Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Дослідження гідродинамічних характеристик торцевих дроселів та динаміка торцевих ущільнень

Дослідження гідродинамічних характеристик торцевих дроселів та динаміка торцевих ущільнень

Назва:
Дослідження гідродинамічних характеристик торцевих дроселів та динаміка торцевих ущільнень
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,28 KB
Завантажень:
416
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Сумський державний універсистеТ
Зуєва Наталія Вікторівна
УДК 621.65.01
Дослідження гідродинамічних характеристик
торцевих дроселів та динаміка торцевих ущільнень
05.02.09 – динаміка та міцність машин
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Суми – 2007


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Сумському державному університеті
Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник - кандидат технічних наук, професор
Хворост Володимир Андрійович ,
Сумський державний університет.
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, професор
Жовдак Валерій Олексійович,
Національний технічний університет
”Харківський політехнічний інститут” (м. Харків),
професор кафедри динаміки та міцності машин;
кандидат технічних наук, доцент
Шийко Олександр Миколайович,
Сумський національний аграрний університет Міністерства аграрної політики України (м. Суми),
доцент кафедри фізики та прикладної механіки.
Провідна установа - Інститут проблем машинобудування
ім. А.М. Підгорного НАН України (м. Харків).
Захист дисертації відбудеться 31 травня 2007 р. о 1500 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 55.051.03 у Сумському державному університеті за адресою: 40007, м. Суми, вул. Римського-Корсакова, 2.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Сумського державного університету за адресою: 40007, м. Суми, вул. Римського-Корсакова, 2.
Автореферат розісланий ” 27 ” квітня 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Савченко Є.М.
Загальна характеристика роботи
Актуальність теми. У відцентрових насосах основними вузлами, що визначають їх надійність і економічність, є опорно-ущільнювальні системи. В якості кінцевих ущільнень ротора в багатьох випадках використовуються торцеві ущільнення. У багатоступеневих відцентрових насосах для урівноваження осьової сили досить часто використовують опорно-ущільнюючі автоматичні системи осьового урівноваження (АСОУ) роторів відцентрових машин, або так звані “гідроп’яти”, які разом з функцією розвантаження виконують функцію ущільнення. Найважливішим елементом торцевих ущільнень ротора і пристроїв автоматичного розвантаження є торцевий дросель, гідродинамічні характеристики якого і визначають надійність і економічність цих вузлів. Існуючі теоретичні розробки, що стосуються гідродинаміки течії рідини в торцевих дроселюючих каналах використовують досить спрощену модель при отриманні аналітичних виразів, що визначають гідродинамічні характеристики. Головні спрощення стосуються товщини шару рідини в щілині, опису руху поверхонь, які утворюють торцеву щілину, самого методу аналітичного розв’язання рівнянь, що описують дану течію, нехтують силами інерції і впливом місцевих гідравлічних втрат. Припущення, що вводяться як для опису моделі торцевого дроселя, так і при аналітичному розв’язанні задачі течії, можуть за певних умов призвести до значних похибок при розрахунку статичних і динамічних характеристик вузлів. Особливо це стосується торцевих ущільнень відцентрових насосів з високими робочими параметрами і головним чином - торцевого дроселя гідроп’яти. Проблемі дослідження і конструювання ущільнень і гідроп’ят приділяється велика увага, проте і на сьогоднішній день нерідкі випадки, коли ці вузли за надійністю і герметичністю не задовольняють умовам експлуатації.
Зв'язок роботи з науковими програмами, темами. Дисертаційна робота виконана на кафедрі загальної механіки і динаміки машин Сумського державного університету при проведенні робіт з держбюджетної тематики відповідно до координаційного плану Міністерства освіти і науки України і реалізована в науково-дослідних роботах “Дослідження гідромеханічних систем “ротор-опори-ущільнення” і розробка методів підвищення екологічної безпеки відцентрових машин” (ДР№0100U003222) та “Дослідження комбінованих опорно-ущільнюючих автоматичних систем осьового урівноваження роторів відцентрових насосів і компресорів та розробка методів підвищення їх економічності і екологічної безпеки” (ДР№0106U001937).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: Дослідження гідродинамічних характеристик торцевих дроселів та динаміка торцевих ущільнень

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок