Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МЕТОД ЗОВНІШНЬОГО АДАПТИВНОГО УПРАВЛІННЯ РІВНЕМ ГЛЮКОЗИ В КРОВІ ЛЮДИНИ

МЕТОД ЗОВНІШНЬОГО АДАПТИВНОГО УПРАВЛІННЯ РІВНЕМ ГЛЮКОЗИ В КРОВІ ЛЮДИНИ

Назва:
МЕТОД ЗОВНІШНЬОГО АДАПТИВНОГО УПРАВЛІННЯ РІВНЕМ ГЛЮКОЗИ В КРОВІ ЛЮДИНИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
12,65 KB
Завантажень:
34
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
ХАРКІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ РАДІОЕЛЕКТРОНІКИ
Величко Ольга Миколаївна
УДК 615.47:616–085
МЕТОД ЗОВНІШНЬОГО АДАПТИВНОГО УПРАВЛІННЯ
РІВНЕМ ГЛЮКОЗИ В КРОВІ ЛЮДИНИ
05.11.17 - Медичні прилади та системи
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Харків –2002


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Харківському національному університеті радіоелектроніки Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник:
кандидат технічних наук, доцент
Мустецов Микола Петрович,
Харківський національний університет радіоелектроніки,
професор кафедри Біомедичних електронних
пристроїв та систем
Офіційні опоненти:
доктор технічних наук, професор Манойлов В'ячеслав Пилипович,
Житомирський інженерно–технологічний інститут
Міністерства освіти і науки України,
завідувач кафедри медичних приладів та систем
кандидат технічних наук, доцент Поворознюк Анатолій Іванович,
Національний технічний університет “Харківський політехнічний інститут” Міністерства освіти і науки України,
професор кафедри обчислювальної техніки і програмування
Провідна установа:
Національний університет “Львівська політехніка”
Захист відбудеться " 10 " липня 2002 р. об 11.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К .052.05 Харківського національного університету радіоелектроніки за адресою:
61166, м. Харків, пр. Леніна, 14.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Харківського національного університету радіоелектроніки за адресою:
61166, Харків, пр. Леніна, 14.
Автореферат розісланий " 10 " 06 2002 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради _______________ Мустецов М.П.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. За останні 30 років відмічено різке зростання захворюваності цукровим діабетом, особливо в промислово розвинених країнах, де його поширеність становить 5 – % і має тенденцію до подальшого зростання, насамперед у вікових групах старших за 40 років. Кожні 10 - 15 років число хворих цукровим діабетом подвоюється. За розрахунками, у разі збільшення середньої тривалості життя до 80 років, кількість хворих інсуліннезалежним цукровим діабетом буде складати 17 % населення. За даними Всесвітньої організації охорони здоровя сьогодні в світі нараховується більш за 150 млн. хворих на цукровий діабет, і за попередніми даними до 2010 року ця цифра буде перевищувати 230 млн.
За експертними оцінками офіційно зареєстровані випадки захворювання цукровим діабетом становлять близько 4 % населення. Тому ця проблема є також актуальною і для України.
Успішне лікування порушень вуглеводного обміну, одним з найсерйозніших виявлень якого є цукровий діабет, значно залежить від своєчасного виявлення патологічних процесів. Відсутність обєктивних математичних критеріїв для безпомилкового розпізнавання цукрового діабету обмежує використання сучасних компютерних технологій, тому лікарі ендокринологи проводять виявлення порушень вуглеводного обміну, покладаючись частіше на свій досвід та інтуїцію.
Одним з напрямків в лікуванні діабету є інсулінотерапія, яку призначають в ряді випадків. Лікарям доводиться вирішувати задачу правильного вибору дози препарату, що вводиться, оскільки недостатня доза не приведе до очікуваного ефекту, а надмірна – може стати причиною серйозних гіпоглікемічних наслідків.
Для підтримки рівня глікемії поблизу заданого значення були розроблені терапевтичні автомати, які здійснюють ін'єкції інсуліну зі швидкістю, що визначається відповідно до жорсткого алгоритму. Однак, експериментальні клінічні дослідження з їх використанням допомогли встановити, що всі автомати мають спільний недолік – надмірні витрати інсуліну, що стимулює виникнення гіпоглікемічних наслідків.
Найбільш перспективним є створення біотехнічних систем зовнішнього управління глікемією, функціональне призначення яких повинно включати оцінку стану об'єкта, відповідно до якого вибирається стратегія управління.
Звязок роботи з науковими програмами, планами, темами. Робота виконана відповідно до плану науково–дослідницьких робіт за темами "Дослідження і розробка системи інтегральної діагностики стану здоров?я людини за біоенергетичними показниками" № 177–1 (номер держреєстрації 0193U039088), "Розробка та впровадження в медичну практику комплексу діагностичних комп?ютерних систем" № 331 (номер держреєстрації 0193U039132).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 Реферат на тему: МЕТОД ЗОВНІШНЬОГО АДАПТИВНОГО УПРАВЛІННЯ РІВНЕМ ГЛЮКОЗИ В КРОВІ ЛЮДИНИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок