Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РОЗРОБКА ТЕХНОЛОГІЇ ВИРОБНИЦТВА ШКІР, СТІЙКИХ ДО ДІЇ РОЗЧИНІВ ПОВЕРХНЕВО-АКТИВНИХ РЕЧОВИН

РОЗРОБКА ТЕХНОЛОГІЇ ВИРОБНИЦТВА ШКІР, СТІЙКИХ ДО ДІЇ РОЗЧИНІВ ПОВЕРХНЕВО-АКТИВНИХ РЕЧОВИН

Назва:
РОЗРОБКА ТЕХНОЛОГІЇ ВИРОБНИЦТВА ШКІР, СТІЙКИХ ДО ДІЇ РОЗЧИНІВ ПОВЕРХНЕВО-АКТИВНИХ РЕЧОВИН
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,61 KB
Завантажень:
224
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ТЕХНОЛОГІЙ ТА ДИЗАЙНУ
Коваленко Марина Сергіївна
УДК 675.026
РОЗРОБКА ТЕХНОЛОГІЇ ВИРОБНИЦТВА ШКІР,
СТІЙКИХ ДО ДІЇ РОЗЧИНІВ ПОВЕРХНЕВО-АКТИВНИХ РЕЧОВИН
05.19.05 – технологія шкіри та хутра
Автореферат дисертації на здобуття
наукового ступеня кандидата технічних наук
Київ 2003
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Київському національному університеті технологій та дизайну,
Міністерство освіти і науки України
Науковий керівник: кандидат технічних наук, доцент
Бехарський Владислав Йосипович, кафедра технології шкіри та хутра,
Київський національний університет технологій та дизайну
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, заслужений діяч науки і техніки УРСР,
професор Анохін Віктор Васильович, Київський національний
університет технологій та дизайну
кандидат технічних наук, доцент
Козарь Оксана Петрівна,
завідуюча навчальним відділом Мукачівського
технологічного університету
 
Провідна установа: Технологічний університет Поділля, Міністерство освіти
і науки України, м. Хмельницький
Захист відбудеться “ 21 “ жовтня 2003 р. о 10 годині на засіданні
спеціалізованої вченої ради Д 26.102.03 Київського національного
університету технологій та дизайну, м. Київ –11, вул. Немировича-Данченка, 2
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Київського національного
університету технологій та дизайну, м. Київ –11, вул. Немировича-Данченка, 2
Автореферат розісланий “ 19 “ вересня 2003 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Первая Н.В.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Вироби зі шкіри служать людині протягом усього її життя і значною мірою відображають, з одного боку - рівень життя, культури і потреб суспільства, а з іншого – рівень розвитку науки про перетворення колагену дерми в шкіру. Тому, щоб зайняти провідне місце на ринку, підприємства повинні, спираючись на наявний досвід і традиції, використовувати світові досягнення в техніці, технології, а також тенденції сучасної моди.
Сучасна мода на оформлення салонів автомобілів, меблів, одягу і шкіргалантерейних виробів вимагає використання м'якої, рівномірно пофарбованої шкіри стійкої до дії поверхнево-активних речовин (ПАР) зі збереженням в процесі експлуатації її хімічних та фізико-механічних властивостей, особливо при пранні виробів. Дотепер не існувало технології для виробництва згаданих шкір.
В деякій мірі такі властивості притаманні замші, але технологія її виробництва – матеріалоємна, трудомістка, потребує спеціального обладнання і дефіцитної в Україні сировини (шкури овець, диких кіз, оленів). Спроби розробити технологію, що забезпечила б випуск шкіри з лицьовою поверхнею, стійкої до дії розчинів ПАР, не мали успіху, оскільки стабільність властивостей шкіри була незадовільною. В нинішній час не існує технології виробництва шкіри хромового дублення з властивостями подібними до замші.
Робота виконана в рамках наукових досліджень Київського національного університету технологій та дизайну “Ресурсозбереження та комплексна переробка відходів легкої промисловості та хімії”, а також згідно з програмою Центру технологій виробництва нового асортименту шкір і виробів з них при науково-впроваджувальному підприємстві “ГВП-Хімматеріали”.
Мета дослідження полягала в розробці технології виробництва шкіри, стійкої до дії розчинів ПАР на основі вивчення взаємодії ненасичених сполук та барвників з активними групами колагену в присутності похідного формальдегіду – гексаметилентетраміну в процесі жирування шкір у нейтральному середовищі і закріплення їх на волокні дерми в кислому середовищі при обробці напівфабрикату хромового дублення.
Для досягнення зазначеної мети необхідно було: вивчити способи пластифікації шкір жирувальними матеріалами та стабілізацію останніх в структурі дерми; визначити моделі процесу вироблення шкіри з необхідними властивостями і на їх основі знайти найбільш раціональні параметри процесу, що забезпечують стійкість шкіри до дії розчинів ПАР; розглянути фізико-хімічні процеси, що обумовлюють стабільність та незмінність властивостей шкіри; оцінити характер сорбції реагуючих речовин і утворення між ними хімічних зв'язків, які забезпечують стійкість шкіри до дії розчинів ПАР; визначити взаємозв'язок дзета-потенціалу внутрішньої поверхні дерми і фізико-механічних властивостей шкіри; дослідити за допомогою ІЧ-спектроскопії взаємодію компонентів жирувальної композиції з гексаметилентетраміном і, виходячи з уявлень про процеси, що відбуваються при виробленні шкіри, стійкої до дії розчинів ПАР; розробити нормативно-технічну документацію на виробництво шкір для одягу, рукавичних та технічних шкір, стійких до дії розчинів ПАР.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: РОЗРОБКА ТЕХНОЛОГІЇ ВИРОБНИЦТВА ШКІР, СТІЙКИХ ДО ДІЇ РОЗЧИНІВ ПОВЕРХНЕВО-АКТИВНИХ РЕЧОВИН

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок