Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ФІЗИЧНІ ВЛАСТИВОСТІ та СТРУКТУРНІ ОСОБЛИВОСТІ МОНОКРИСТАЛА Вi2ТеО5

ФІЗИЧНІ ВЛАСТИВОСТІ та СТРУКТУРНІ ОСОБЛИВОСТІ МОНОКРИСТАЛА Вi2ТеО5

Назва:
ФІЗИЧНІ ВЛАСТИВОСТІ та СТРУКТУРНІ ОСОБЛИВОСТІ МОНОКРИСТАЛА Вi2ТеО5
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,74 KB
Завантажень:
287
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Дніпропетровський державний університет
Доморацький Костянтин Всеволодович
УДК 538.91 + 538.95
ФІЗИЧНІ ВЛАСТИВОСТІ та СТРУКТУРНІ
ОСОБЛИВОСТІ МОНОКРИСТАЛА Вi2ТеО5
01.04.07 – фізика твердого тіла
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата фізико-математичних наук
Дніпропетровськ – 2000 р.
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Дніпропетровському державному університеті,
Міністерство науки і освіти України
Науковий керівник: доктор фізико-математичних наук, професор
Кудзін Аркадій Юрієвич,
Дніпропетровський державний університет,
професор кафедри електрофізики
офіційні опоненти: доктор фізико-математичних наук, професор
Моісеєнко Василь Миколайович,
Дніпропетровський державний університет,
завідуючий кафедри оптоелектроніки
кандидат фізико-математичних наук, доцент
Стадник Василь Йосифович,
Львівський національний університет ім. І. Франка,
доцент кафедри експериментальної фізики
ПРОВІДНА УСТАНОВА: Інститут проблем матеріалознавства ім. І.М. Францевіча НАН України, м. Київ
Захист відбудеться " 23 " червня 2000 р. о 15 годині на засіданні
спеціалізованої вченої ради Д 08.051.02, Дніпропетровського державного університету, 49050, м. Дніпропетровськ, пров. Науковий, 13, корп. 11, ауд. 300.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Дніпропетровського державного університету
Автореферат розісланий " 19 " травня 2000 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Спиридонова І.М.Загальна характеристика роботи
Актуальність теми. В даний час є багато інтересних із наукового погляду і важливих для практичного використання матеріалів серед складних оксидних сполук. Особливої уваги заслуговують оксидні кристали, до складу яких входять іони з неподіленою парою (НП) електронів (наприклад, Те4+, Pb3+, Вi3+, і т. інш.). Це зв'язано з тим, що стереохімічна активність НП електронів приводить до викривлення кисневих поліедрів, які складають кристалічну гратку, що підвищує можливість появи ацентричності в кристалічної гратки в цілому, а останнє, у свою чергу, збільшує імовірність присутності в матеріалі фероїдних властивостей. Таке припущення не є просто теоретичною гіпотезою, а знаходить широке підтвердження на практиці. Наприклад, сегнетоелектричні властивості виявлені в ряді телуритів. Більшість окисних кристалів на основі тривалентного вісмуту, хоча і не є сегнетоелектриками, але мають ацентричну структуру і демонструють інтересні, а іноді й унікальні фізичні властивості.
Становило інтерес розглянути окисну сполуку, на основі двох цих елементів.
На фазовій діаграмі Вi2О3-ТеО2 є склад Вi2ТеО5 (телурит вісмуту) з ацентричною полярною структурою. Ряд експериментів указує на можливість існування в цієї речовині сегнетоелектричних властивостей. Наприклад, деякі данні вказують на наявність у телуриті вісмуту фазового переходу (ФП) у центросиметричну фазу. Однак такі характерні для сегнетоелектриків властивості, як домени і петля діелектричного гистерезису в даному матеріалі, дотепер, не спостерігалися.
Монокристал Вi2ТеО5 виявився перспективним матеріалом для практичного використання. Саме з цієї причини протягом останніх років він являється об'єктом чисельних досліджень. Більшість робіт присвячено вивченню фоторефрактивного ефекту, нелінійних оптичних і електрофізичних властивостей цього монокристала. Дослідженням, спрямованим на вивчення особливостей його структури, сегнетоелектричної природи і властивостей, зв'язаних із динамікою кристалічної гратки, приділялося мало уваги. В основнім, напевно, це пов'язано з труднощами одержання великих високоякісних монокристалів Вi2ТеО5.
Внаслідок цього, актуальним було отримання високоякісних монокристалів Вi2ТеО5 великих розмірів. Враховуючи, що оксидні кристали, які містять вісмут, в основному, тримірні, а для телуритів характерна шарувата або ланцюжкова структура, становило інтерес дослідження впливу структурних особливостей телуриту вісмуту на його фізичні властивості.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційна робота складає частину досліджень, які виконувалися на кафедрі електрофізики ДДУ відповідно до держбюджетних науково-дослідних тем: № 06-23-97 "Процеси фотоіндукованого переносу носіїв заряду в полярних кристалах складних оксидів" (№ держреєстрації 0197U000627) та № 06-15-97 "Стpуктуpні особливості та фізичні властивості матеpіалів функціональної електpоніки" (№ держреєстрації 0197U000626).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ФІЗИЧНІ ВЛАСТИВОСТІ та СТРУКТУРНІ ОСОБЛИВОСТІ МОНОКРИСТАЛА Вi2ТеО5

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок