Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Гуманістична спрямованість спілкування як умова подолання агресивних тенденцій у підлітків

Гуманістична спрямованість спілкування як умова подолання агресивних тенденцій у підлітків

Назва:
Гуманістична спрямованість спілкування як умова подолання агресивних тенденцій у підлітків
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,14 KB
Завантажень:
15
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
ПІВДЕННОУКРАЇНСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ ПЕДАГОГІЧНИЙ
УНІВЕРСИТЕТ імені К.Д.УШИНСЬКОГО
УДК 152.32+370.153.1+370.153.4
ПАВЕЛКО Ірина Іванівна
 

Гуманістична спрямованість спілкування
як умова подолання агресивних тенденцій
у підлітків
19.00.07 – педагогічна та вікова психологія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата психологічних наук
Одеса – 2007
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі загальної та соціальної психології Інституту математики, економіки та механіки Одеського національного університету
ім. І.І.Мечникова Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор психологічних наук, професор
Рибалка Валентин Васильович,
Інститут педагогічної освіти і
освіти дорослих АПН України,
старший науковий співробітник відділу педагогічної
психології та психології праці, м.Київ.
Офіційні опоненти: доктор психологічних наук, професор Яковенко Сергій Іванович,
Київський національний університет
внутрішніх справ МВС України,
професор кафедри практичної психології;
кандидат психологічних наук
Кошлань Ірина Григоріївна,
Південноукраїнський державний педагогічний університет ім. К.Д.Ушинського,
в.о. доцента кафедри загальної та диференціальної психології, м. Одеса.
 
Провідна установа: Національний педагогічний університет імені М.П.Драгоманова, Міністерство освіти і науки України, м. Київ.
Захист відбудеться ”30” червня 2007 р. о 10 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 41.053.03 у Південноукраїнському державному педагогічному університеті ім. К.Д.Ушинського за адресою: 65020, м. Одеса, вул. Старопортофранківська, 26, конферец-зала.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Південноукраїнського державного педагогічного університету ім. К.Д.Ушинського (м. Одеса, вул. Старопортофранківська, 26)
Автореферат розісланий ”28” травня 2007 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради О.В.Кузнєцова
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність і доцільність дослідження. Система освіти, як один із соціокультурних і духовних інститутів українського суспільства, вступила у новий етап свого розвитку, пов’язаний із трансформацією соціально-економічної системи, зміною менталітету суспільства й особистості. Як наслідок цього, поряд із позитивними явищами, в української молоді з’явилися і негативні прояви, зокрема, спостерігається помітне зростання агресивних тенденцій у певної її частини.
Сутність основних протиріч, що визначають протистояння у суспільстві та особистості гуманістичних і агресивних тенденцій, полягає у невідповідності між традиційними для української культури гуманістичними цінностями та новими пріоритетами, пов'язаними з посиленням індивідуалізму, конкуренції, прагматизму. В системі освіти ці суперечності відображаються у недостатньому усвідомленні гуманістичних цінностей у школярів, що відповідає низькому рівню їх сформованості в реальному суспільному середовищі.
Це не може не позначитися на міжособистісному спілкуванні підлітків - усе частіше в їхніх стосунках зустрічаються брутальність, нетактовність, відчуженість, цинізм, невміння керувати своїми емоційними реакціями. Все це вимагає з боку системи освіти адекватної відповіді.
Більшість дослідників підліткового віку сходяться у визнанні того виняткового значення, яке має для підлітків спрямованість спілкування з однолітками та дорослими (Г.С.Абрамова, Л.І.Божович, І.С.Булах, Л.С.Виготський, В.С.Мухіна, Л.Ф.Обухова, Ж.П’яже, О.В.Скрипченко, С.І.Яковенко та ін.). Дослідження Г.М.Андреєвої, В.С.Біблера, О.О.Бодальова, Л.О.Петровської сприяли наданню спілкуванню статусу вищої психічної функції особистості. Так, В.С.Біблер стверджує, що спілкування є "радикальною, сутнісною характеристикою самої людини, а не просто формою його діяльності" (1993). К.Роджерс включає спілкування в структуру особистості у своїй клієнт-центрованій терапії і закликає до гармонізації взаємозв'язків між спілкуванням, самооцінкою та досвідом як умови розвитку конгруентної особистості.
В українській психології закономірності функціонування та розвитку особистості у процесі спілкування розглядаються у працях І.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: Гуманістична спрямованість спілкування як умова подолання агресивних тенденцій у підлітків

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок