 до 20 відсотків всього дорослого населення, а інвалідизація по цій нозології продовжує займати одне з перших місць серед інших захворювань (О.Я. Бабак, Г.Д. Фадеенко, 1997; О.В. Передерий, 1998).
Доведено, що Helicobacter pylori (Нр) є основною причиною ХПГ, ВДПК. Інфекція Нр є однією з найбільш розповсюджених бактеріальних інфекцій в світі (Я.С. Циммерман, М.Р. Зиннатулин, 1997). За даними останніх досліджень більше 70% дорослого населення на Україні є інфікованим Нр (Харченко Н.В., 2000; И.Л.Кляритская, В.В. Тищенко,2001).
Питання розповсюдження гелікобактеріозу в сім’ях піднімається багатьма дослідниками різних країн. Докази міжособової передачі інфекції зустрічаються при дослідженні пацієнтів, які проживали в тривалому тісному контакті з хворою людиною, інфікованою Нр (P. Dominici et al., 1999; S. Miehlke et al., 1999). Більшість авторів на сьогодні схиляються до спільної думки щодо можливості внутрішньосімейного зараження здорових членів родин від інфікованих Нр. Життя в умовах, сприятливих для трансмісії даної інфекції (якими в більшості випадків є родини хворих), може виявитися визначальним для розвитку захворювань, асоційованих з Нр (S.D. Georgopoulos, 1997; P.Dominici et al., 1999).
Не дивлячись на поглиблене вивчення, проблема епідеміології гелікобактеріозу у родинах хворих з ураженням гастродуоденальної зони залишається відкритою і потребує подальшого поглибленого вивчення.
У зарубіжній та вітчизняній літературі існують поодинокі дані стосовно інфікованості Нр членів сімей, що проживають разом з хворим з патологією гастродуоденальної зони, який може бути джерелом даної інфекції (B. Drumm, et al., 1990; J.T. Wang et al.,1993). При аналізі результатів більшості дослідників неясним залишається роль певних членів родини у розповсюдженні інфекції та реінфекції хворих після лікування (B.Drumm,1996; П.Л. Щербаков и соавт.,1996) На основі розв`язання цих проблем у подальшому можливе створення стратегії профілактики подібних захворювань шлунково-кишкового тракту (ШКТ), вирішення питань превентивного лікування членів родин хворих, наукове обгрунтування відбору контингенту для вакцинації при цій інфекції (G.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 Реферат на тему: Вивчення та можливості лікування гелікобактеріозу в родинах хворих з ураженням гастродуоденальної зони.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок