Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СИСТЕМА РОБОТИ НАД ФОРМУВАННЯМ ПУНКТУАЦІЙНИХ НАВИЧОК В УЧНІВ ОСНОВНОЇ ШКОЛИ

СИСТЕМА РОБОТИ НАД ФОРМУВАННЯМ ПУНКТУАЦІЙНИХ НАВИЧОК В УЧНІВ ОСНОВНОЇ ШКОЛИ

Назва:
СИСТЕМА РОБОТИ НАД ФОРМУВАННЯМ ПУНКТУАЦІЙНИХ НАВИЧОК В УЧНІВ ОСНОВНОЇ ШКОЛИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,35 KB
Завантажень:
460
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
ІНСТИТУТ ПЕДАГОГІКИ АПН УКРАЇНИ
КОВАЛЬЧУК Наталія Петрівна
УДК 372.881:003.086
СИСТЕМА РОБОТИ НАД ФОРМУВАННЯМ ПУНКТУАЦІЙНИХ НАВИЧОК В УЧНІВ ОСНОВНОЇ ШКОЛИ
13.00.02 – теорія і методика навчання української мови
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Київ – 2008
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Рівненському державному гуманітарному університеті, Міністерство освіти і науки України, м. Рівне.
Науковий керівник: доктор педагогічних наук, професор
Хом’як Іван Миколайович,
Острозька академія, професор кафедри української філології.
Офіційні опоненти: доктор філологічних наук, професор
Плющ Марія Яківна
Національний педагогічний університет імені М.П.Драгоманова,
завідувач кафедри української мови;
 
кандидат педагогічних наук, доцент
Омельчук Сергій Аркадійович,
Херсонський державний університет, доцент кафедри мовної освіти.
Захист дисертації відбудеться “12” травня 2008 р. о “16” годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К.26.452.02 в Інституті педагогіки АПН України (за адресою: 04053, м. Київ, вул. Артема, 52-Д).
З дисертацією можна ознайомитися в Державній науково-педагогічній бібліотеці України імені В.Сухомлинського (за адресою: м. Київ, вул. Берлінського, 9).
Автореферат розісланий “10 ” квітня 2008 року
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради Г.Т.Шелехов


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. Навчання української мови в сучасній загальноосвітній школі згідно з державною національною програмою “Освіта” (“Україна ХХІ ст.”), Національною доктриною розвитку освіти України у ХХІ столітті, концепціями мовної освіти має бути спрямоване на те, щоб сформувати особистість, яка вільно володіє засобами мови в будь-якій мовленнєвій ситуації, арґументовано висловлює свої думки, дотримується правил мовленнєвого етикету. Постає необхідність удосконалення технології уроку мови, методів і засобів навчання, надання пріоритету комунікативно-діяльнісному й функціонально-стилістичному підходам до вивчення мовних явищ як підґрунтя для свідомої, осмисленої роботи над формуванням в учнів мовленнєвих умінь і навичок. При цьому має бути забезпечене свідоме ставлення учнів до вивчення мови, зокрема пунктуації як одного із засобів інтонаційного оформлення усного мовлення на письмі.
Оволодіння пунктуацією є одним із важливих елементів правописної грамотності учнів, що набуває особливої актуальності в умовах переходу на дванадцятирічне навчання.
Аналіз практики навчання пунктуації в загальноосвітній школі дає підстави говорити про недостатність використання резервів підвищення рівня досягнень учнів, однією з передумов якої є реалізація органічного зв’язку у навчанні синтаксису і пунктуації. Хоча в активі методики навчання української мови є принцип внутрішньорівневих зв’язків між розділами курсу, на практиці він реалізується неповною мірою.
Оскільки завдання школи полягає в тому, щоб довести учнів до рівня “відносної грамотності”, а завдання методики – розробити ефективні способи досягнення цієї мети, то одним із способів підвищення грамотності школярів є реалізація в навчальному процесі методичного принципу зв’язку пунктуації з іншими структурними рівнями мовної системи.
Важливість опори на знання, вміння і навички з синтаксису в процесі формування у школярів пунктуаційних навичок зумовлюється ще й тим, що пунктуація не є окремим розділом шкільного курсу рідної мови, а вивчається у зв’язку із засвоєнням пропедевтичного курсу „Відомості з синтаксису і пунктуації” (5 клас), опрацюванням
морфологічних тем (6 – 7 класи), синтаксису і пунктуації (8 – 9 класи). Кожен із цих етапів є важливим, але досягнення кінцевого результату – сформованості сталих пунктуаційних навичок – можливе за умови створення лінгводидактичної системи роботи з пунктуації, побудованої з урахуванням загальнодидактичних принципів перспективності, наступності, свідомості, науковості, зв’язку мовної теорії з мовленнєвою практикою тощо.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: СИСТЕМА РОБОТИ НАД ФОРМУВАННЯМ ПУНКТУАЦІЙНИХ НАВИЧОК В УЧНІВ ОСНОВНОЇ ШКОЛИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок