Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЛАЗЕРНА ПОЛЯРИМЕТРІЯ СВІТЛОРОЗСІЮЮЧИХ ОБ

ЛАЗЕРНА ПОЛЯРИМЕТРІЯ СВІТЛОРОЗСІЮЮЧИХ ОБ

Назва:
ЛАЗЕРНА ПОЛЯРИМЕТРІЯ СВІТЛОРОЗСІЮЮЧИХ ОБ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
29,68 KB
Завантажень:
300
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19 
Чернівецький НАЦІОНАЛЬний університет
імені ЮРІЯ Федьковича
Ушенко Олександр Григорович
УДК 535.361
ЛАЗЕРНА ПОЛЯРИМЕТРІЯ СВІТЛОРОЗСІЮЮЧИХ ОБ'ЄКТІВ І СЕРЕДОВИЩ
01.04.05 – оптика, лазерна фізика
автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора фізико-математичних наук
Чернівці – 2001
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Чернівецькому національному
університеті імені Юрія Федьковича.
Науковий консультант: доктор фізико-математичних наук, професор Ангельський Олег В'ячеславович, Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича, завідувач кафедри кореляційної оптики.
Офіційні опоненти: доктор фізико-математичних наук, професор, член-кореспондент НАН України Соскін Марат Самуілович, Інститут Фізики НАН України, завідувач відділу квантової електроніки.
доктор фізико-математичних наук, професор Тучін Валерій Вікторович, Саратовський державний університет, Російська Федерація, завідувач кафедри оптики.
доктор технічних наук, професор Сахновський Михайло Юрійович, Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича, професор кафедри оптики і спектроскопії.
Провідна організація Київський національний університет імені Тараса Шевченка, фізичний факультет, місто Київ.
Захист дисертації відбудеться 15 травня 2001 р. о 15.00 на засіданні спеціалізованої вченої ради Д.76.051.01 при Чернівецькому національному університеті імені Юрія Федьковича за адресою: 58012, м. Чернівці, вул. Коцюбинського, 2.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича, вул. Лесі Українки, 23
Автореферат розісланий 12 квітня 2001 р.
Вчений секретар спеціалізованої
вченої ради Курганецький М.В.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Усе різноманіття реальних фізичних тіл є оптично-неоднорідним. Це робить вивчення явища світлорозсіяння актуальним у широкому колі завдань, які розв'язуються в оптиці.
Поле випромінювання, розсіяного фазово-неоднорідними шарами (ФНШ), стає носієм інформації про їх властивості. Така інформація міститься у фотометричних, спектральних, поляризаційних і кореляційних характеристиках світлових коливань.
Історично першими набули розвитку фотометричні та спектрофотометричні методи, що сформували класичну оптику світлорозсіюючих середовищ, основою вивчення якої є теорія переносу випромінювання [1*,2*]. До останнього часу строгі аналітичні розв'язки у теорії переносу випромінювання одержані лише для найпростіших модельних задач. Тому актуальним є подальший розвиток моделювання процесів світлорозсіяння різними типами ФНШ з використанням більш широкого набору аналітичних експериментальних методів.
Традиційні методи оптики ФНШ доповнені методами, які базуються на застосуванні поляризованого випромінювання. Такий підхід реалізований у оптичному методі, заснованому на універсальному стокс-параметричному описуванні поляризації світлових пучків і моделюванні матричними операторами властивостей об'єктів будь-яких типів [3*]. Стоксполяриметрія дозволила суттєво просунутися в уніфікації підходів до розв'язання обернених задач і розробити комплекс нових методів [4*] визначення статистичної оптико-геометричної (функції розподілу частинок за розмірами та формою, їх концентрація, оптичні константи шорстких поверхонь та ін.) структури ФНШ. Проте дослідження матриць Мюллера і аналіз їх структури переважно проводяться в межах модельних уявлень про процеси світлорозсіяння конкретними типами ФНШ (шорсткі поверхні, об'ємно розсіюючі шари різної оптичної товщини, ансамблі розсіюючих частинок та ін.). Було б доцільне стоксполяриметричне дослідження ФНШ більш загального типу як з поверхнево, так і об'ємно неоднорідними складовими або структурно-неоднорідних об'єктних сцен.
Використання лазерів в оптиці світлорозсіяння зумовило розвиток іншого напрямку досліджень – оптики спеклів, яка заснована як на локальному, так і на інтегральному аналізі параметрів модуля амплітуди і фази випадкових полів лазерного випромінювання [5*,6*].
У скалярному наближенні визначені закономірності формування когерентних полів при дифракції на протяжних неплоских об'єктах з довільною як гаусовою, так і негаусовою статистикою.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19 Реферат на тему: ЛАЗЕРНА ПОЛЯРИМЕТРІЯ СВІТЛОРОЗСІЮЮЧИХ ОБ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок