Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПІДГОТОВКА МАЙБУТНІХ УЧИТЕЛІВ ІНОЗЕМНОЇ МОВИ ДО ГУМАНІСТИЧНОГО ВИХОВАННЯ УЧНІВ

ПІДГОТОВКА МАЙБУТНІХ УЧИТЕЛІВ ІНОЗЕМНОЇ МОВИ ДО ГУМАНІСТИЧНОГО ВИХОВАННЯ УЧНІВ

Назва:
ПІДГОТОВКА МАЙБУТНІХ УЧИТЕЛІВ ІНОЗЕМНОЇ МОВИ ДО ГУМАНІСТИЧНОГО ВИХОВАННЯ УЧНІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,33 KB
Завантажень:
439
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
НАЦІОНАЛЬНИЙ ПЕДАГОГІЧНИЙ
УНІВЕРСИТЕТ ІМЕНІ М.ДРАГОМПНОВА
Савчак Наталія Володимирівна
УДК 370.1:371.126.9:43=20
ПІДГОТОВКА МАЙБУТНІХ УЧИТЕЛІВ
ІНОЗЕМНОЇ МОВИ ДО ГУМАНІСТИЧНОГО ВИХОВАННЯ УЧНІВ
13.00.07 –теорія і методика виховання
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Київ - 2000
Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі педагогіки в Волинському державному університеті імені Лесі Українки, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор педагогічних наук, професор,
член-кориспондент АПН України
Нісімчук Андрій Сергійович,
Волинський державний університет імені
Лесі Українки, завідувач кафедри
педагогіки;
Офіційні опоненти: доктор педагогічних наук, доцент
Гусак Петро Миколайович,
Волинський державний університет імені
Лесі Українки, завідувач кафедри
соціальної педагогіки;
кандидат педагогічних наук, професор
Бурлака Яків Іванович,
Національний педагогічний
університет імені М.П.Драгоманова,
професор кафедри педагогіки.
Провідна установа: Тернопільський державний педагогічний
університет імені Володимира Гнатюка,
кафедра педагогіки, Міністерство освіти і
науки України, м. Тернопіль
Захист відбудеться 21 грудня 2000 р. о 16 гол. 30 хв. На засіданні спеціалізованої вченої ради К 26.053.02 у Національному педагогічному університеті імені М.П.Драгоманова, 01601, Київ, вул. Пирогова, 9.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного педагогічного університету імені М.П.Драгоманова, 01601, Київ, вул. Пирогова, 9.
Автореферат розісланий 20 листопада 2000 р.
Вчений секретар спеціалізованої
вченої ради Л.В.Долинська
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність тeми. Cтратегічні завдання розбудови вітчизняної системи вищої педагогічної освіти визначені державною національною програмою "Освіта (Україна ХХІ століття)",Законом України "Про освіту". Серед них: розробка нових моделей різних рівнів вищої освіти; визначення напрямків базової вищої освіти і відповідних спеціальностей за кваліфікаційними рівнями з урахуванням вітчизняного та зарубіжного досвіду;досягненнями якісно нового рівня підготовки майбутніх вчителів до гуманістичного виховання учнів.
Характеризуючи сучасний освітній процес у вищій школі відзначимо, що кризові явища, які найбільш яскраво проявляються в останнє десятиріччя, є наслідком його відставання від науки, виробництва та суспільства. Вища освіта опинилася у двозначному становищі: з одного боку, вона обумовлює науково-технічний прогрес, а з другого - в надрах самого навчально-виховного процесу чітко виявляється тенденція до внутрішнього опору інноваційним явищам у розв'язанні проблеми гуманістичної підготовки вчителя.
На шляху державотворення України особливе місце, роль і значення належить гуманістичній освіті. Докорінна зміна підходів до неї та соціокультурної політики в цілому, яку переживає суспільство, акцентує увагу на розвитку людини, її особистісних гуманістичних якостей. Особливо актуальною є проблема становлення нової вищої школи, яка покликана формувати національно свідомих і духовно багатих професіоналів високого гатунку. Виникла гостра необхідність гуманізації та гуманітаризації процесу навчально-пізнавальної діяльності студентів. Цьому сприяє вироблення у майбутніх фахівців гуманістичних рис, посилення соціально-педагогічних факторів на розвиток особистості спеціаліста як суб'єкта соціальної та духовної творчості в умовах посилення впливу нових ринкових відносин.
У результаті наукового пошуку встановлено, що підготовка студентів до гуманістичного виховання особистості викликає особливий інтерес у викладачів вищої школи і є своєрідним регулятивом наукового та практичного мислення. Його регулятивний вплив полягає в тому, що спонукає дослідників виявляти певні факти та окремі тенденції у цьому процесі:знаходити підстави результативності у реалізації гуманістичного виховання;мобілізувати певні досягнення науки та досвіду, щоб гарантувати позитивний результат у гуманістичній освіті; здійснювати педагогічну діяльність на інтенсивній, тобто максимально науковій, а не екстенсивній основі, що веде до невиправданих затрат сил, часу та ресурсів у гуманістичному вихованні особистості; приділяти більше уваги прогнозуванню гуманістичного виховання студентів у процесі вивчення іноземної мови з метою здійснення об'єктивної корекції в ході навчально-виховного процесу.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ПІДГОТОВКА МАЙБУТНІХ УЧИТЕЛІВ ІНОЗЕМНОЇ МОВИ ДО ГУМАНІСТИЧНОГО ВИХОВАННЯ УЧНІВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок