Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РОБСЕЛЬІНСПЕКЦІЯ УСРР ЯК ІНСТРУМЕНТ ПОЛІТИКИ ПАРТІЇ БІЛЬШОВИКІВ У СФЕРІ КУЛЬТУРИ (1920 – 1934 рр.)

РОБСЕЛЬІНСПЕКЦІЯ УСРР ЯК ІНСТРУМЕНТ ПОЛІТИКИ ПАРТІЇ БІЛЬШОВИКІВ У СФЕРІ КУЛЬТУРИ (1920 – 1934 рр.)

Назва:
РОБСЕЛЬІНСПЕКЦІЯ УСРР ЯК ІНСТРУМЕНТ ПОЛІТИКИ ПАРТІЇ БІЛЬШОВИКІВ У СФЕРІ КУЛЬТУРИ (1920 – 1934 рр.)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
25,81 KB
Завантажень:
137
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ІСТОРІЇ УКРАЇНИ
РАБЕНЧУК ОЛЕГ ПЕТРОВИЧ
УДК [РСІ (477) + 329] : 008
РОБСЕЛЬІНСПЕКЦІЯ УСРР ЯК ІНСТРУМЕНТ ПОЛІТИКИ
ПАРТІЇ БІЛЬШОВИКІВ У СФЕРІ КУЛЬТУРИ
(1920 – 1934 рр.)
07.00.01 – історія України
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Київ – 2004
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у відділі історії культури українського народу Інституту історії України Національної академії наук України.
Науковий керівник: доктор історичних наук, професор,
член-кореспондент НАН України
ДАНИЛЕНКО ВІКТОР МИХАЙЛОВИЧ,
Інститут історії України НАН України,
завідувач відділу історії України другої
половини ХХ ст.
Офіційні опоненти: доктор історичних наук
КАСЬЯНОВ ГЕОРГІЙ ВОЛОДИМИРОВИЧ,
Інститут історії України НАН України,
завідувач відділу новітньої історії та
політики України;
кандидат історичних наук
КОКІН СЕРГІЙ АНАТОЛІЙОВИЧ,
Державний архів СБУ, заступник начальника.
Провідна установа: Київський національний університет ім. Тараса Шевченка, історичний факультет.
Захист відбудеться “_30___” квітня 2004 р. о 10 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.235.01 при Інституті історії України НАН України (01001, м. Київ, вул. Грушевського, 4).
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Інституту історії України НАН України (01001, м. Київ, вул. Грушевського, 4).
Автореферат розісланий “_29____” _березня____________ 2004 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
доктор історичних наук Гуржій О.І.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. На сучасному етапі розвитку України одним з першо-чергових завдань є вироблення орієнтирів державного та національно-культурного будівництва. У зв’язку з цим постає необхідність наукового переосмислення минулого, яка обумовлює доцільність дослідження перш за все тих проблем, які не вивчалися, або трактувалися з позицій тогочасних ідеологічних концепцій. До них належить, зокрема, діяльність Народного ко-місаріату робітничо-селянської інспекції УСРР (НК РСІ УСРР) як інструменту політики партії більшовиків у сфері культури у 20-і – на поч. 30-х рр. ХХ ст. Цей контрольний орган сприяв розбудові нового, “соціалістичного” державно-го механізму та стежив за втіленням у життя керівних вказівок Компартії, у тому числі й у такій сфері, як культурне будівництво. Вивчення його діяль-ності допоможе всебічному аналізу процесу становлення комуністичного тота-літарного режиму та його впливу на розвиток культурних процесів в Україні.
Актуальність дослідження цієї теми обумовлена також тим, що в українській та радянській історіографії досі не було окремої праці, у якій висвітлювалася б участь Наркомату Робсельінспекції УСРР у культурному будівництві в республіці. ЇЇ вивчення дасть можливість визначити зміст та з’ясувати конкретні форми роботи НК РСІ УСРР на “культурному фронті”, розкрити його роль як органу, котрий стежив за ідеологічною чистотою класової лінії більшовиків у сфері культури, здійснював та керував кампаніями “чисток”, що значно полегшувало намагання більшовицького керівництва якнайшвидше поставити під тотальний контроль культурне життя в УСРР. Цей аспект дослідження є особливо важливим сьогодні, як у науково-теоре-тичному, так і практичному аспекті. Оскільки наше суспільство ще не позбу-лось старих стереотипів мислення, а деякі політичні сили час від часу намагаються через важелі свого впливу контролювати культурні процеси, свободу слова та свободу думки в країні, історичний досвід минулого і засвоєння його уроків можуть сприяти подоланню подібних негативних явищ тепер та застерегти від них майбутні покоління мешканців України.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Тема дисертаційного дослідження є частиною загальної проблеми “Українізація” як чинник суспільно-культурного життя в Україні (ХХ ст.)”, яка розроблялася відділом історії культури українського народу Інституту історії України НАН України (реєстраційний номер 0101U003053).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: РОБСЕЛЬІНСПЕКЦІЯ УСРР ЯК ІНСТРУМЕНТ ПОЛІТИКИ ПАРТІЇ БІЛЬШОВИКІВ У СФЕРІ КУЛЬТУРИ (1920 – 1934 рр.)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок