Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СТАН ПРООКСИДАНТНО-АНТИОКСИДАНТНОГО ГОМЕОСТАЗУ, МІКРОБІОЦЕНОЗУ КИШЕЧНИКА У ХВОРИХ НА САЛЬМОНЕЛЬОЗ ПРИ ВИКОРИСТАННІ АЛЬТАНУ І ХІЛАКУ-ФОРТЕ У КОМПЛЕКСНОМУ ЛІКУВАННІ (клініко-експериментальні дослідження)

СТАН ПРООКСИДАНТНО-АНТИОКСИДАНТНОГО ГОМЕОСТАЗУ, МІКРОБІОЦЕНОЗУ КИШЕЧНИКА У ХВОРИХ НА САЛЬМОНЕЛЬОЗ ПРИ ВИКОРИСТАННІ АЛЬТАНУ І ХІЛАКУ-ФОРТЕ У КОМПЛЕКСНОМУ ЛІКУВАННІ (клініко-експериментальні дослідження)

Назва:
СТАН ПРООКСИДАНТНО-АНТИОКСИДАНТНОГО ГОМЕОСТАЗУ, МІКРОБІОЦЕНОЗУ КИШЕЧНИКА У ХВОРИХ НА САЛЬМОНЕЛЬОЗ ПРИ ВИКОРИСТАННІ АЛЬТАНУ І ХІЛАКУ-ФОРТЕ У КОМПЛЕКСНОМУ ЛІКУВАННІ (клініко-експериментальні дослідження)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,74 KB
Завантажень:
256
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
АКАДЕМІЯ МЕДИЧНИХ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ЕПІДЕМІОЛОГІЇ ТА ІНФЕКЦІЙНИХ ХВОРОБ
ІМЕНІ Л.В. ГРОМАШЕВСЬКОГО
ПОПОВА ТЕТЯНА МИХАЙЛІВНА
УДК 616.98:579.842.1/.2]-085.276-076-092
СТАН ПРООКСИДАНТНО-АНТИОКСИДАНТНОГО
ГОМЕОСТАЗУ, МІКРОБІОЦЕНОЗУ КИШЕЧНИКА
У ХВОРИХ НА САЛЬМОНЕЛЬОЗ ПРИ ВИКОРИСТАННІ
АЛЬТАНУ І ХІЛАКУ-ФОРТЕ У КОМПЛЕКСНОМУ ЛІКУВАННІ
(клініко-експериментальні дослідження)
14.01.13 – інфекційні хвороби
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Київ – 2003


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Харківській медичній академії післядипломної освіти МОЗ України
Науковий керівник:
доктор медичних наук, професор Ніколаєва Людмила Григорівна, професор кафедри епідеміології та ВІЛ/СНІДу Харківської медичної академії післядипломної освіти МОЗ України
Офіційні опоненти:
доктор медичних наук, професор Гебеш Василь Васильович, завідувач кафедри інфекційних хвороб Київської медичної академії післядипломної освіти ім. П.Л. Шупика МОЗ України
доктор медичних наук, професор Нікітін Євген Васильович, професор кафедри інфекційних хвороб Одеського державного медичного університету МОЗ України
Провідна установа:
Харківський державний медичний університет МОЗ України
Захист відбудеться 25.12.2003 року о 13 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.614.01 при Інституті епідеміології та інфекційних хвороб імені Л.В. Громашевського АМН України за адресою: 01015, м. Київ, вул. Січневого повстання, 23.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту епідеміології та інфекційних хвороб імені Л.В. Громашевського АМН України за адресою: 03038, м. Київ, узвіз Протасів Яр, 4).
Автореферат розісланий 22.11. 2003 року
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидат медичних наук Кононенко В.В.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність проблеми. Актуальність проблеми удосконалення терапії сальмонельозу зумовлена складністю патогенетичних механізмів розвитку захворювання. Важливу роль у патогенезі сальмонельозу відіграють процеси перекисного окислення ліпідів (ПОЛ) (В.И. Покровский, Б.Л. Черкасский, 1995; М.А. Андрейчин, О.Л. Ивахив, 1998; E.J. Threlfall et al., 1997). Під впливом сальмонельозного ендотоксину відбувається активація ПОЛ, яка супроводжується утворенням великої кількості вільних радикалів у організмі хворого. При недостатності протирадикального захисту вільні радикали ушкоджують ліпідні компоненти мембран клітин, що викликає зміни їхньої проникності й структурно-функціональної цілісності (В.А. Барабой, Д.А. Сутковой, 1997). У зв’язку з цим викликає інтерес розробка лікарської корекції інтенсивних процесів ПОЛ. Одним з таких лікарських засобів є препарат “Альтан”, що вміщує елаготаніни, галотаніни та альнікортин, екстраговані із шишок вільхи клейкої та сірої (О.П. Хворост та співавт.,1992; А.Г. Сербин та співавт., 1994). На експериментальних моделях виразкового коліту та проктиту, токсичного гепатиту, міокардиту, гістамінового, корагенінового запалення виявлено антиоксидантну, мембранопротекторну, протизапальну, репаративну активність альтану (Л.В Яковлєва та співавт., 1993, 1998 – 2001). У спеціальній літературі відсутні дані про вивчення використання альтану при гострих кишкових інфекціях (ГКІ) і сальмонельозі.
Відомо, що сальмонельоз супроводжується розвитком дисбактеріозу різного ступеня тяжкості (А.Н. Бондаренко, 1996; П.Е. Бродов та співавт., 1997; Т.В. Журавлева, 1999; А.В. Бондаренко, 2002; I. Bovee-Oudenboven, Van der Meer., 1997). Приєднання дисбактеріозу спричиняє метаболічні, регуляторні, імунні та інші зрушення, котрі контролюються мікрофлорою за природних умов. Використані пробіотики, що містять бактерії, допомагають вирішувати цю проблему, але не можуть вважатися оптимальними засобами внаслідок їхнього невисокого приживлення (Л.Н. Земскова, 1996; О.Н. Мнушкин та співавт., 1999; R. Fuller, G. Gibson, 1997). В останні роки увагу дослідників привертають препарати, утворені на основі продуктів життєдіяльності облігатної мікрофлори кишечника, синтез якої значно порушується при розвитку дисбактеріозу.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: СТАН ПРООКСИДАНТНО-АНТИОКСИДАНТНОГО ГОМЕОСТАЗУ, МІКРОБІОЦЕНОЗУ КИШЕЧНИКА У ХВОРИХ НА САЛЬМОНЕЛЬОЗ ПРИ ВИКОРИСТАННІ АЛЬТАНУ І ХІЛАКУ-ФОРТЕ У КОМПЛЕКСНОМУ ЛІКУВАННІ (клініко-експериментальні дослідження)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок