Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СУСПІЛЬНО-ГЕОГРАФІЧНІ АСПЕКТИ АДМІНІСТРАТИВНО-ТЕРИТОРІАЛЬНОГО УСТРОЮ ОБЛАСНОГО РЕГІОНУ (НА ПРИКЛАДІ ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ)

СУСПІЛЬНО-ГЕОГРАФІЧНІ АСПЕКТИ АДМІНІСТРАТИВНО-ТЕРИТОРІАЛЬНОГО УСТРОЮ ОБЛАСНОГО РЕГІОНУ (НА ПРИКЛАДІ ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ)

Назва:
СУСПІЛЬНО-ГЕОГРАФІЧНІ АСПЕКТИ АДМІНІСТРАТИВНО-ТЕРИТОРІАЛЬНОГО УСТРОЮ ОБЛАСНОГО РЕГІОНУ (НА ПРИКЛАДІ ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,39 KB
Завантажень:
424
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
ОДЕСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ім. І.І. МЕЧНИКОВА
ТІТЕНКО ЗОЯ ВОЛОДИМИРІВНА
УДК 911.3:35.07:353(477.74)(043.3)
СУСПІЛЬНО-ГЕОГРАФІЧНІ АСПЕКТИ АДМІНІСТРАТИВНО-ТЕРИТОРІАЛЬНОГО УСТРОЮ ОБЛАСНОГО РЕГІОНУ
(НА ПРИКЛАДІ ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ)
11.00.02 – економічна та соціальна географія
А В Т О Р Е Ф Е Р А Т
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата географічних наук
Одеса-2007


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі економічної і соціальної географії Одеського національного університету ім. І.І. Мечникова Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: | доктор географічних наук, професор,
заслужений діяч науки і техніки України
ТОПЧІЄВ Олександр Григорович,
Одеський національний університет
ім. І.І. Мечникова, завідувач кафедри
економічної і соціальної географії
Офіційні опоненти: | доктор географічних наук, професор
ДОЦЕНКО Анатолій Іванович,
Рада по вивченню продуктивних сил України, головний науковий співробітник відділу проблем відтворення людського капіталу та розселення
доктор географічних наук, професор
НІКІТІНА Марина Геннадіївна,
Таврійський національний університет
ім. В.І. Вернадського, завідувач кафедри міжнародної економіки
Провідна установа: | Львівський національний університет імені Івана Франка МОН України
Захист дисертації відбудеться “_22_” _лютого__ 2007 року о __13.00____ годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д.41.051.03 при Одеському національному університеті ім. І.І. Мечникова за адресою: 65058, м. Одеса, Шампанський пров., 2, ГГФ, ауд. 108.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Одеського національного університету ім. І.І. Мечникова за адресою: 65026, м. Одеса, вул. Преображенська, 24.
Автореферат розісланий ”20” січня 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидат географічних наук, доцент Л.В. Хомич
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Вдосконалення адміністративно-територіального устрою (АТУ) – завдання, що постає перед країною в період важливих суспільно-політичних перетворень, спрямованих на досягнення вищого рівня соціально-економічного і культурного розвитку, створення ефективної системи управління територіями. Адміністративно-територіальний устрій слугує основою територіально-політичної організації країни і виступає необхідною передумовою для здійснення державної регіональної політики, проведення економічних і управлінських реформ з метою збалансування регіонального розвитку і підвищення життєвого рівня населення. Як наголошується в “Концепції адміністративної реформи в Україні”, проведення адміністративної реформи є важливим чинником виходу з трансформаційної кризи українського суспільства, і одним з нагальних завдань реформи зазначено запровадження раціонального адміністративно-територіального устрою. Особливої уваги при цьому потребує базовий рівень АТУ – рівень територіальних громад. Разом з тим відсутність єдиних методологічних і методичних підходів до проблеми вдосконалення АТУ на всіх рівнях стримує процес адміністративно-територіального реформування.
Актуальність теми даного дослідження зумовлена недостатнім використанням суспільно-географічних підходів до проблем організації АТУ, необхідністю пошуку і обґрунтування головних методологічно-методичних засад адміністративно-територіального реформування в царині суспільної географії. Одеська область виділяється високою різноманітністю природних і соціально-економічних умов і може розглядатися як репрезентативний полігон для розроблення методики суспільно-географічного дослідження АТУ на регіональному рівні.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертація пов’язана з тематикою робіт, що виконуються кафедрою економічної і соціальної географії геолого-географічного факультету Одеського національного університету ім. І.І. Мечникова. Автор безпосередньо приймала участь у держбюджетних темах №303 „Розробка концепції і програми сталого соціально-економічного розвитку регіону Українського Причорномор’я у контексті міжнародних програм екологічного захисту Чорного моря”, номер державної реєстрації 0101U001739 та „Розробка проекту регіональної програми формування національної екологічної мережі”, номер державної реєстрації 0103U005141.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: СУСПІЛЬНО-ГЕОГРАФІЧНІ АСПЕКТИ АДМІНІСТРАТИВНО-ТЕРИТОРІАЛЬНОГО УСТРОЮ ОБЛАСНОГО РЕГІОНУ (НА ПРИКЛАДІ ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок